Jak začít s golfem? Na co se ptáte, před první návštěvou.

Předpokládejme, že jste v golfovém prostředí naprostý nováček. A v duchu možná trochu tápete, co vlastně je nutné splnit, než se poprvé pokusím odpálit golfový míček? Na co se máte zeptat, až zavoláte na recepci vytipovaného hřiště, kde byste rádi začali? Níže naleznete základní otázky, které potřebujete řešit.

Kde?
Předpokládáme, že byste to chtěli mít na golf co nejblíže od svého bydliště. Ale vaše další golfové kroky nemusejí být nutně svázány s hřištěm, na kterém novému sportu propadnete v počátcích. Nicméně driving range (tréninkovou plochu) najdete takřka u každého hřiště a často se dokonce provozuje i nezávisle na resortech.

S kým?
Máte ve svém okolí nějakého golfistu? Požádejte ho o první společné kroky v novém prostředí. Ale nutné to není. Na recepci vám začátky usnadní, vysvětlí jak to funguje na drivingu a na první trénink doporučí vhodného trenéra, aby vám ukázal naprosté základy. O tyto informace můžete samozřejmě požádat i po telefonu, správně fungující resort dokáže nováčka správně nasměrovat a třeba i poradit se základní výstrojí, nebo kde můžete po příjezdu zaparkovat.

Jak?
V neznámém prostředí se obecně každý napoprvé cítí nejistě. Ale uvidíte, že na golfu se každý rychle zorientuje. Nebojte se ptát i na věci, které vám přijdou naprosto samozřejmé. Půjčíte mi hole? Jak to je na driving range s míči - mohu si je půjčit, nebo musím mít svoje? A kolik mě první návštěva vlastně bude stát? Najdu v areálu občerstvení, sprchy?

Hřiště?
Kdy se dostanu na hřiště? Musím absolvovat nějaké speciální zkoušky? To je otázka, kterou si položí každý nováček. Obecně na některých hřištích už dnes hráče pustí bez „zelené karty“ (jak se jmenovala golfová zkouška v minulosti) či „osvědčení“ (tak se golfovému řidičáku říká dnes). Přesto základní informace přece jen musí každý golfový „greenhorn“ načerpat. Několik tréninků doporučujeme na úvod každému, především kvůli bezpečnosti své i dalších hráčů. Nepodceňujte to!

Handicap?
Ano, handicap je velkou předností golfu a umožňuje, aby si společně hráli golfisté různé úrovně. Právě proto často uvidíte, jak společně hraje babička se svým vnukem a rozhodně to není předem ztracený souboj. Ale v úplných začátcích na handicap nemyslete. Až se naučíte základním golfovým dovednostem, pak se o něj teprve začněte zajímat. Pokud budete později registrovaným hráčem v některém z českých klubů, bude se vám handicap měnit podle výsledků na turnajích a evidován bude na serveru ČGF.

Kde čerpat další informace?
Jak na golf
Před první návštěvou
Golfová hřiště


Zajímavosti

Jak začít s golfem? Na co se ptáte, před první návštěvou.

Předpokládejme, že jste v golfovém prostředí naprostý nováček. A v duchu možná trochu tápete, co vlastně je nutné splnit, než se poprvé pokusím odpálit golfový míček? Na co se máte zeptat, až zavoláte na recepci...

všechny zajímavosti

Víte, že

Golfová hůl

Golfová hůl je hůl používaná v golfu k odpalování míčků. Každá hůl je složená z grafitového nebo ocelového shaftu, pogumovaného držadla, které se nazývá grip, a z dřevěné, ocelové nebo syntetické hlavy. Hole se dělí na tři základní druhy: dřeva (anglicky woods), která jsou používána pro dlouhé, přibližovací odpaly; železa (anglicky irons), která jsou z holí nejvíce univerzální a puttery, které se používají ke hraní míčku na jamkovišti. Všechny hlavní druhy holí jsou označeny čísly....

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 117 hřišť

Navštivte jedno
z 117 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště
© Bav se golfem 2024

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde