ME mužů: Petr Hrubý a Filip Ráža obsadili dělené 11. místo

Petr Halaburda, Pátek 25. září 2020

Jedenácté místo vezou z mistrovství Evropy ve Švýcarsku čeští golfisté Filip Ráža a Petr Hrubý, kteří po čtyřdenních bojích skončili na skóre even par. Mistrem Evropy je Němec Matthias Schmid.

Do závěrečného finálového kola vstupoval na hřišti nedaleko Curychu ve velmi nadějné pozici Filip Ráža, který ztrácel na třetí místo pouhou ránu. Medaili si ještě více přiblížil po vydařeném vstupu a birdie na trojce, po kterém byl už na skóre -7. Jenže pak přišla osudová chvíle: na pětiparové šesté jamce zahrál devět ran a rázem se leaderboardem propadl.

V náročných klimatických podmínkách ale ztráceli i další hráči, a tak se Ráža začal propracovávat zpět mezi nejlepší. Druhou devítku však zahrál za +2 a vypadl z TOP 10 na konečné dělené jedenácté místo.

Na stejnou pozici se vyšplhal také Petr Hrubý, který se sice na chvíli propadl až na dvacáté místo, ale jeho denní skóre 72 (+1) patřilo mezi nejlepší v pátečním programu, a tak se probil až na úroveň svého krajana.

Přední pozice v poslední hrací den výrazně ovlivnily velké výsledkové výkyvy, a tak například nejlepší denní skóre (-6) nakonec katapultovalo Rakušana Niklase Regnera z třetí desítky až na páté místo. V TOP 10 hráči naopak poměrně hodně ztráceli, a tak si vítězný Matthias Schmid z Německa mohl dovolit zahrát výsledek 72 (+1), přesto si obhajobu titulu pohlídal s náskokem tří ran.