Česká golfová federace

Aktuality

Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par

Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par

Klára Kuchařová, Středa 11. listopadu 2020

Seriál pro nejmladší české naděje přinesl i v letošní sezóně řadu skvělých výsledků. Ohlédli jsme se za letošním ročníkem Národní Golfové Tour Mládeže nejen z pohledu statistik. Osmnáct různých hráčů si došlo pro vítěznou trofej, padlo téměř 900 birdie a devět kol bylo zahráno pod par.

Také série Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro mladé golfisty do 16 let byla letos ovlivněna koronavirovými opatřeními. Místo původních pěti turnajů se uskutečnily čtyři - začínalo se v Poděbradech (21. června), kde se kvůli špatnému počasí zvládlo odehrát pouze devět jamek. Následně se hrálo na Mnichu (3.-4. července), poté na Ypsilonu (5.-6. září) a závěrečné Masters se uskutečnilo na brněnské Kaskádě (19.-20. září).

"Sezóna byla samozřejmě dost ovlivněna jarní vlnou pandemie, především tedy zrušení dubnového turnaje v Beřovicích a následně i květnové zastávky v krásném resortu s tradicí, v Šilheřovicích. První turnaj série jsme po uvolnění opatření mohli uspořádat v náhradním termínu během června. Již nyní ovšem mohu předeslat, že mládežníci v rámci NGTM zámecké hřiště v Šilheřovicích navštíví v příští sezóně," slibuje ředitel NGTM Jan Šonka.

"Velice rád bych poděkoval hráčům za příjemnou atmosféru, rodičům za skvělý servis jejich ratolestem a projevenou důvěru v soutěžní výbor v nelehkém rozhodování některých krizových situacích. V neposlední řadě děkuji všem rozhodčím, kteří pomáhali tento rok zajistit hladký chod každého soutěžního dne," uzavřel svě shrnutí sezóny ředitel tour.

Nejlepší výsledek v letošním ročníku zapisoval v prvním kole na Kaskádě mladší žák Louis Klein (68 ran), skvělé kolo za 69 ran hrál starší žák Tobiáš Stoulil ve druhém kole na Ypsilonu. Nejnižší dívčí výsledek (71 ran) měla na svědomí starší žákyně Miriam Barcalová v prvním kole na Ypsilonu.

V šesti kategoriích se letošních turnajů série NGTM zúčastnilo celkem 191 hráčů a hráček. Nejvyšší účast zaznamenala silná kategorie starších žáků, kde v tomto roce soutěžilo celkem 44 golfistů ve věku 13-14 let.

Konečné pořadí NGTM 2020

NEJLEPŠÍ KOLA:

Mladší žáci
1. 68: Louis Klein - Kaskáda (1. kolo)
2. 70: Václav Švub - Ypsilon (1. kolo) a Kaskáda (2. kolo)

Mladší žákyně
1. 79: Veronika Černá - Mnich (2. kolo) a Kaskáda (1. kolo)
2. 81: Kristýna Vohralíková - Mnich (2. kolo)

Starší žáci
1. 69: Tobiáš Stoulil - Ypsilon (2. kolo)
2. 70: Matouš Zach - Kaskáda (2. kolo)

Starší žákyně
1. 71: Miriam Barcalová - Ypsilon (1. kolo)
2. 73: Kristína Lebová - Ypsilon (2. kolo)

Kadeti
1. 70: Jakub Dalibor Sutor - Mnich (1. kolo)
2. 71: Jakub Hejlek - Ypsilon (2. kolo) a Ondřej Šustek - Kaskáda (2. kolo)

Kadetky
1. 73: Kateřina Mazochová - Ypsilon (1. kolo)
2. 74: Klára Sionková - Mnich a Ypsilon (2. kola), Tereza Schwarzová - Ypsilon (2. kolo)

NEJTĚŽŠÍ JAMKA:

Jamka č. 9 v Poděbradech (par 4) – průměr 5,55 ran

NEJLEHČÍ JAMKA:

Jamka č. 4 na Mnichu (par 5) – průměr 5,2 ran

POČET BIRDIE: 885

Poděbrady (9 jamek): 72
Mnich: 274
Ypsilon: 318
Kaskáda: 221

POČET EAGLŮ: 18

Poděbrady: 1
Mnich: 8
Ypsilon: 3
Kaskáda: 6

POČET VÍTĚZSTVÍ

3: Václav Švub (mladší žáci)
2: Sofie Borůvková a Veronika Černá (mladší žákyně), Matouš Zach (starší žáci), Jakub Dalibor Sutor (kadeti)

ODKAZY NA VÝSLEDKY

Poděbrady

Mnich

Ypsilon

Kaskáda

Datum: Středa 11. listopadu 2020
Všechny články autora

Související články

Golf už je také součástí školní výuky
Golf už je také součástí školní výuky

05.11.2020 | Slyšeli jste o projektu Se školou na golf? Snad ano, ale nebylo vám zcela jasno, co si pod tím představit. A je možné, že vám o něm už vyprávělo některé ze stovek dětí, které za několik let působnosti měly možnost golf vyzkoušet v rámci školní výuky.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B

19.10.2020 | Seriál shrnující jednotlivé Regionální Tour Mládeže uzavíráme regionem Východ B, v němž se v průběhu roku uskutečnilo 23 turnajů. Série turnajů pro děti od 7-18 let byla završena na konci srpna turnajem na Čeladné.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A

16.10.2020 | Seriál shrnující letošní sezónu Regionálních Tour Mládeže pokračuje třetím dílem. Po sezóně má už také Dětská Tour Severovýchod spadající do regionu Východ A, která poslední díl napsala v sobotu 27. září v Pardubicích, kde byli korunováni poslední vítězové i šampióni Poháru klubů.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A

13.10.2020 | Poslední kapitolu letošní sezóny Regionální Tour Mládeže v regionu Západ A napsali její účastníci v neděli 28. září na Darovanském Dvoře, kde se bojovalo o poslední tituly i vítězství v žebříčku série.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B

05.10.2020 | Obrovskou porcí turnajů pro mladé nadějné golfisty se mohou pochlubit Regionální Tour Mládeže. Startujeme seriál článků z jednotlivých regionů - začínáme shrnutím regionu Západ B.

Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...
Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...

23.09.2020 | Družstvo SŠ ekonomické se sportovním zaměřením se stalo šampiónem 14. ročníku MMČR středoškolských družstev, v jednotlivcích se dařilo nejlépe Davidu Mlýnkovi (-3).

Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...
Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...

22.09.2020 | Ve středu startuje na Slovensku ME družstev dívek do 18 let, Českou republiku budou reprezentovat Denisa Vodičková, Lenka Nebeská, Agáta Vahalová a Tatiana Boháčová. Silný tým se bude snažit vylepšit loňské šesté místo.

Dětská Tour má své poslední vítěze
Dětská Tour má své poslední vítěze

20.09.2020 | Turnajem Masters vyvrcholila dnes v Golf Resortu Kaskáda Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro hráče od 7 do 16 let. Jejími posledními vítězi se stali Václav Švub, Veronika Černá, Matouš Zach, Kristina Lebová, Jakub Dalibor Sutor a Agáta Křenková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP