Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková vybojovala s rekordním výsledkem 12. místo na LPGA

Klára Spilková vybojovala s rekordním výsledkem 12. místo na LPGA

Petr Halaburda, Neděle 18. dubna 2021

Posun na 75. příčku sezónního pořadí a zisk 31 tisíc dolarů přinesl Kláře Spilkové skvělý výkon při premiérovém letošním představení na okruhu LPGA. Česká profesionálka s rekordním výsledkem -17 obsadila dělené dvanácté místo. Karolína Vlčková je před posledním kolem Symetra Tour padesátá.

Klára Spilková si musela na premiérový vstup do LPGA Tour letos počkat, ale její start na Havaji stál za to. Čtyři výborná kola a na konci výsledek -17 (69+68+67+67) jí vynesl výsledek těsně za TOP 10 a výrazný skok v žebříčku sezóny. Může se těšit i na posun ve světovém žebříčku a potvrzení pozice v redukovaném pořadí pro účast na olympiádě.

V posledním kole Lotte Championship Spilková zapisovala sedm birdie a dvě bogey. Umístěním se přiblížila nejlepšímu výsledku v sérii, který zaznamenala osmým místem loni v lednu v Boca Riu.

„Po dvou pondělních kvalifikacích na LPGA a dvou startech na Symetra Tour jsem se na tenhle turnaj moc těšila. Byla jsem celá nažhavená. Také už jsem na Havaji hrála, před dvěma lety, sice na jiném hřišti, ale blízko Kapolei. Měla jsem zkrátka dobrý pocit a jsem moc šťastná a vděčná, že to takhle dopadlo,“ uvedla  šestadvacetiletá profesionálka v tiskové zprávě zastupující agentury.

„Celý týden jsem hrála uvolněně a golf tak nějak plynul sám od sebe. Nemusela jsem přemýšlet, co bylo a co bude, ani se stresovat. Na to, že jsem dlouho neměla jistotu, kde budu hrát, to dopadlo dobře a jsem spokojená,“ dodala Klára. „Pomohlo mi i to, že na Havaji žije část mé rodiny. Při turnaji se na mě byla podívat teta. Zůstanu tu ještě pár dní a pak se vrátím po pěti měsících do Prahy, než v květnu odletím na další turnaj LPGA do Virginie.“

Vítězkou turnaje se s náskokem sedmi ran stala Lydia Ko (-28) z Nového Zélandu, dělená druhá byla hodnocena Nelly Korda (-21).

K nejlepšímu umístění sezóny má nakročeno i Karolína Vlčková na nižší sérii Symetra Tour. V Tucsonu na Casino Del Sol Golf Classic je po třetím kole na děleném 50. místě na skóre +1 (71+73+73).

Konečné výsledky LPGA
Leaderboard Symetra Tour

FOTO Zdeněk Sluka/TCLO

 

Datum: Neděle 18. dubna 2021
Všechny články autora

Související články

Karolína Vlčková obsadila na Symetra Tour 60. místo
Karolína Vlčková obsadila na Symetra Tour 60. místo

04.10.2021 | Dvě české profesionálky soutěžily minulý týden ve Spojených státech na tamních sériích. Karolína Vlčková prošla díky skvělému druhému kolu cutem na turnaji Carolina Golf Classic a obsadila konečné dělené 60. místo. Klára Spilková neprošla na turnaji LPGA cutem.

Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...
Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...

23.09.2021 | Posledním letošním tuzemským turnajem předních amatérů bude Raiffeisenbank President Masters Invitational, které se uskuteční od pátku do neděle v Karlových Varech. Další start na LPGA Tour čeká Kláru Spilkovou, Karolínu Vlčkovou na Symetra Tour. Na Challenge Tour hraje Gordan Brixi.

Saint Germain v TOP 20 na LETAS, Burdová ve finále ...
Saint Germain v TOP 20 na LETAS, Burdová ve finále ...

26.06.2021 | Celkem osm Češek bojovalo v soutěžích v Evropě a USA. Natálie Saint Germain veze dělené 16. místo z turnaje LETAS, Dominika Burdová prošla cutem na German Ladies‘ Amateur Championship. Klára Spilková neprošla cutem na majoru a Karolína Vlčková dělí 81.

Spilková stoupá leaderboardem, Vlčková prošla cutem
Spilková stoupá leaderboardem, Vlčková prošla cutem

17.04.2021 | Dobré zprávy přicházejí z amerických dámských sérií. Klára Spilková prožívá výborný turnaj na LPGA a na Havaji už postoupila na dělené 16. místo po třetím kole. Na turnaji Symetra Tour v Arizoně prošla cutem Karolína Vlčková.

Spilková i Vlčková bojují o nejlepší umístění ...
Spilková i Vlčková bojují o nejlepší umístění ...

16.04.2021 | Skvělé kolo mají za sebou Klára Spilková (-4) i Karolína Vlčková (-1) na svých turnajích v rámci LPGA resp. Symetra Tour. Obě české profesionálky drží shodně průběžné 20. místo.

Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...
Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...

13.12.2021 | Klára Spilková se po vyřazení z kvalifikace pro americkou sérii LPGA rozhodla nestartovat ve finálové fázi Q-School pro Ladies European Tour. I nadále hodlá pokračovat v „americké“ cestě, v příštím roce na nižší Symetra Tour.

Vydařené kolo poslalo Spilkovou do finále
Vydařené kolo poslalo Spilkovou do finále

28.03.2021 | Výborné kolo má za sebou Klára Spilková, která se v druhém hracím dni na turnaji ze série Symetra Tour po výsledku 69 (-3) probojovala do dnešního finále. Druhá česká profesionálka Karolína Vlčková cutem neprošla.

Symetra Tour: Spilková s Vlčkovou jsou po úvodním ...
Symetra Tour: Spilková s Vlčkovou jsou po úvodním ...

27.03.2021 | České golfistky Klára Spilková s Karolínou Vlčkovou ztrácejí ránu na hranici cutu po prvním kole druhého turnaje Symetra Tour. Na IOA Championship v Kalifornii zapisovaly na úvod shodně 76 ran (+4).

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde