Česká golfová federace

Aktuality

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B

Klára Kuchařová, Pondělí 19. října 2020

Seriál shrnující jednotlivé Regionální Tour Mládeže uzavíráme regionem Východ B, v němž se v průběhu roku uskutečnilo 23 turnajů. Série turnajů pro děti od 7-18 let byla završena na konci srpna turnajem na Čeladné.

Sezóna dětem v regionu Východ B začala 23. května turnajem ze série Morava Cup v Kostelci u Zlína, ukončena byla dvoudenním turnajem na Čeladné v termínu 24.-25. srpna. Do žebříčku celé regionální tour se následně započítávaly rovněž turnaje Silesia Junior Challenge, Junior Golf Kravaře Open, Mezinárodní turnaj dětí a mládeže a regionální soutěž družstev mládeže O Putovní Pohár Moravy.

Soutěž družstev uzavřela celou sezónu pro golfisty hrající v regionu Východ B na turnaji 11. října v Šilheřovicích. V celé sezóně se odehrály tři dvoudenní turnaje, dvakrát se soutěžilo dokonce za hranicemi ČR - na slovenské Skalici a v polském Armada GC.

Aby byl hráč zařazen do celkového vyhodnocení Tour, musel absolvoval alespoň deset turnajů. Celkovými vítězi série se pak stali startující s nejvyšším počtem bodů, za každý turnaj obdržel účastník body za umístění a získané brutto body.

Soutěžilo se ve čtyřech hlavních kategoriích pro děti ve věku 7-18 let, ale většiny turnajů se mohli účastnit také tzv. Benjamínci (5-6 let) a mládež do 26 let.

V letošním roce se Regionální Moravské Tour Mládeže zúčastnilo celkem 371 hráčů a hráček.

V kategorii A určené pro hráče a hráčky ve věku 7-12 let zvítězil Mikuláš Vojtěšek z PGC Ostrava, v kategorii B (13-14 let) se nejvýše na žebříčku umístila Eva Tichánková z GC Olomouc. Nejstarší kategorii C (15-18 let) ovládl Tadeáš Bodinger z GC Lipiny a čtvrtou smíšenou kategorii pro hráče s HCP přes 28,4 vyhrála Natálie Filipová z Golferia GC na Čeladné.

"Jakkoli byla sezóna 2020 hektičtější než jiné, nakonec se nám, až na malé výjimky, podařilo uskutečnit túru tak, jak jsme ji plánovali ještě před vypuknutím nouzového stavu," komentuje vývoj plánů pro letošní rok ředitel túry Lukáš Korda"Až na některé administrativní a hygienické peripetie ze začátku sezóny se vše postupně rozjelo a jarní omezení nás nakonec tolik neovlivnily."

Soutěže družstev mládeže (O putovní pohár Moravy) se 11. října v Šilheřovicích zúčastnilo sedm smíšených klubových družstev a 53 dětí. Každé družstvo mohlo reprezentovat minimálně sedm a maximálně osm hráčů, přičemž v každé kategorii maximálně dva hráči.

Nejlepším družstvem se stal Beskydský Golfový Klub s 568 body, druhé místo bral Park Golf Club Ostrava (595 bodů) a třetí skončil Golf Club Brno (595 bodů). 

Konečné výsledky Soutěže družstev mládeže - O putovní pohár Moravy

Konečné žebříčky jednotlivých kategorií Regionální Moravské Tour Mládeže

FOTO Morava Cup/Lukáš Korda

Datum: Pondělí 19. října 2020
Všechny články autora

Související články

Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par
Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par

11.11.2020 | Seriál pro nejmladší české naděje přinesl i v letošní sezóně řadu skvělých výsledků. Ohlédli jsme se za letošním ročníkem Národní Golfové Tour Mládeže nejen z pohledu statistik. Osmnáct různých hráčů si došlo pro vítěznou trofej, padlo téměř 900 birdie a devět kol bylo zahráno pod par.

Golf už je také součástí školní výuky
Golf už je také součástí školní výuky

05.11.2020 | Slyšeli jste o projektu Se školou na golf? Snad ano, ale nebylo vám zcela jasno, co si pod tím představit. A je možné, že vám o něm už vyprávělo některé ze stovek dětí, které za několik let působnosti měly možnost golf vyzkoušet v rámci školní výuky.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A

16.10.2020 | Seriál shrnující letošní sezónu Regionálních Tour Mládeže pokračuje třetím dílem. Po sezóně má už také Dětská Tour Severovýchod spadající do regionu Východ A, která poslední díl napsala v sobotu 27. září v Pardubicích, kde byli korunováni poslední vítězové i šampióni Poháru klubů.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A

13.10.2020 | Poslední kapitolu letošní sezóny Regionální Tour Mládeže v regionu Západ A napsali její účastníci v neděli 28. září na Darovanském Dvoře, kde se bojovalo o poslední tituly i vítězství v žebříčku série.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B

05.10.2020 | Obrovskou porcí turnajů pro mladé nadějné golfisty se mohou pochlubit Regionální Tour Mládeže. Startujeme seriál článků z jednotlivých regionů - začínáme shrnutím regionu Západ B.

Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...
Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...

23.09.2020 | Družstvo SŠ ekonomické se sportovním zaměřením se stalo šampiónem 14. ročníku MMČR středoškolských družstev, v jednotlivcích se dařilo nejlépe Davidu Mlýnkovi (-3).

Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...
Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...

22.09.2020 | Ve středu startuje na Slovensku ME družstev dívek do 18 let, Českou republiku budou reprezentovat Denisa Vodičková, Lenka Nebeská, Agáta Vahalová a Tatiana Boháčová. Silný tým se bude snažit vylepšit loňské šesté místo.

Dětská Tour má své poslední vítěze
Dětská Tour má své poslední vítěze

20.09.2020 | Turnajem Masters vyvrcholila dnes v Golf Resortu Kaskáda Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro hráče od 7 do 16 let. Jejími posledními vítězi se stali Václav Švub, Veronika Černá, Matouš Zach, Kristina Lebová, Jakub Dalibor Sutor a Agáta Křenková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP