Česká golfová federace

Aktuality

Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par

Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par

Klára Kuchařová, Středa 11. listopadu 2020

Seriál pro nejmladší české naděje přinesl i v letošní sezóně řadu skvělých výsledků. Ohlédli jsme se za letošním ročníkem Národní Golfové Tour Mládeže nejen z pohledu statistik. Osmnáct různých hráčů si došlo pro vítěznou trofej, padlo téměř 900 birdie a devět kol bylo zahráno pod par.

Také série Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro mladé golfisty do 16 let byla letos ovlivněna koronavirovými opatřeními. Místo původních pěti turnajů se uskutečnily čtyři - začínalo se v Poděbradech (21. června), kde se kvůli špatnému počasí zvládlo odehrát pouze devět jamek. Následně se hrálo na Mnichu (3.-4. července), poté na Ypsilonu (5.-6. září) a závěrečné Masters se uskutečnilo na brněnské Kaskádě (19.-20. září).

"Sezóna byla samozřejmě dost ovlivněna jarní vlnou pandemie, především tedy zrušení dubnového turnaje v Beřovicích a následně i květnové zastávky v krásném resortu s tradicí, v Šilheřovicích. První turnaj série jsme po uvolnění opatření mohli uspořádat v náhradním termínu během června. Již nyní ovšem mohu předeslat, že mládežníci v rámci NGTM zámecké hřiště v Šilheřovicích navštíví v příští sezóně," slibuje ředitel NGTM Jan Šonka.

"Velice rád bych poděkoval hráčům za příjemnou atmosféru, rodičům za skvělý servis jejich ratolestem a projevenou důvěru v soutěžní výbor v nelehkém rozhodování některých krizových situacích. V neposlední řadě děkuji všem rozhodčím, kteří pomáhali tento rok zajistit hladký chod každého soutěžního dne," uzavřel svě shrnutí sezóny ředitel tour.

Nejlepší výsledek v letošním ročníku zapisoval v prvním kole na Kaskádě mladší žák Louis Klein (68 ran), skvělé kolo za 69 ran hrál starší žák Tobiáš Stoulil ve druhém kole na Ypsilonu. Nejnižší dívčí výsledek (71 ran) měla na svědomí starší žákyně Miriam Barcalová v prvním kole na Ypsilonu.

V šesti kategoriích se letošních turnajů série NGTM zúčastnilo celkem 191 hráčů a hráček. Nejvyšší účast zaznamenala silná kategorie starších žáků, kde v tomto roce soutěžilo celkem 44 golfistů ve věku 13-14 let.

Konečné pořadí NGTM 2020

NEJLEPŠÍ KOLA:

Mladší žáci
1. 68: Louis Klein - Kaskáda (1. kolo)
2. 70: Václav Švub - Ypsilon (1. kolo) a Kaskáda (2. kolo)

Mladší žákyně
1. 79: Veronika Černá - Mnich (2. kolo) a Kaskáda (1. kolo)
2. 81: Kristýna Vohralíková - Mnich (2. kolo)

Starší žáci
1. 69: Tobiáš Stoulil - Ypsilon (2. kolo)
2. 70: Matouš Zach - Kaskáda (2. kolo)

Starší žákyně
1. 71: Miriam Barcalová - Ypsilon (1. kolo)
2. 73: Kristína Lebová - Ypsilon (2. kolo)

Kadeti
1. 70: Jakub Dalibor Sutor - Mnich (1. kolo)
2. 71: Jakub Hejlek - Ypsilon (2. kolo) a Ondřej Šustek - Kaskáda (2. kolo)

Kadetky
1. 73: Kateřina Mazochová - Ypsilon (1. kolo)
2. 74: Klára Sionková - Mnich a Ypsilon (2. kola), Tereza Schwarzová - Ypsilon (2. kolo)

NEJTĚŽŠÍ JAMKA:

Jamka č. 9 v Poděbradech (par 4) – průměr 5,55 ran

NEJLEHČÍ JAMKA:

Jamka č. 4 na Mnichu (par 5) – průměr 5,2 ran

POČET BIRDIE: 885

Poděbrady (9 jamek): 72
Mnich: 274
Ypsilon: 318
Kaskáda: 221

POČET EAGLŮ: 18

Poděbrady: 1
Mnich: 8
Ypsilon: 3
Kaskáda: 6

POČET VÍTĚZSTVÍ

3: Václav Švub (mladší žáci)
2: Sofie Borůvková a Veronika Černá (mladší žákyně), Matouš Zach (starší žáci), Jakub Dalibor Sutor (kadeti)

ODKAZY NA VÝSLEDKY

Poděbrady

Mnich

Ypsilon

Kaskáda

Datum: Středa 11. listopadu 2020
Všechny články autora

Související články

Český golf propojil jako první svoji databázi ...
Český golf propojil jako první svoji databázi ...

21.04.2021 | Česká golfová federace jako první z tuzemských sportů propojila svoji databázi s projektem Sport v okolí. Dochází tak k automatickému přenosu informací mezi dvěma systémy, což umožní neustálou aktualizaci nabídky golfových klubů v projektu ČOV.

Nové verze kalendářů k 19. dubnu publikovány
Nové verze kalendářů k 19. dubnu publikovány

19.04.2021 | Publikovány byly nové verze Kalendáře turnajů ČGF i Kalendáře akcí mládeže ČGF. Sportovně technická komise ČGF nově také žádá o výjimku na pořádání druhých turnajů RB CGAT a NGTM. Po dnešním jednání krizového štábu to uvedl technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Známe pokyny pro účastníky vstupních turnajů CGAT ...
Známe pokyny pro účastníky vstupních turnajů CGAT ...

16.04.2021 | Účastníci úvodních turnajů Tour pro dospělé i mládež se mohou seznámit s pokyny pro start v turnajích, které se hrají příští týden na Zbraslavi (CGAT) a v Beřovicích (NGTM). Pokyny vycházejí z podmínek, jak jsou nastaveny od Ministerstva zdravotnictví (MZ) ČR a Národní sportovní agentury (NSA).

ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...
ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...

06.04.2021 | Česká golfová federace žádá o výjimku ze zákazu pořádání hromadných akcí, aby mohla uspořádat dva celostátní turnaje v závěru dubna. Po dnešním druhém jednání krizového štábu Technického úseku STK o tom informoval technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Novinky turnajové sezóny ČGF podruhé
Novinky turnajové sezóny ČGF podruhé

06.03.2021 | Přesně před měsícem jsme zveřejnili úvodní článek o novinkách v letošní turnajové sezóně. Další změny byly schváleny v pátek 5. března. Pojďme si některé z nich představit. ...

Letos bude mít ČGF 32 Tréninkových center mládeže
Letos bude mít ČGF 32 Tréninkových center mládeže

01.02.2021 | Letos bude v rámci České golfové federace působit 32 Tréninkových center mládeže (TCM), o pět více než v roce předchozím. Vyplývá to ze zprávy Komise mládeže STK ČGF, která hodnotila loňskou sezónu. ...

Talent Development: Praktická příručka, jak přistupo ...
Talent Development: Praktická příručka, jak přistupo ...

27.01.2021 | Talent Development in Czech Golf je název manuálu pro kluby, trenéry a samotné hráče, který zveřejnila Česká golfová federace. Autory tréninkového materiálu jsou hlavní kouč ČGF Staffan Johansson a kondiční trenér Milan Mojžíš.

Filip Jakubčík po vítězství na Floridě už nemusí ...
Filip Jakubčík po vítězství na Floridě už nemusí ...

22.01.2021 | První start v turnaji AJGA vynesl Filipu Jakubčíkovi nejen premiérové vítězství v sérii, ale také automatickou kvalifikaci na další soutěže. Pro sedmnáctiletého českého golfistu to byl od podzimního příletu již třetí titul na americké půdě.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP