Česká golfová federace

Aktuality

Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy mužů a žen přesunuty z května na červen

Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy mužů a žen přesunuty z května na červen

Luboš Klikar, Pondělí 3. května 2021

Druhý turnaj NGTM se o nejbližším víkendu v České Lípě bude hrát, neboť Ministerstvo zdravotnictví ČR potvrdilo výjimku pro možnost jeho uspořádání. Naopak změněn byl program ligových soutěží - první dvoukolo v 1. a 2. ligách mužů a žen se z původního květnového termínu přesouvá na 12. a 13. června.

Počtvrté se v krátké době sešel krizový štáb Technického úseku STK (TÚ STK), aby rozhodl o 1. a 2. ligách mužů a žen, které byly původně plánovány na závěr května. S velkou netrpělivostí členové krizového štábu rovněž čekali na oficiální vyjádření MZ ČR k žádosti ČGF o udělení výjimky pro druhý turnaj NGTM v České Lípě.

MZ ČR právě dnes udělilo ČGF čtvrtou výjimku pro možnost uspořádat významnou sportovní akci. Po Zbraslavi a Beřovicích se naše amatérská špička tentokrát sejde na Kunětické Hoře (2. RB CGAT, 7.-9. května) a v České Lípě (2. NGTM, 8.-9.5.).

Podrobné pokyny pro hráče 2. NGTM v České Lípě (a zejména jejich rodiče) jsou publikovány v přílohách turnaje včetně instrukce, jak si případně rezervovat ubytování v partnerském Parkhotelu Morris v Novém Boru. Zájemci o ubytování v tomto hotelu v době konání turnaje si ho mohou rezervovat na těchto kontaktech - e-mail: recepce@grcl.cz; tel.: 702.150.500.

Vzhledem k platným protiepidemickým opatřením a výhledu na nejbližší týdny členové TÚ STK rozhodli, že první dvoukolo v 1. a 2. ligách mužů a žen se z 22. a 23. května posouvá na sobotu 12. a neděli 13. června. Až na jednu výjimku jsou dějiště stejná, tj. Mstětice a Telč v 1. ligách, Slapy, Mladé Buky a Ropice ve 2. ligách. 2. liga mužů a žen ve skupině B (Střed a Jih) se namísto v Mladé Boleslavi odehraje v nedalekých Benátkách nad Jizerou. Prosíme všechny prvoligové a druholigové týmy, aby těmto změnám věnovaly náležitou pozornost. 

Po uzávěrce přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže, která vypršela  v pátek 30. dubna, členové TÚ STK rozhodli o doplnění neúplných vyšších ligových soutěží družstvy ze soutěží nižších: Královský GC Malevil tak bude hrát ve 2. lize mužů, skupině C; Maria Theresia GC bude startovat v 1. lize žen, skupině Západ ČR. Muži Mladé Boleslavi ani ženy Karlštejna totiž start v ligách letos nepotvrdili.

Další schválená změna se dotkla 2. ligy žen, skupiny C, do níž se přihlásilo 15 družstev, tj. tři nad limitní počet dvanácti. Dva týmy - Golf Dobrouč a GC Svratka 1932 - jsou zařazeny do 2. ligy žen, skupiny D. Jeden tým - GC Molitorov u Prahy - bude startovat ve 2. lize žen, skupině B. Všechny tři kluby byly o této změně informovány.

Potěšitelný je stále rostoucí zájem klubů o start v soutěžích družstev ČGF. V Počátečních tabulkách, které byly dnes rovněž publikovány na webu ČGF, je rekordních 174 družstev mužů, 78 družstev žen 178 družstev mládeže.

Kalendář turnajů ČGF 2021 - verze k 3. květnu
Kalendář akcí mládeže ČGF 2021 - verze k 3. květnu
Počáteční tabulky soutěží družstev mužů a žen 2021
Počáteční tabulky soutěží družstev mládeže 2021

FOTO grcl.cz

 

 

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pondělí 3. května 2021
Všechny články autora

Související články

I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...
I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...

29.04.2021 | Také druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se bude hrát. Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo výjimku pro možnost pořádání turnaje, který se uskuteční od pátku 7. do neděle 9. května v Golf Resortu Kunětická Hora.

Nové verze kalendářů k 19. dubnu publikovány
Nové verze kalendářů k 19. dubnu publikovány

19.04.2021 | Publikovány byly nové verze Kalendáře turnajů ČGF i Kalendáře akcí mládeže ČGF. Sportovně technická komise ČGF nově také žádá o výjimku na pořádání druhých turnajů RB CGAT a NGTM. Po dnešním jednání krizového štábu to uvedl technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Známe pokyny pro účastníky vstupních turnajů CGAT ...
Známe pokyny pro účastníky vstupních turnajů CGAT ...

16.04.2021 | Účastníci úvodních turnajů Tour pro dospělé i mládež se mohou seznámit s pokyny pro start v turnajích, které se hrají příští týden na Zbraslavi (CGAT) a v Beřovicích (NGTM). Pokyny vycházejí z podmínek, jak jsou nastaveny od Ministerstva zdravotnictví (MZ) ČR a Národní sportovní agentury (NSA).

ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...
ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...

06.04.2021 | Česká golfová federace žádá o výjimku ze zákazu pořádání hromadných akcí, aby mohla uspořádat dva celostátní turnaje v závěru dubna. Po dnešním druhém jednání krizového štábu Technického úseku STK o tom informoval technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Započítávané období pro domácí žebříčky
Započítávané období pro domácí žebříčky

03.06.2020 | V důsledku epidemie COVID-19 došlo jak v tuzemsku, tak i jinde ve světě ke zrušení či přesunutí celé řady turnajů. S ohledem na sezónnost sportu se to našich soutěží nakonec dotklo v menší míře, ale třeba zámořští studenti přišli skoro o celou jarní část univerzitních soutěží.

Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...
Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...

15.05.2020 | Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen
Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen

01.04.2020 | Všechny akce pořádané Českou golfovou federací až do konce dubna 2020 byly zrušeny bez náhrady. O změnách v kalendáři, způsobených pandemií koronaviru a následným vládním opatřením, informoval generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP