Česká golfová federace

Aktuality

Startují odložená ME družstev mužů a žen

Startují odložená ME družstev mužů a žen

Petr Halaburda, Úterý 8. září 2020

Bez reprezentačních týmů z Británie se uskuteční v tomto týdnu evropské šampionáty družstev mužů a žen, které byly posunuty z původního červencového termínu. Na startu soutěží budou také české výběry.

V polovině července se v jednom termínu každoročně hrají čtyři mistrovství Evropy družstev - dorostenek a dorostenců, mužů a žen. Změny v termínové listině EGA však přinesly také posuny všech čtyř turnajů. Muži a ženy hrají v tomto týdnu (9. – 12. září), dorostenky v závěru září na Slovensku a dorostenci ještě o měsíc později ve Francii.

Ženy odletěly do Švédska (Upsala) pod vedením Staffana Johanssona v nejsilnějším možném složení: Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká a Kristýna Frýdlová. Mužský výběr povede v Nizozemsku (Hilversum) Jan Mergl, v nominaci jsou Matyáš Zapletal, Petr Hrubý, Petr Janík a Václav Tichý.

Mužský tým měl hrát původně po sestupu Divizi 2, ale nakonec se letos uskuteční pouze jeden společný šampionát a výsledky na něm nebudou mít vliv na příští ročník. Na seznamu přihlášených je čtrnáct čtyřčlenných družstev. Do ženského turnaje se přihlásilo dvanáct národních výběrů.

Na obou šampionátech budou chybět všechny britské výběry, které po vypuknutí epidemie škrtly celou reprezentační sezónu, startovat nebude ani Finsko a Norsko, do mužské soutěže nenastoupí mimo jiné Španělsko.

Zatímco čeští muži mohou pouze překvapit a prokázat, že patří do elitní divize, ženy v silné sestavě mohou přivézt úspěšný výsledek. „Ženský výběr je silný, navíc hráčky mají v současné chvíli velmi dobrou formu. Ale zvláště v současné sezóně se těžko odhaduje, na co to bude stačit,“ říká před startem šampionátů sportovní ředitel ČGF Petr Šavrda.

Stránky ME mužů
Stránky ME žen

FOTO - ženský tým z ME 2019

Datum: Úterý 8. září 2020
Všechny články autora

Související články

Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro
Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro

23.04.2022 | Dvě cenné medaile vezou ze Slovinska čeští mladí golfisté z 8. European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku. Chlapecký tým prohrál těsně souboj o zlato, dívky svoji soutěž naprosto ovládly.

Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali
Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali

22.04.2022 | Dvě výhry nad italskými soupeři se stejným výsledkem 3:0. Také druhý den přinesl českým družstvům na European Olympic Hopes Trophy radost a klid před závěrečným hracím dnem.

Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty
Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty

21.04.2022 | Velmi vydařený den mají za sebou mladé české výběry startující v soutěži European Olympic Hopes Trophy, která odstartovala ve Slovinsku. Chlapecký i dívčí tým vyhrály proti Maďarsku i Slovensku, navíc v součtu prohrály jediný z dvanácti zápasů.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Cafourek získal v Egyptě druhý titul na Pro Golf ...
Cafourek získal v Egyptě druhý titul na Pro Golf ...

14.04.2022 | Skvělá dvě kola a vítězné dvoujamkové play-off přineslo Janu Cafourkovi v Egyptě druhý titul na sérii Pro Golf Tour v kariéře. Český profesionál měl sice pozvolnější úvodní den (72), ale poté přišel fantastický finiš (67+66), vítězství a zisk pěti tisíc dolarů.

Český vrchol světových žebříčků zůstává beze změn
Český vrchol světových žebříčků zůstává beze změn

06.04.2022 | Nadále se českým hráčům daří z pohledu světových hodnocení mezi amatéry i profesionály. V první kategorii jsou těmi nejlepšími Jiří Zuska a Sára Kousková, profesionálům vládnou Ondřej Lieser a Klára Spilková, kterou však o výrazný náskok připravila Kristýna Napoleaová.

Amatérky se vytáhly ve Španělsku, do posledních ...
Amatérky se vytáhly ve Španělsku, do posledních ...

02.04.2022 | Českým profesionálkám hrajícím na turnaji LET v Jihoafrické republice finálová kola nevyšla, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová skončily s výsledkem +19 na děleném 63. místě. Dobré zprávy naopak přišly ze silně obsazeného amatérského turnaje ve Španělsku, kde obsadilo ženské družstvo druhé místo.

Na Augusta National Women’s Amateur Kousková cutem ...
Na Augusta National Women’s Amateur Kousková cutem ...

01.04.2022 | Start druhého kola byl na turnaji Augusta National Women’s Amateur kvůli počasí odložen a čtvrteční kolo se proto dohrálo až dnes. Sára Kousková (+12) cutem do finálového kola na Augusta National neprošla.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP