Česká golfová federace

Aktuality

Dětská Tour má své poslední vítěze

Dětská Tour má své poslední vítěze

Klára Kuchařová, Neděle 20. září 2020

Turnajem Masters vyvrcholila dnes v Golf Resortu Kaskáda Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro hráče od 7 do 16 let. Jejími posledními vítězi se stali Václav Švub, Veronika Černá, Matouš Zach, Kristina Lebová, Jakub Dalibor Sutor a Agáta Křenková.

Víkend patřil finále Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, které se odehrálo na brněnské Kaskádě. Po pondělní aktualizaci žebříčku budou známa jména vítězů jednotlivých kategorií za celou sezónu.

Dvěma vyrovnanými koly si pro vítězství v posledním turnaji došel mladší žák Václav Švub s výsledkem -3 (71+70), který skvělým druhým kolem přehrál o dvě rány druhého Louise Kleina (68+75). O osm ran zpět se umístil bronzový Ondřej Doležal po kolech 76 a 75 (+7).

Mladší žákyně Veronika Černá ovládla svou kategorii o tři rány po kolech za 79 a 88 (+23). Stříbro si odváží díky lepšímu druhému kolu Julie Knoblochová (87+83), třetí se se stejným skóre +26 umístila Barbora Vinklerová (84+86).

Starší žák Matouš Zach (78+70) zvítězil díky výbornému finálovému kolu o tři údery, také druhý Ondřej Šustek zvládl druhé kolo dojít pod par (80+71). Bronz si odváží Tobiáš Stoulil po kolech 79 a 75 (+10).

Napínavý souboj přinesla kategorie starších žákyň. Po shodném celkovém skóre +7 se v rozehrávce střetly Kristina Lebová (76+75) s Miriam Barcalovou (77+74), kde na první jamce parem zvítězila Kristina Lebová. Třetí místo si vybojovala Amálie Tauer po kolech 79 a 74 (+9).

Šanci soupeřům nedal kadet Jakub Dalibor Sutor, který po výsledcích 71 a 74 (+1) zvítězil o pět úderů před druhým Nikolasem Stoulilem (74+76) a o deset před bronzovým Michalem Talandou (77+78).

Kategorii nejstarších dívek ovládla kadetka Agáta Křenková s výsledkem +10 (78+76), druhá se umístila Klára Sionková (81+76) a třetí příčku vybojovala Tereza Zavřelová (82+77).

"Turnaj měl bezproblémový průběh," pochvaluje si ředitel turnaje Jan Šonka"Počasí nám velice přálo a skvěle připravené hřiště bylo ideálním místem pro finálový turaj série."

Výsledková listina
Žebříček NGTM 2020

FOTOGALERIE Ondřej Driml

Datum: Neděle 20. září 2020
Všechny články autora

Související články

Spilková i Lieser zůstávají stále ve výběru pro ...
Spilková i Lieser zůstávají stále ve výběru pro ...

14.05.2021 | Klára Spilková i Ondřej Lieser drží svorně 50. místo v redukovaných žebříčcích pro olympiádu v Tokiu a definitivní potvrzení jejich účasti se blíží.

2. NGTM: lídři po prvním kole si došli pro tituly
2. NGTM: lídři po prvním kole si došli pro tituly

09.05.2021 | Mladí hráči do 16 let bojovali o tituly z druhé NGTM pod záštitou předsedy ČOV v České Lípě. Lídři po prvním kole si vedení udrželi - z vítězství se radují Matyáš Vysušil, Miriam Barcalová, David Sionko a Viktorie Trůková.

2. RB CGAT: favority zaskočili Sionková s Jeřichou
2. RB CGAT: favority zaskočili Sionková s Jeřichou

09.05.2021 | Překvapivé vítěze má druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Favorizované hráče a hráčky reprezentačních tréninkových skupin zaskočili zkušený Patrik Jeřicha a díky vydařenému play-off také Klára Sionková. ...

V České Lípě se rozehrála druhá Národní Golfová ...
V České Lípě se rozehrála druhá Národní Golfová ...

08.05.2021 | Mladí hráči do 16 let dnes odstartovali druhý díl Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV. Ve čtyřech kategoriích se vedení ujali Matyáš Vysušil (-1), Miriam Barcalová (-3), David Sionko (E) a Viktorie Trůková (+1).

Nejvyšší amatérské série pokračují na Kunětické ...
Nejvyšší amatérské série pokračují na Kunětické ...

06.05.2021 | Dvakrát „vyprodané“ startovní pole, ve hře téměř 300 výkonnostních hráčů počínaje nejmladšími žákovskými kategoriemi až po české reprezentanty. Tak bude vypadat závěr týdne, kdy se budou hrát obě nejvyšší amatérské série, které dostaly k pořádání opět výjimku od Ministerstva zdravotnictví ČR.

Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy ...
Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy ...

03.05.2021 | Druhý turnaj NGTM se o nejbližším víkendu v České Lípě bude hrát, neboť Ministerstvo zdravotnictví ČR potvrdilo výjimku pro možnost jeho uspořádání. Naopak změněn byl program ligových soutěží - první dvoukolo v 1. a 2. ligách mužů a žen se z původního květnového termínu přesouvá na 12.

I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...
I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...

29.04.2021 | Také druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se bude hrát. Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo výjimku pro možnost pořádání turnaje, který se uskuteční od pátku 7. do neděle 9. května v Golf Resortu Kunětická Hora.

V Beřovicích se rozdělovaly první tituly v dětské ...
V Beřovicích se rozdělovaly první tituly v dětské ...

25.04.2021 | První letošní tituly se rozdělovaly v úvodním turnaji Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, který se konal během víkendu v Beřovicích. Tituly si rozdělili Matouš Zach a Viktorie Trůková (žáci), Tereza Schwarzová a Tomáš Sobotka (kadeti).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP