Česká golfová federace

Aktuality

Jiří Zuska vyhrál turnaj University of Louisville GCAA Amateur

Jiří Zuska vyhrál turnaj University of Louisville GCAA Amateur

Klára Kuchařová, Pondělí 19. října 2020

Skvělá zpráva přišla z amerického Kentucky, kde na turnaji na svém domácím hřišti v Lousville zvítězil český amatér Jiří Zuska. Nejlépe zvládl náročné třetí kolo a se skóre -15 vyhrál o sedm ran.

Česká mužská amatérská jednička Jiří Zuska zvládl na výbornou turnaj, který je součástí série GCAA Amateur Series. Ta pomáhá hráčům alespoň částečně nahradit plnou univerzitní sezónu. Na akci University of Louisville GCAA Championship, pořádané jeho univerzitou na domácím hřišti s parem 72, zvítězil o sedm úderů.

Turnaj se hrál v klasickém univerzitním formátu, tedy první den 36 a druhý den 18 jamek. "První den byly docela jednoduché piny, moc nefoukalo a hřiště bylo hratelné," okomentoval první kolo český reprezentant, který přívětivých podmínek využil.

Po třinácti jamkách byl na výsledku -6 a následně zapsal dvě bogey a další birdie. Úvodních 67 ran (-5) ho vyneslo mezi nejlepší hráče startovního pole. Druhá sobotní osmnáctka mu sedla ještě lépe a na konci dne podepisoval čistou skórekartu se sedmi birdie a 65 ranami.

"Snažil jsem se dobře zvlládnout pětipary, což se mi opravdu dařilo. K tomu mi tam spadla birdie na dalších jamkách," hodnotí první hrací den Jiří. Se skóre -12 po něm ztrácel pouhé dvě rány na vedoucího Američana Thomase Giroux z univerzity v Oaklandu.

Také v horších nedělních podmínkách zvládl český golfista hrát pod par a nakonec si i dojít pro titul. "V neděli byly podmínky dost těžké - pršelo, byla zima a docela foukalo. Byl jsem ale opět velmi trpělivý, protože jsem nebyl lídr a nebyl tudíž pod takovým tlakem. Soupeř se po dvanáctce docela zhroutil a já si pak už jen hrál to svoje," popsal finálové kolo, ve kterém zapisoval 69 ran s pěti birdie a dvěma bogey. 

Celkový výsledek Jiřího Zusky v turnaji byl patnáct ran pod par hřiště, nejbližší tři soupeře předčil o sedm úderů.

Sezónu sice ovlivňuje epidemie, ale především co do programu. Na turnaji samotní hráči složitou dobu příliš nevnímají, na zažitý rytmus si již zvykli. "Před každým kolem nám jen změřili teplotu, jinak je vlastně vše při starém." 

Golfový program českého golfisty pokračuje již tento víkend v Georgii, kde si zahraje skvěle obsazený turnaj pro pozvané hráče z nejlepších univerzit.

Výsledky

Datum: Pondělí 19. října 2020
Všechny články autora

Související články

Start americké univerzitní sezóny se blíží
Start americké univerzitní sezóny se blíží

19.01.2022 | Přes dvacet českých hráčů a hráček aktuálně studuje a hraje soutěžní golf na amerických univerzitách. Jarní sezóna tamních soutěží se již blíží. Většina týmů zahájila přípravu a na první turnaje bude vyrážet začátkem příštího měsíce.

Čechům se na podzim v zámořských univerzitních ...
Čechům se na podzim v zámořských univerzitních ...

19.11.2021 | Více než dvě desítky českých hráčů a hráček aktuálně studuje a hraje golf v USA. Největší hvězdou ukončeného semestru byla v zámoří Tereza Melecká, ale česká vlajka vlála vysoko v leaderboardech i díky Sáře Kouskové, Jiřímu Zuskovi či Dagmar Urbánkové.

Sára Kousková v TOP 15 na univerzitním šampionátu
Sára Kousková v TOP 15 na univerzitním šampionátu

28.05.2021 | Sára Kousková se s jejím týmem z University of Texas probojovala až do závěrečné části univerzitního šampionátu NCAA DI Women's Championship. Česká golfistka se individuálně umístila na děleném 15. místě, v turnaji startovala také Patricie Macková, která se svým týmem cutem neprošla.

Jiří Zuska netuší, zda se stačí vrátit před uzavření ...
Jiří Zuska netuší, zda se stačí vrátit před uzavření ...

03.04.2020 | Loňský nejlepší český amatér Jiří Zuska, druhým rokem studující v Lousiville, by se rád vrátil po předčasně ukončené univerzitní sezóně do Česka. Cestu mu však může zkomplikovat případné zrušení odletů z Chicaga, jediného letiště stále provozujícího lety do Evropy.

Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...
Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...

17.12.2019 | Šesté místo na evropském amatérském šampionátu, výborné výsledky za mořem a především skok na světovém žebříčku WAGR. Bylo toho hodně, co přimělo odbornou porotu, aby určila vítězem ankety hledajícího nejlepšího amatérského golfistu roku 2019 dvacetiletého Jiřího Zusku z Podbořánek.

Sára Kousková přípravu na Augustu spojila s pomocí ...
Sára Kousková přípravu na Augustu spojila s pomocí ...

14.03.2022 | Česká amatérka Sára Kousková vystoupala ve světovém žebříčku WAGR už na 26. místo a její příprava na dosavadní vrchol kariéry – účast na Augusta National Women‘s Amateur – finišuje. V golfovém ráji si stačila v závěru února i zatrénovat a návštěvy využila k charitativní akci na podporu Ukrajiny.

Sára Kousková výjimku pro LET nedostala, přednost ...
Sára Kousková výjimku pro LET nedostala, přednost ...

10.02.2022 | Sára Kousková sice v prosinci uhrála plné členství na Ladies European Tour, ale kvůli odloženému přestupu k profesionálkám se ho letos definitivně nedočká. Zůstává u plánu dokončit univerzitní studium v zámoří, do kolotoče evropských turnajů se chce zapojit v červnu po návratu.

Sára Kousková obdržela pozvánku na šampionát do ...
Sára Kousková obdržela pozvánku na šampionát do ...

18.01.2022 | Legendární hřiště v Augustě si zahraje první česká golfistka. Současné postavení ve světovém amatérském žebříčku podle očekávání vyneslo Sáře Kouskové pozvání na Augusta National Women’s Amateur, který se bude hrát na přelomu března a dubna.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde