Česká golfová federace

Aktuality

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B

Klára Kuchařová, Pondělí 19. října 2020

Seriál shrnující jednotlivé Regionální Tour Mládeže uzavíráme regionem Východ B, v němž se v průběhu roku uskutečnilo 23 turnajů. Série turnajů pro děti od 7-18 let byla završena na konci srpna turnajem na Čeladné.

Sezóna dětem v regionu Východ B začala 23. května turnajem ze série Morava Cup v Kostelci u Zlína, ukončena byla dvoudenním turnajem na Čeladné v termínu 24.-25. srpna. Do žebříčku celé regionální tour se následně započítávaly rovněž turnaje Silesia Junior Challenge, Junior Golf Kravaře Open, Mezinárodní turnaj dětí a mládeže a regionální soutěž družstev mládeže O Putovní Pohár Moravy.

Soutěž družstev uzavřela celou sezónu pro golfisty hrající v regionu Východ B na turnaji 11. října v Šilheřovicích. V celé sezóně se odehrály tři dvoudenní turnaje, dvakrát se soutěžilo dokonce za hranicemi ČR - na slovenské Skalici a v polském Armada GC.

Aby byl hráč zařazen do celkového vyhodnocení Tour, musel absolvoval alespoň deset turnajů. Celkovými vítězi série se pak stali startující s nejvyšším počtem bodů, za každý turnaj obdržel účastník body za umístění a získané brutto body.

Soutěžilo se ve čtyřech hlavních kategoriích pro děti ve věku 7-18 let, ale většiny turnajů se mohli účastnit také tzv. Benjamínci (5-6 let) a mládež do 26 let.

V letošním roce se Regionální Moravské Tour Mládeže zúčastnilo celkem 371 hráčů a hráček.

V kategorii A určené pro hráče a hráčky ve věku 7-12 let zvítězil Mikuláš Vojtěšek z PGC Ostrava, v kategorii B (13-14 let) se nejvýše na žebříčku umístila Eva Tichánková z GC Olomouc. Nejstarší kategorii C (15-18 let) ovládl Tadeáš Bodinger z GC Lipiny a čtvrtou smíšenou kategorii pro hráče s HCP přes 28,4 vyhrála Natálie Filipová z Golferia GC na Čeladné.

"Jakkoli byla sezóna 2020 hektičtější než jiné, nakonec se nám, až na malé výjimky, podařilo uskutečnit túru tak, jak jsme ji plánovali ještě před vypuknutím nouzového stavu," komentuje vývoj plánů pro letošní rok ředitel túry Lukáš Korda"Až na některé administrativní a hygienické peripetie ze začátku sezóny se vše postupně rozjelo a jarní omezení nás nakonec tolik neovlivnily."

Soutěže družstev mládeže (O putovní pohár Moravy) se 11. října v Šilheřovicích zúčastnilo sedm smíšených klubových družstev a 53 dětí. Každé družstvo mohlo reprezentovat minimálně sedm a maximálně osm hráčů, přičemž v každé kategorii maximálně dva hráči.

Nejlepším družstvem se stal Beskydský Golfový Klub s 568 body, druhé místo bral Park Golf Club Ostrava (595 bodů) a třetí skončil Golf Club Brno (595 bodů). 

Konečné výsledky Soutěže družstev mládeže - O putovní pohár Moravy

Konečné žebříčky jednotlivých kategorií Regionální Moravské Tour Mládeže

FOTO Morava Cup/Lukáš Korda

Datum: Pondělí 19. října 2020
Všechny články autora

Související články

Spilková i Lieser zůstávají stále ve výběru pro ...
Spilková i Lieser zůstávají stále ve výběru pro ...

14.05.2021 | Klára Spilková i Ondřej Lieser drží svorně 50. místo v redukovaných žebříčcích pro olympiádu v Tokiu a definitivní potvrzení jejich účasti se blíží.

2. NGTM: lídři po prvním kole si došli pro tituly
2. NGTM: lídři po prvním kole si došli pro tituly

09.05.2021 | Mladí hráči do 16 let bojovali o tituly z druhé NGTM pod záštitou předsedy ČOV v České Lípě. Lídři po prvním kole si vedení udrželi - z vítězství se radují Matyáš Vysušil, Miriam Barcalová, David Sionko a Viktorie Trůková.

2. RB CGAT: favority zaskočili Sionková s Jeřichou
2. RB CGAT: favority zaskočili Sionková s Jeřichou

09.05.2021 | Překvapivé vítěze má druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Favorizované hráče a hráčky reprezentačních tréninkových skupin zaskočili zkušený Patrik Jeřicha a díky vydařenému play-off také Klára Sionková. ...

V České Lípě se rozehrála druhá Národní Golfová ...
V České Lípě se rozehrála druhá Národní Golfová ...

08.05.2021 | Mladí hráči do 16 let dnes odstartovali druhý díl Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV. Ve čtyřech kategoriích se vedení ujali Matyáš Vysušil (-1), Miriam Barcalová (-3), David Sionko (E) a Viktorie Trůková (+1).

Nejvyšší amatérské série pokračují na Kunětické ...
Nejvyšší amatérské série pokračují na Kunětické ...

06.05.2021 | Dvakrát „vyprodané“ startovní pole, ve hře téměř 300 výkonnostních hráčů počínaje nejmladšími žákovskými kategoriemi až po české reprezentanty. Tak bude vypadat závěr týdne, kdy se budou hrát obě nejvyšší amatérské série, které dostaly k pořádání opět výjimku od Ministerstva zdravotnictví ČR.

Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy ...
Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy ...

03.05.2021 | Druhý turnaj NGTM se o nejbližším víkendu v České Lípě bude hrát, neboť Ministerstvo zdravotnictví ČR potvrdilo výjimku pro možnost jeho uspořádání. Naopak změněn byl program ligových soutěží - první dvoukolo v 1. a 2. ligách mužů a žen se z původního květnového termínu přesouvá na 12.

I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...
I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...

29.04.2021 | Také druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se bude hrát. Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo výjimku pro možnost pořádání turnaje, který se uskuteční od pátku 7. do neděle 9. května v Golf Resortu Kunětická Hora.

V Beřovicích se rozdělovaly první tituly v dětské ...
V Beřovicích se rozdělovaly první tituly v dětské ...

25.04.2021 | První letošní tituly se rozdělovaly v úvodním turnaji Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, který se konal během víkendu v Beřovicích. Tituly si rozdělili Matouš Zach a Viktorie Trůková (žáci), Tereza Schwarzová a Tomáš Sobotka (kadeti).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP