Česká golfová federace

Aktuality

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B

Klára Kuchařová, Pondělí 5. října 2020

Obrovskou porcí turnajů pro mladé nadějné golfisty se mohou pochlubit Regionální Tour Mládeže. Startujeme seriál článků z jednotlivých regionů - začínáme shrnutím regionu Západ B.

Začínáme regionem Západ B, v němž se v rámci Regionální Tour Mládeže uskutečnilo 28 turnajů počínaje 6. červnem v Janově a konče závěrečným finále 28. zářím v Beřovicích. Na 332 hráčů a hráček získalo body do žebříčku tour v kategoriích A-D, několik desítek začínajících mladých golfistů se představilo v kategoriích E a F.

Série, která má odhalit potenciál mladých hráčů a z níž mají vzejít talentovaní golfisté pro vyšší Národní Golfovou Tour Mládeže, byla v průběhu roku nesmírně vyrovnaná a o celkových vítězích se rozhodovalo až při finálových turnajích. Stejně jako o vítězi Poháru klubové mládeže – celoroční soutěže klubů.

V soutěži klubů se celoročně dařilo nejlépe dětem z GC Mstětice, které za celou sezónu nasbíraly 1892 bodů a vybojovaly tak pohár, který jim loni velmi těsně utekl. Druhé místo obdrželi reprezentanti GC Hostivař a třetí příčku obsadil GC Black Bridge.

Do soutěže klubů se z každého turnaje započítávaly minimálně dva a maximálně tři nejlepší výsledky (brutto stableford). Na turnaji v Molitorově (5. září) se bodový zisk násobil třemi, na dvoudenním turnaji na Kynžvartě (19.-20. září) čtyřmi a na finálovém turnaji v Beřovicích (28. září) pěti.

V soutěži jednotlivců také známe jména vítězů v pěti kategoriích včetně absolutního vítěze tour. V kategorii mladších žáků a žákyň zvítězil Matěj Dias (GC Hostivař), v kategorii starších žáků a žákyň Lukáš Fořt (GC Beřovice), ve smíšené kategorii C (15- 18 let) zvítězil Matyáš Vysušil (GC Black Bridge), ve smíšené kategorii D do 18 let na stablefordové body Mikuláš Vysušil (GC Black Bridge).

Absolutním vítězem série se stal mladší žák Matěj Dias.

"Tradičně výbornou atmosféru mělo finále v Beřovicích," komentuje hlavní rozhodčí tour Vítězslav Štrouf. "RTM ZB se vyznačuje tím, že i na posledním turnaji se může měnit pořadí jak v soutěži, tak i v Poháru klubové mládeže. Pro příští ročník chceme udělat nějaké drobné změny, které by naší túře přinesly větší atraktivnost a náboj." 

Celou golfovou sezónu ovlivnila pandemie a Regionální Tour Mládeže nebyla výjimkou. "COVID-19 nás zasáhl hlavně v počátku ročníku, kdy jsme rušili turnaje a začali jsme až v červnu," vysvětluje ředitel tour Jan Šonka. "Ale pořádající resorty vždy našly náhradní termíny, takže se uskutečnil celý program."

Konečné výsledky finálového turnaje

Konečný žebříček Regionální Tour Mládeže Západ B

Celkové pořadí Poháru klubové mládeže

FOTO Víťa Štrouf

Datum: Pondělí 5. října 2020
Všechny články autora

Související články

Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par
Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par

11.11.2020 | Seriál pro nejmladší české naděje přinesl i v letošní sezóně řadu skvělých výsledků. Ohlédli jsme se za letošním ročníkem Národní Golfové Tour Mládeže nejen z pohledu statistik. Osmnáct různých hráčů si došlo pro vítěznou trofej, padlo téměř 900 birdie a devět kol bylo zahráno pod par.

Golf už je také součástí školní výuky
Golf už je také součástí školní výuky

05.11.2020 | Slyšeli jste o projektu Se školou na golf? Snad ano, ale nebylo vám zcela jasno, co si pod tím představit. A je možné, že vám o něm už vyprávělo některé ze stovek dětí, které za několik let působnosti měly možnost golf vyzkoušet v rámci školní výuky.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B

19.10.2020 | Seriál shrnující jednotlivé Regionální Tour Mládeže uzavíráme regionem Východ B, v němž se v průběhu roku uskutečnilo 23 turnajů. Série turnajů pro děti od 7-18 let byla završena na konci srpna turnajem na Čeladné.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A

16.10.2020 | Seriál shrnující letošní sezónu Regionálních Tour Mládeže pokračuje třetím dílem. Po sezóně má už také Dětská Tour Severovýchod spadající do regionu Východ A, která poslední díl napsala v sobotu 27. září v Pardubicích, kde byli korunováni poslední vítězové i šampióni Poháru klubů.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A

13.10.2020 | Poslední kapitolu letošní sezóny Regionální Tour Mládeže v regionu Západ A napsali její účastníci v neděli 28. září na Darovanském Dvoře, kde se bojovalo o poslední tituly i vítězství v žebříčku série.

Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...
Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...

23.09.2020 | Družstvo SŠ ekonomické se sportovním zaměřením se stalo šampiónem 14. ročníku MMČR středoškolských družstev, v jednotlivcích se dařilo nejlépe Davidu Mlýnkovi (-3).

Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...
Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...

22.09.2020 | Ve středu startuje na Slovensku ME družstev dívek do 18 let, Českou republiku budou reprezentovat Denisa Vodičková, Lenka Nebeská, Agáta Vahalová a Tatiana Boháčová. Silný tým se bude snažit vylepšit loňské šesté místo.

Dětská Tour má své poslední vítěze
Dětská Tour má své poslední vítěze

20.09.2020 | Turnajem Masters vyvrcholila dnes v Golf Resortu Kaskáda Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro hráče od 7 do 16 let. Jejími posledními vítězi se stali Václav Švub, Veronika Černá, Matouš Zach, Kristina Lebová, Jakub Dalibor Sutor a Agáta Křenková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP