Česká golfová federace

Aktuality

Dětská Tour má své poslední vítěze

Dětská Tour má své poslední vítěze

Klára Kuchařová, Neděle 20. září 2020

Turnajem Masters vyvrcholila dnes v Golf Resortu Kaskáda Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro hráče od 7 do 16 let. Jejími posledními vítězi se stali Václav Švub, Veronika Černá, Matouš Zach, Kristina Lebová, Jakub Dalibor Sutor a Agáta Křenková.

Víkend patřil finále Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, které se odehrálo na brněnské Kaskádě. Po pondělní aktualizaci žebříčku budou známa jména vítězů jednotlivých kategorií za celou sezónu.

Dvěma vyrovnanými koly si pro vítězství v posledním turnaji došel mladší žák Václav Švub s výsledkem -3 (71+70), který skvělým druhým kolem přehrál o dvě rány druhého Louise Kleina (68+75). O osm ran zpět se umístil bronzový Ondřej Doležal po kolech 76 a 75 (+7).

Mladší žákyně Veronika Černá ovládla svou kategorii o tři rány po kolech za 79 a 88 (+23). Stříbro si odváží díky lepšímu druhému kolu Julie Knoblochová (87+83), třetí se se stejným skóre +26 umístila Barbora Vinklerová (84+86).

Starší žák Matouš Zach (78+70) zvítězil díky výbornému finálovému kolu o tři údery, také druhý Ondřej Šustek zvládl druhé kolo dojít pod par (80+71). Bronz si odváží Tobiáš Stoulil po kolech 79 a 75 (+10).

Napínavý souboj přinesla kategorie starších žákyň. Po shodném celkovém skóre +7 se v rozehrávce střetly Kristina Lebová (76+75) s Miriam Barcalovou (77+74), kde na první jamce parem zvítězila Kristina Lebová. Třetí místo si vybojovala Amálie Tauer po kolech 79 a 74 (+9).

Šanci soupeřům nedal kadet Jakub Dalibor Sutor, který po výsledcích 71 a 74 (+1) zvítězil o pět úderů před druhým Nikolasem Stoulilem (74+76) a o deset před bronzovým Michalem Talandou (77+78).

Kategorii nejstarších dívek ovládla kadetka Agáta Křenková s výsledkem +10 (78+76), druhá se umístila Klára Sionková (81+76) a třetí příčku vybojovala Tereza Zavřelová (82+77).

"Turnaj měl bezproblémový průběh," pochvaluje si ředitel turnaje Jan Šonka"Počasí nám velice přálo a skvěle připravené hřiště bylo ideálním místem pro finálový turaj série."

Výsledková listina
Žebříček NGTM 2020

FOTOGALERIE Ondřej Driml

Datum: Neděle 20. září 2020
Všechny články autora

Související články

Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola
Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola

05.11.2021 | Po trvalém návratu dětí do plné výuky se opět projekt Se školou na golf vrátil ke svým aktivitám a rozšiřuje počet zapojených škol, kde je golf součástí školních osnov. Začlenit golf do výuky jako rozšíření tělesné výchovy se rozhodli v ZŠ Benešov na Blanensku.

STK hodnotila letošní sezónu a připravila návrh ...
STK hodnotila letošní sezónu a připravila návrh ...

29.10.2021 | Technický úsek STK ČGF rozšířený o regionální zástupce hodnotil sezónu 2021 a navrhl možnou podobu sezóny 2022 pro podzimní regionální schůze STK klubů a následně pro Celorepublikovou schůzi regionálních delegátů STK.

Juniorská soutěž na Kunětické Hoře uzavřela sezónu
Juniorská soutěž na Kunětické Hoře uzavřela sezónu

29.10.2021 | Na Kunětické Hoře byl uzavřen poslední letošní tuzemský turnaj započítávaný do světového žebříčku. Na IMG Academy Junior World Golf Championship se hrálo také o účastnická místa pro světové finále.

Poslední turnaj do světového žebříčku od středy ...
Poslední turnaj do světového žebříčku od středy ...

24.10.2021 | Poslední letošní tuzemský turnaj započítávaný do světového žebříčku WAGR se bude hrát uprostřed následujícího týdne na Kunětické Hoře. Vítězové jednotlivých kategorií IMG Academy Junior World – Florida Challenge získají právo startovat na světovém finále soutěže.

Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...
Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...

03.10.2021 | Do tří různých klubů putují mistrovské tituly z národních šampionátů mládežnických družstev v kategoriích do 14 a 18 let, které dnes skončily v Terezíně, pražském Motole a na Svratce. Byly to vůbec poslední rozdané mistrovské poháry a medailové kolekce sezóny.

Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty
Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty

02.10.2021 | Šest finalistů tří domácích šampionátů mládežnických družstev už je známo po dnešním programu ve Svratce, v Terezíně i pražském Motole. Smíšená kategorie U14, chlapecká i dívčí kategorie do 18 let budou znát nové mistry v neděli v podvečer. ...

Finálové turnaje šampionátů mládežnických družstev ...
Finálové turnaje šampionátů mládežnických družstev ...

01.10.2021 | Tři šampionáty družstev se dnes rozehrály prvním kolem soutěží na jamky. Finále Mistrovství ČR družstev dívek a chlapců do 18 let a smíšených družstev žáků do 14 let se letos hrají na třech různých hřištích a každé z nich přivítalo po osmi týmech. Většina favoritů si zahraje o postup do finále.

Závěr mládežnických týmových soutěží i české mistryn ...
Závěr mládežnických týmových soutěží i české mistryn ...

30.09.2021 | Druhá polovina týdne je pořádně bohatá na významné akce. Na třech tuzemských hřištích vyvrcholí týmové mládežnické soutěže, české šampiónky z Beskydského GK startují na turnaji pro národní mistrovské kluby, díky výsledku z minulého týdne čeká další turnaj Kláru Spilkovou na LPGA Tour.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP