Česká golfová federace

Aktuality

Šimon Zach před rokem uvízl na Kanárských ostrovech, letos vsadil na jih Španělska

Šimon Zach před rokem uvízl na Kanárských ostrovech, letos vsadil na jih Španělska

Petr Halaburda, Pátek 19. února 2021

Poslední kolo za 66 ran zapisoval na turnaji Toro Tour český profesionál Šimon Zach ve Španělsku a tamtéž se chystá na další dva starty. Má radost z toho, jakým způsobem se mu v přípravě daří a věří, že sezóna bude delší než loňská, která začala nedobrovolným dlouhým pobytem na Kanárských ostrovech.

Před rokem zastihl Šimona Zacha začátek koronavirové epidemie na „ostrově věčného jara“, kam v únoru odcestoval na dvoutýdenní kemp. Jenže vydařené soustředění se nakonec protáhlo nedobrovolně na osm týdnů, protože dříve se nepodařilo českému golfistovi vrátit do vlasti.

Jenže covidem byla ovlivněna i hlavní sezóna, turnajových startů nebylo tolik. „Ovlivnilo to moje plány jako všem sportovcům, přišel jsem o některé naplánované turnaje Challenge Tour. Ale nijak se k tomu už nevracím, soustředím se na věci, které jsou v mojí režii a které mohu kontrolovat. Nechci se trápit něčím, co nemohu ovlivnit – stejně jako třeba špatný odskok míče při hře,“ svěřil se čtyřiadvacetiletý hráč.

Letos tréninkovou destinaci změnil a vybral si jih Španělska. Ještě před odletem se však musel stejně jako další golfisté přizpůsobit vládním opatřením, která uzavřela indoory, navíc chladný leden nepřál ani vnějšímu tréninku. „Trénoval jsem s Jiřím Němečkem na Císařské louce, i když někdy byla opravdu velká zima. Ale snažím se každou chvíli využít naplno, počasí mě zoceluje,“ popsal tréninkovou náplň, kterou absolvoval před odletem do příjemnějšího klimatu. Jen občas si ji zpříjemnil odpaly do sítě v garáži. „To se však s kvalitním indoorovým tréninkem nedá srovnávat.“

I proto hned, jak mu koncem ledna skončilo zkouškové období na vysoké škole, vyrazil za teplem do Marbelly po boku zkušenějšího profesionála Filipa Mrůzka. „Máme v plánu zde strávit čtyřicet dnů. Vracíme se 9. března, abych pak ještě stačil reprezentační soustředění v Turecku, pokud se uskuteční,“ naznačil Zach plány na další týdny.

Zdá se, že současné španělské klima mu svědčí. Na posledním turnaji byl vůbec nejlepším hráčem třetího kola (66 ran), což mu vyneslo konečné sedmé místo. „Beru si z toho hodně pozitivního, ale samozřejmě je stále co zlepšovat.“ Šanci potvrdit aktuální formu bude mít hned na další štaci Toro Tour, která startuje v pondělí 22. února.

O tom, jaká bude sezóna, rozhodnou možnosti startovat na turnajích různých sérií. „Mým cílem pro sezónu bude především sbírat zkušenosti, za úspěch bych považoval každé umístění na mezinárodním turnaji do třetího místa. Hrát budu všechno, kam se dostanu – českou PGA Tour, PRO Golf Tour, Challenge Tour nebo European Tour,“ svěřil se na závěr Šimon Zach.

FOTO facebook.com

Datum: Pátek 19. února 2021
Všechny články autora

Související články

Filip Mrůzek ve Španělsku podruhé bronzový
Filip Mrůzek ve Španělsku podruhé bronzový

23.02.2021 | Podruhé bere Filip Mrůzek třetí místo z turnaje série Toro Tour, která se hraje na jihu Španělska. Ve dvoukolové profesionální soutěži ztratil čtyři rány na vítěze, v TOP 10 se umístili také Šimon Zach a amatér Filip Ráža.

Filip Mrůzek bere třetí místo z turnaje série ...
Filip Mrůzek bere třetí místo z turnaje série ...

13.02.2021 | Pro třetí místo si došel český profesionál Filip Mrůzek na dalším turnaji série Toro Tour ve Španělsku, kde startovalo pět českých golfistů a také amatérka Tereza Koželuhová.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

ME družstev: Česko-islandský souboj dorostenci ...
ME družstev: Česko-islandský souboj dorostenci ...

11.07.2019 | Pouze z poloviny skončily úspěchem česko-islandské souboje na úvod play-off mistrovství Evropy družstev. Chlapecký tým vyhrál 4:1 a bude hrát o pořadí na 9.-12. místě, muže po porážce (1:4) čekají záchranářské boje o udržení v nejvyšší evropské divizi.

ME družstev: Muži i dorostenci si postup do osmičky ...
ME družstev: Muži i dorostenci si postup do osmičky ...

09.07.2019 | Pořádně tvrdý boj čeká ve středečním druhém kole české týmy mužů i chlapců, pokud se chtějí na svých evropských šampionátech probít do elitní skupiny pro osm nejlepších. Muži jsou po prvním kole vzdáleni TOP 8 devět ran, dorostenci ztrácejí ještě o ránu více.

Mistrovství Evropy družstev startuje, na startu ...
Mistrovství Evropy družstev startuje, na startu ...

08.07.2019 | Čtyři týmy, 12 hráčů a 12 hráček. Českým týmům už zbývá jen několik hodin do startu mistrovství Evropy, které začínají v úterý na čtyřech hřištích v různých resortech. Všechny celky mají za cíl postup do elitní skupiny pro osm nejlepších; pro muže i ženy by to bylo historické umístění.

Challenge Tour na Penati: Z Čechů odstartoval ...
Challenge Tour na Penati: Z Čechů odstartoval ...

04.07.2019 | Stanislav Matuš odstartoval nejlépe turnaj D+D Real Slovakia Challenge na hřišti Legend v Penati nedaleko slovenské Senice. S výsledkem 69 (-3) je po prvním kole na děleném 25. místě. O dvě rány hůře hrál Filip Mrůzek (71), nejlepší český amatér Gordan Brixi zapisoval 74 ran.

Jiří Zuska obsadil na ME skvělé 6. místo!
Jiří Zuska obsadil na ME skvělé 6. místo!

29.06.2019 | Český golfista Jiří Zuska výborně zvládl závěrečné čtvrté kolo mistrovství Evropy jednotlivců a z Rakouska veze dělené šesté místo. Přiblížil se tak úspěchu svého týmového univerzitního spoluhráče Šimona Zacha, který získal před třemi lety bronz.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP