Česká golfová federace

Aktuality

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B

Klára Kuchařová, Pondělí 5. října 2020

Obrovskou porcí turnajů pro mladé nadějné golfisty se mohou pochlubit Regionální Tour Mládeže. Startujeme seriál článků z jednotlivých regionů - začínáme shrnutím regionu Západ B.

Začínáme regionem Západ B, v němž se v rámci Regionální Tour Mládeže uskutečnilo 28 turnajů počínaje 6. červnem v Janově a konče závěrečným finále 28. zářím v Beřovicích. Na 332 hráčů a hráček získalo body do žebříčku tour v kategoriích A-D, několik desítek začínajících mladých golfistů se představilo v kategoriích E a F.

Série, která má odhalit potenciál mladých hráčů a z níž mají vzejít talentovaní golfisté pro vyšší Národní Golfovou Tour Mládeže, byla v průběhu roku nesmírně vyrovnaná a o celkových vítězích se rozhodovalo až při finálových turnajích. Stejně jako o vítězi Poháru klubové mládeže – celoroční soutěže klubů.

V soutěži klubů se celoročně dařilo nejlépe dětem z GC Mstětice, které za celou sezónu nasbíraly 1892 bodů a vybojovaly tak pohár, který jim loni velmi těsně utekl. Druhé místo obdrželi reprezentanti GC Hostivař a třetí příčku obsadil GC Black Bridge.

Do soutěže klubů se z každého turnaje započítávaly minimálně dva a maximálně tři nejlepší výsledky (brutto stableford). Na turnaji v Molitorově (5. září) se bodový zisk násobil třemi, na dvoudenním turnaji na Kynžvartě (19.-20. září) čtyřmi a na finálovém turnaji v Beřovicích (28. září) pěti.

V soutěži jednotlivců také známe jména vítězů v pěti kategoriích včetně absolutního vítěze tour. V kategorii mladších žáků a žákyň zvítězil Matěj Dias (GC Hostivař), v kategorii starších žáků a žákyň Lukáš Fořt (GC Beřovice), ve smíšené kategorii C (15- 18 let) zvítězil Matyáš Vysušil (GC Black Bridge), ve smíšené kategorii D do 18 let na stablefordové body Mikuláš Vysušil (GC Black Bridge).

Absolutním vítězem série se stal mladší žák Matěj Dias.

"Tradičně výbornou atmosféru mělo finále v Beřovicích," komentuje hlavní rozhodčí tour Vítězslav Štrouf. "RTM ZB se vyznačuje tím, že i na posledním turnaji se může měnit pořadí jak v soutěži, tak i v Poháru klubové mládeže. Pro příští ročník chceme udělat nějaké drobné změny, které by naší túře přinesly větší atraktivnost a náboj." 

Celou golfovou sezónu ovlivnila pandemie a Regionální Tour Mládeže nebyla výjimkou. "COVID-19 nás zasáhl hlavně v počátku ročníku, kdy jsme rušili turnaje a začali jsme až v červnu," vysvětluje ředitel tour Jan Šonka. "Ale pořádající resorty vždy našly náhradní termíny, takže se uskutečnil celý program."

Konečné výsledky finálového turnaje

Konečný žebříček Regionální Tour Mládeže Západ B

Celkové pořadí Poháru klubové mládeže

FOTO Víťa Štrouf

Datum: Pondělí 5. října 2020
Všechny články autora

Související články

Spilková i Lieser zůstávají stále ve výběru pro ...
Spilková i Lieser zůstávají stále ve výběru pro ...

14.05.2021 | Klára Spilková i Ondřej Lieser drží svorně 50. místo v redukovaných žebříčcích pro olympiádu v Tokiu a definitivní potvrzení jejich účasti se blíží.

2. NGTM: lídři po prvním kole si došli pro tituly
2. NGTM: lídři po prvním kole si došli pro tituly

09.05.2021 | Mladí hráči do 16 let bojovali o tituly z druhé NGTM pod záštitou předsedy ČOV v České Lípě. Lídři po prvním kole si vedení udrželi - z vítězství se radují Matyáš Vysušil, Miriam Barcalová, David Sionko a Viktorie Trůková.

2. RB CGAT: favority zaskočili Sionková s Jeřichou
2. RB CGAT: favority zaskočili Sionková s Jeřichou

09.05.2021 | Překvapivé vítěze má druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Favorizované hráče a hráčky reprezentačních tréninkových skupin zaskočili zkušený Patrik Jeřicha a díky vydařenému play-off také Klára Sionková. ...

V České Lípě se rozehrála druhá Národní Golfová ...
V České Lípě se rozehrála druhá Národní Golfová ...

08.05.2021 | Mladí hráči do 16 let dnes odstartovali druhý díl Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV. Ve čtyřech kategoriích se vedení ujali Matyáš Vysušil (-1), Miriam Barcalová (-3), David Sionko (E) a Viktorie Trůková (+1).

Nejvyšší amatérské série pokračují na Kunětické ...
Nejvyšší amatérské série pokračují na Kunětické ...

06.05.2021 | Dvakrát „vyprodané“ startovní pole, ve hře téměř 300 výkonnostních hráčů počínaje nejmladšími žákovskými kategoriemi až po české reprezentanty. Tak bude vypadat závěr týdne, kdy se budou hrát obě nejvyšší amatérské série, které dostaly k pořádání opět výjimku od Ministerstva zdravotnictví ČR.

Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy ...
Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy ...

03.05.2021 | Druhý turnaj NGTM se o nejbližším víkendu v České Lípě bude hrát, neboť Ministerstvo zdravotnictví ČR potvrdilo výjimku pro možnost jeho uspořádání. Naopak změněn byl program ligových soutěží - první dvoukolo v 1. a 2. ligách mužů a žen se z původního květnového termínu přesouvá na 12.

I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...
I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...

29.04.2021 | Také druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se bude hrát. Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo výjimku pro možnost pořádání turnaje, který se uskuteční od pátku 7. do neděle 9. května v Golf Resortu Kunětická Hora.

V Beřovicích se rozdělovaly první tituly v dětské ...
V Beřovicích se rozdělovaly první tituly v dětské ...

25.04.2021 | První letošní tituly se rozdělovaly v úvodním turnaji Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, který se konal během víkendu v Beřovicích. Tituly si rozdělili Matouš Zach a Viktorie Trůková (žáci), Tereza Schwarzová a Tomáš Sobotka (kadeti).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP