Česká golfová federace

Aktuality

Dvě konference obohatily diskuzi v golfovém prostředí

Dvě konference obohatily diskuzi v golfovém prostředí

Petr Halaburda, Středa 9. prosince 2020

Dvě vydařená setkání golfových profesionálů v minulých dnech obohatila výměnu zkušeností v tuzemském golfu. Kvůli stávajícím opatřením se v obou případech setkání uskutečnily online formou. Novinkou bylo fórum, které pořádala společnost GolferIS, tradiční každoroční konferenci uspořádal TeeTime.

Vydařená premiéra virtuálního fóra

GolferIS uspořádal 2. prosince Czech & Slovak Virtual Golf Business Forum, v kterém vystoupila řada odborníků a hned napoprvé šlo skutečně o širokou platformu. V šestihodinovém projektu vystoupilo 26 řečníků a byly vloženy dva video-rozhovory s českými profesionálními hráči Klárou Spilkovou a Ondřejem Lieserem.

Pozitivní ohlasy si navíc řekly o pokračování projektu. „Ochota spolupracovat a posouvat věci společně kupředu prostupovala celou akcí a ještě dnes nám mnozí píší, že bychom měli takovou akci dělat častěji a pravidelně,“ prozradil moderátor fóra Jiří Novosad a oznámil, že podobná setkání se budou konat každé první úterý v měsíci.

Diskuzi vyvolala prezentace nových možností platebních metod Easy2Sell. Účastníky fóra zaujala i prezentace Pavla Hlouška z Park Golfu Hradec Králové, týkající se možné automatizace procesů recepce a obchodů na golfových hřištích. Alan Babický ve své prezentaci upozornil na nutnost budování povědomí o produktu a větší profesionalizaci oboru. Alanův vstup vyvolal zcela jistě mnoho otázek a také ukazuje cestu, jak současné status quo změnit,“ vyzdvihl Jiří Novosad.

Fórum dalo také příležitost kandidátům na funkci prezidenta ČGF, aby představili své vize. Viceprezident ČGF Juraj Werner ve svém příspěvku kromě jiného zmínil malé zapojení hřišť a klubů do platformy Bav se Golfem, zejména do její medializace.

Později vyzval Jan Kastner (Tatry Mountain Resorts) hřiště k většímu zapojení. „Věříme, že jeho výzva nezapadne a po letech se podaří zvýšit počet golfistu u nás. Podíl takzvaných prvočlenů ČGF podle nejnovějších údajů činí téměř osm procent z celkového počtu golfistů v zemi. Současné přírůstky ale odpovídají počtu hráčů, kteří z klubů odcházejí. V každém případě čtyři tisíce nových golfistů ročně není zanedbatelné číslo,“ zdůraznil Werner.

TeeTime poprvé distančně, s diskuzí prezidentských kandidátů

Společnost TeeTime pořádá konferenci pro golfové prostředí každoročně střídavě v různých resortech, ale také v tomto případě letos vznikla nutnost distančního setkání, ke kterému došlo 3. prosince.

O vývoji společnosti TeeTime mluvil Jan Loužecký junior, podrobné sezónní statistiky představil Jan Loužecký. Chystaný rozjezd nového operačního systému představil Jan Šinkmajer a nové pojetí obchodních příležitostí nabídl Radek Srb.

V části konference věnované obchodním partnerům vystoupil mimo jiné i projektový manažer ČGF Tomáš Přikryl, který představil další možnosti rozvoje podpory platformy Bav se golfem v roce 2021 a vyzval golfové kluby i zástupce hřišť k šíření golfové osvěty.

V druhé polovině konference se uskutečnila pod vedením moderátorky Kateřiny Nekolné panelová diskuze kandidátů na post prezidenta ČGF, které se zúčastnili Petr Dědek, Vratislav Janda a Juraj Werner, čtvrtý kandidát Pavel Vidura se omluvil z pracovních důvodů.

Datum: Středa 9. prosince 2020
Všechny články autora

Související články

Na co se zeptat před první návštěvou golfového ...
Na co se zeptat před první návštěvou golfového ...

01.04.2021 | Hraje celá rodina. I tak lze zkráceně označit kampaň České golfové federace, která ji tento týden spustila ve spolupráci s internetovou společností Seznam.cz. Míří na celé rodiny, ovšem na golf můžete vyrazit i sám, ostatní se určitě rádi přidají časem.

Kampaň na Seznam.cz ukáže golf jako ideální rodinný ...
Kampaň na Seznam.cz ukáže golf jako ideální rodinný ...

30.03.2021 | Dnes startuje kampaň zaměřená na podporu rekreačního golfu, pro kterou se Česká golfová federace spojila se společností Seznam.cz. Bude cílit především na celé rodiny, kterým chce ukázat golf jako ideální společný sport.

Women’s Golf Day 2020: V červnu virtuálně, v září ...
Women’s Golf Day 2020: V červnu virtuálně, v září ...

21.08.2020 | Den žen na golfu získal v každoročním kalendáři své pevné místo. Jenže v první červnové úterý ve většině zemí světa nebyly podmínky k tomu, aby se mohlo slavit na hřišti. A tak se v původním termínu golfistky z celého světa přidávaly k akci virtuálně a až v září se budou setkávat osobně.

Zelená karta?
Zelená karta?

03.06.2020 | Golf se v koronavirové době mohl hrát jako jeden z prvních sportů. Díky tomu jsme zaznamenali zvýšený zájem začátečníků. Mnoha lidem začala myšlenka začít hrát golf vrtat hlavou.

Vychází kniha Golf pro děti
Vychází kniha Golf pro děti

28.04.2020 | Právě dnes se dostává na pulty znovuotevřených knihkupectví nová kniha s golfovou tématikou. Publikace Golf pro děti je výsledkem spolupráce České golfové federace s nakladatelstvím Fragment a jak vystihuje název, je určena především nejmladším golfistům.

18 důvodů proč začít s golfem - pokračování
18 důvodů proč začít s golfem - pokračování

20.02.2020 | Důvodů, proč hrát golf je řada, každý golfista dokáže přesvědčit o těch svých důvodech. Nicméně všechny spojuje, že jde o celoživotní aktivitu. V druhém pokračování přibližujeme dalších devět možných důvodů, proč je správné začít s golfem.

18 důvodů proč začít s golfem - devět na úvod
18 důvodů proč začít s golfem - devět na úvod

05.02.2020 | Důvodů, proč hrát golf je nekonečná řada, každý golfista by dokázal přesvědčit o tom svém, jedinečném. Nicméně všechny spojuje, že jde o celoživotní aktivitu. Představujeme vám prvních devět důvodů z vybraných osmnácti, proč začít s golfem.

Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...
Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...

30.09.2019 | Sotva skončila dvěma nedělními turnaji domácí sezóna výkonnostních golfistů, už je znám jízdní řád pro rok 2020. A také začíná být čas na hodnocení sezóny – první se uskutečnilo na nedělním setkání zástupců ČGF s novináři. Připomínaly se klíčové okamžiky roku, ale také novinky pro rok 2020.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP