Česká golfová federace

Aktuality

Mužské Czech Open znovu v kalendáři, zůstává v Berouně

Mužské Czech Open znovu v kalendáři, zůstává v Berouně

Petr Halaburda, Čtvrtek 13. května 2021

Do termínového kalendáře golfových profesionálů a špičkových amatérů se vrací otevřený společný turnaj, tentokrát pod názvem GolfAdvisor.golf Czech Open. Hrát se bude opět v Berouně, tentokrát v termínu od 12. do 15. srpna 2021.

Obdobná soutěž se v Beroun Golf Clubu uskutečnila šestkrát v letech 2014 – 2019 (tehdy pod názvem WGM Czech Open), ovšem loni promotér pořádání atraktivního měření sil ukončil. Nyní se společná akce pro profesionály i amatéry s mezinárodní účastí vrací s novým názvem i promotérem, vítěz získá 10.000 eur. Pořadatelé to dnes oznámili v tiskové zprávě.

„Chceme vytvořit kvalitní mezinárodní turnaj, oslovit hráče ze střední Evropy a případně přivést i další účastníky z jiných zajímavých destinací,“ představila turnaj jeho ředitelka Darina Muchová.

Turnaj se bude hrát za spolupráce ČGF a bude i součástí série české PGA. Ve startovním poli 144 hráčů se počítá s účastí 80 profesionálů a 40 amatérů, hrát se bude čtyřkolově s cutem po druhém kole, kterým projde 51 nejlepších golfistů plus další na dělené pozici.

Startovné pro profesionály je 250, pro amatéry 150 euro. Startovné obsahuje až čtyři hrací dny, kompletní catering pro hráče plus pozvánku na hráčskou party a samozřejmě špičkově připravené hřiště pro mezinárodní turnaj,“ vysvětlila Muchová.

Na hráče čekají i atraktivní odměny na tříparových jamkách za hole-in-one. Organizátoři turnaje chtějí motivovat golfové kluby v Česku, aby vyslali na turnaj své nejlepší amatéry, například mistry klubů.

„V případě, že se tento hráč umístí jako nejlepší amatér na turnaji, získá pro svůj klubový ligový tým kredit 30.000 korun na nákup golfového oblečení zn. Chervò, která je jedním z partnerů turnaje. Pokud by celý turnaj vyhrál, kredit pro klub se navýší na dvojnásobek. Chceme tím podpořit amatérský golf v klubech,“ objasnila Darina Muchová.

Pro amatéry je limitem pro přihlášení věk minimálně 16 let a handicap do 8.0. Amatéři s plusovým hcp mají účast jistou do naplnění kapacity 40 hracích míst. Profesionálové i amatéři se mohou přihlašovat na turnaj prostřednictvím formuláře na stránkách www.czechopen.golf.

Datum: Čtvrtek 13. května 2021
Všechny články autora

Související články

Nové vedení české PGA zvoleno nebylo
Nové vedení české PGA zvoleno nebylo

22.01.2022 | Nové vedení PGA of Czech Republic dnes nebylo zvoleno. Volební valná hromada nebyla na zámku Štiřín usnášeníschopná kvůli nedostatečnému počtu přítomných členů, což způsobily onemocnění a karanténa. Organizaci dále povede dosavadní představenstvo, k volbě dojde nejdříve během léta.

Konference PGAC: premiérově distančně
Konference PGAC: premiérově distančně

14.03.2021 | Tři hodiny u elektronických zařízení, přesto za přítomnosti až téměř 140 členů. Tak vypadala premiérová distančně vedená valná hromada Profesionální golfové asociace hráčů a učitelů golfu v České republice (PGAC), která se uskutečnila v sobotu.

Další profesionální akci uvidí ve čtvrtek Albatross
Další profesionální akci uvidí ve čtvrtek Albatross

17.06.2020 | Letošní termínové problémy po epidemii daly vzniknout na českých hřištích už několika exhibičním akcím, které pomáhají udržovat české profesionály v herním tempu. Další se uskuteční ve čtvrtek 18. června Albatross Invitational Pro-AM.

Přímé přenosy se vrací na Golf Channel, PGA Tour ...
Přímé přenosy se vrací na Golf Channel, PGA Tour ...

09.06.2020 | Trvalo to tři měsíce. Přestávka PGA Tour končí ve čtvrtek 11. června a s ní se znovu obnoví přímé přenosy české verze televize Golf Channel. Jindy běžný turnaj je tentokrát nabitý hvězdami. Turnaje Charles Schwab Challenge se zúčastní TOP pět hráčů světového žebříčku a celkem 17 z první dvacítky.

Tuzemské profesionální soutěže a jejich plány
Tuzemské profesionální soutěže a jejich plány

13.05.2020 | Jasno o restartu sezóny mají domácí profesionální soutěže. Czech PGA Tour ohlásila odložený start na 16. června do Hluboké nad Vltavou, série Czech Pro-Am Teaching Tour se poprvé představí v pondělí 25. května na Albatrossu. ...

Česko znovu čeká záplava špičkových turnajů
Česko znovu čeká záplava špičkových turnajů

10.02.2020 | Stejně jako v loňské sezóně se mohou čeští golfoví fanoušci těšit na bohatý program (nejen) profesionálních soutěží. Tuzemskou zastávku avizují tři nejvyšší mužské evropské série, dvakrát se zde představí i hráčky dvou dámských evropských sérií.

PGAC hodnotila uplynulý rok na valné hromadě
PGAC hodnotila uplynulý rok na valné hromadě

19.01.2020 | Uplynulý rok hodnotila na valné hromadě Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR (PGAC). Během slavnostního večera přijala organizace do svých řad osm nových členů.

Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...
Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...

17.12.2019 | Šesté místo na evropském amatérském šampionátu, výborné výsledky za mořem a především skok na světovém žebříčku WAGR. Bylo toho hodně, co přimělo odbornou porotu, aby určila vítězem ankety hledajícího nejlepšího amatérského golfistu roku 2019 dvacetiletého Jiřího Zusku z Podbořánek.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde