Česká golfová federace

Aktuality

Dětská Tour má své poslední vítěze

Dětská Tour má své poslední vítěze

Klára Kuchařová, Neděle 20. září 2020

Turnajem Masters vyvrcholila dnes v Golf Resortu Kaskáda Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro hráče od 7 do 16 let. Jejími posledními vítězi se stali Václav Švub, Veronika Černá, Matouš Zach, Kristina Lebová, Jakub Dalibor Sutor a Agáta Křenková.

Víkend patřil finále Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, které se odehrálo na brněnské Kaskádě. Po pondělní aktualizaci žebříčku budou známa jména vítězů jednotlivých kategorií za celou sezónu.

Dvěma vyrovnanými koly si pro vítězství v posledním turnaji došel mladší žák Václav Švub s výsledkem -3 (71+70), který skvělým druhým kolem přehrál o dvě rány druhého Louise Kleina (68+75). O osm ran zpět se umístil bronzový Ondřej Doležal po kolech 76 a 75 (+7).

Mladší žákyně Veronika Černá ovládla svou kategorii o tři rány po kolech za 79 a 88 (+23). Stříbro si odváží díky lepšímu druhému kolu Julie Knoblochová (87+83), třetí se se stejným skóre +26 umístila Barbora Vinklerová (84+86).

Starší žák Matouš Zach (78+70) zvítězil díky výbornému finálovému kolu o tři údery, také druhý Ondřej Šustek zvládl druhé kolo dojít pod par (80+71). Bronz si odváží Tobiáš Stoulil po kolech 79 a 75 (+10).

Napínavý souboj přinesla kategorie starších žákyň. Po shodném celkovém skóre +7 se v rozehrávce střetly Kristina Lebová (76+75) s Miriam Barcalovou (77+74), kde na první jamce parem zvítězila Kristina Lebová. Třetí místo si vybojovala Amálie Tauer po kolech 79 a 74 (+9).

Šanci soupeřům nedal kadet Jakub Dalibor Sutor, který po výsledcích 71 a 74 (+1) zvítězil o pět úderů před druhým Nikolasem Stoulilem (74+76) a o deset před bronzovým Michalem Talandou (77+78).

Kategorii nejstarších dívek ovládla kadetka Agáta Křenková s výsledkem +10 (78+76), druhá se umístila Klára Sionková (81+76) a třetí příčku vybojovala Tereza Zavřelová (82+77).

"Turnaj měl bezproblémový průběh," pochvaluje si ředitel turnaje Jan Šonka"Počasí nám velice přálo a skvěle připravené hřiště bylo ideálním místem pro finálový turaj série."

Výsledková listina
Žebříček NGTM 2020

FOTOGALERIE Ondřej Driml

Datum: Neděle 20. září 2020
Všechny články autora

Související články

Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par
Shrnutí sezóny NGTM: 18 vítězů a devět kol pod par

11.11.2020 | Seriál pro nejmladší české naděje přinesl i v letošní sezóně řadu skvělých výsledků. Ohlédli jsme se za letošním ročníkem Národní Golfové Tour Mládeže nejen z pohledu statistik. Osmnáct různých hráčů si došlo pro vítěznou trofej, padlo téměř 900 birdie a devět kol bylo zahráno pod par.

Golf už je také součástí školní výuky
Golf už je také součástí školní výuky

05.11.2020 | Slyšeli jste o projektu Se školou na golf? Snad ano, ale nebylo vám zcela jasno, co si pod tím představit. A je možné, že vám o něm už vyprávělo některé ze stovek dětí, které za několik let působnosti měly možnost golf vyzkoušet v rámci školní výuky.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B

19.10.2020 | Seriál shrnující jednotlivé Regionální Tour Mládeže uzavíráme regionem Východ B, v němž se v průběhu roku uskutečnilo 23 turnajů. Série turnajů pro děti od 7-18 let byla završena na konci srpna turnajem na Čeladné.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A

16.10.2020 | Seriál shrnující letošní sezónu Regionálních Tour Mládeže pokračuje třetím dílem. Po sezóně má už také Dětská Tour Severovýchod spadající do regionu Východ A, která poslední díl napsala v sobotu 27. září v Pardubicích, kde byli korunováni poslední vítězové i šampióni Poháru klubů.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A

13.10.2020 | Poslední kapitolu letošní sezóny Regionální Tour Mládeže v regionu Západ A napsali její účastníci v neděli 28. září na Darovanském Dvoře, kde se bojovalo o poslední tituly i vítězství v žebříčku série.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B

05.10.2020 | Obrovskou porcí turnajů pro mladé nadějné golfisty se mohou pochlubit Regionální Tour Mládeže. Startujeme seriál článků z jednotlivých regionů - začínáme shrnutím regionu Západ B.

Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...
Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...

23.09.2020 | Družstvo SŠ ekonomické se sportovním zaměřením se stalo šampiónem 14. ročníku MMČR středoškolských družstev, v jednotlivcích se dařilo nejlépe Davidu Mlýnkovi (-3).

Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...
Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...

22.09.2020 | Ve středu startuje na Slovensku ME družstev dívek do 18 let, Českou republiku budou reprezentovat Denisa Vodičková, Lenka Nebeská, Agáta Vahalová a Tatiana Boháčová. Silný tým se bude snažit vylepšit loňské šesté místo.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP