Česká golfová federace

Aktuality

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A

Klára Kuchařová, Úterý 13. října 2020

Poslední kapitolu letošní sezóny Regionální Tour Mládeže v regionu Západ A napsali její účastníci v neděli 28. září na Darovanském Dvoře, kde se bojovalo o poslední tituly i vítězství v žebříčku série.

V regionu Západ A se v rámci Regionální Tour Mládeže, která se hraje pod názvem DT Západ A, uskutečnilo patnáct turnajů. Start série byl kvůlu pandemii posunut až na 24. května (Golf Clubu Háje) a byla ukončena 28. září finálovým turnajem v resortu Darovanský Dvůr.

Snahou bylo, aby se na každém hřišti spadající do oblasti Západ A, uskutečnil alespoň jeden turnaj. V letošním roce se turnaje túry odehrály na třinácti hřištích. V letošním roce celou sérií prošlo 195 dětí a průměrně se zúčastnilo 47 hráčů a hráček na turnaj, což je podle ředitele tour Radka Běláče i přes stávající situaci na úrovni předešlých ročníků. 

"Covid zasáhl do věršiny sportovních činností v tomto roce a v golfu především do začátku sezóny. Ze šestnácti naplánovaných turnajů se hned první zrušil, druhý se naštěstí podařilo přesunout na pozdější termín," rekapituluje ředitel Tour. "Účast byla nižší především z počátku, ale následně na turnaje jezdilo stále více dětí, takže v konečné statistice letošní specifický rok nebyl příliš ovlivněn."

Vítězi jednotlivých kategorií se stali:

V kategorii mladších žáků a žákyň Viktor Kepka (GC Podbořánky), v kategorii starších žáků a žákyň Štěpán Kepka (GC Podbořánky), mezi kadety a kadetkami Jan Filip Balák (RGC Mariánské Lázně), mezi dorostenci a dorostenkami Šimon Jebavý (GC Praha), ve smíšená kategorii E (HCP 28,1-46) Filip Jan Balák (RGC Mariánské Lázně).

Konečné výsledky finálového turnaje

Finálový žebříček DT Západ A

 

Ilustrační foto

Datum: Úterý 13. října 2020
Všechny články autora

Související články

Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par
Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par

11.11.2020 | Seriál pro nejmladší české naděje přinesl i v letošní sezóně řadu skvělých výsledků. Ohlédli jsme se za letošním ročníkem Národní Golfové Tour Mládeže nejen z pohledu statistik. Osmnáct různých hráčů si došlo pro vítěznou trofej, padlo téměř 900 birdie a devět kol bylo zahráno pod par.

Golf už je také součástí školní výuky
Golf už je také součástí školní výuky

05.11.2020 | Slyšeli jste o projektu Se školou na golf? Snad ano, ale nebylo vám zcela jasno, co si pod tím představit. A je možné, že vám o něm už vyprávělo některé ze stovek dětí, které za několik let působnosti měly možnost golf vyzkoušet v rámci školní výuky.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B

19.10.2020 | Seriál shrnující jednotlivé Regionální Tour Mládeže uzavíráme regionem Východ B, v němž se v průběhu roku uskutečnilo 23 turnajů. Série turnajů pro děti od 7-18 let byla završena na konci srpna turnajem na Čeladné.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A

16.10.2020 | Seriál shrnující letošní sezónu Regionálních Tour Mládeže pokračuje třetím dílem. Po sezóně má už také Dětská Tour Severovýchod spadající do regionu Východ A, která poslední díl napsala v sobotu 27. září v Pardubicích, kde byli korunováni poslední vítězové i šampióni Poháru klubů.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B

05.10.2020 | Obrovskou porcí turnajů pro mladé nadějné golfisty se mohou pochlubit Regionální Tour Mládeže. Startujeme seriál článků z jednotlivých regionů - začínáme shrnutím regionu Západ B.

Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...
Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...

23.09.2020 | Družstvo SŠ ekonomické se sportovním zaměřením se stalo šampiónem 14. ročníku MMČR středoškolských družstev, v jednotlivcích se dařilo nejlépe Davidu Mlýnkovi (-3).

Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...
Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...

22.09.2020 | Ve středu startuje na Slovensku ME družstev dívek do 18 let, Českou republiku budou reprezentovat Denisa Vodičková, Lenka Nebeská, Agáta Vahalová a Tatiana Boháčová. Silný tým se bude snažit vylepšit loňské šesté místo.

Dětská Tour má své poslední vítěze
Dětská Tour má své poslední vítěze

20.09.2020 | Turnajem Masters vyvrcholila dnes v Golf Resortu Kaskáda Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro hráče od 7 do 16 let. Jejími posledními vítězi se stali Václav Švub, Veronika Černá, Matouš Zach, Kristina Lebová, Jakub Dalibor Sutor a Agáta Křenková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP