Česká golfová federace

Aktuality

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo má stříbro

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo má stříbro

Petr Halaburda, Sobota 29. srpna 2020

Skvělý úspěch slaví český golf v European Young Masters, které je evropským šampionátem hráčů do 16 let. Denisa Vodičková veze z Mladé Boleslavi bronzovou medaili, tým bere stříbro! A Matěj Bača skončil jen ránu od bronzové medaile.

Čeští mladí golfisté byli ve středočeském resortu jedním z favoritů na medaile a především výkon v třetím kole jim přinesl zasloužený úspěch. Denisa Vodičková v posledním kole zabrala a po výsledcích 73+74+70 bere bronz.

Blízko k individuální medaili byl i Matěj Bača (76+72+68), na bronzovou pozici mu scházela jedna rána. Možná si v té chvíli vzpomněl na úvodní kolo, kde na 18. jamce zapisoval tripley-bogey.

European Young Masters je však především týmovou soutěží a Češi slaví na domácí půdě stříbro. V družstvu hráli rovněž Klára Hurtová (77+76+72) a Dan Hlaváček (77+74+73).

„Těší mě, že jsme v posledním kole zahráli nejlepší výsledek v soutěži, naše výkony gradovaly. V minulosti nám závěry nevycházely, ale tentokrát jsme se zlepšovali den po dnu. Včera jsme si na týmovém mítinku slíbili, že tomu dáme dnes maximum. Během celého turnaje jsme ztráceli v krátké hře, ale dnes především Denisa předvedla skvělou hru. Ale třeba je pochválit i Kláru, která dnes udělala hodně pro týmový úspěch,“ prohlásil kapitán týmu Petr Šavrda.

V týmech se radovali ze zlata s velkým náskokem Němci, zlato mezi chlapci bral Maxence Giboudot z Francie a dívčí soutěž ovládla Emily Von Finckenstein z Německa.

Výsledky
Fotogalerie Zdeňka Sluky z finálového dne

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Sobota 29. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...
EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...

27.08.2020 | Úvodní kolo European Young Masters na domácí půdě českému družstvu nevyšlo ideálně. V průběžném pořadí týmů jsou Češi v Mladé Boleslavi na čtvrté pozici, v soutěži jednotlivců si vede nejlépe Denisa Vodičková (+1) na druhém místě. Šest ran do týmové soutěže však čeští kadeti ztratili na 18.

European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi
European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi

26.08.2020 | Podruhé za sebou se evropský šampionát do 16 let koná v České republice. Epidemie koronaviru letošní ročník European Young Masters odsunula z července na závěr srpna a muselo se změnit i hřiště - hrát se bude od čtvrtka 27. do soboty 29. srpna v Mladé Boleslavi za účasti 70 hráčů a hráček z 21 zemí.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...
European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...

06.03.2020 | Osmý ročník golfového European Olympic Hopes Trophy se neuskuteční podle původního plánu letos v dubnu, ale až za rok. Kvůli šířící se epidemii onemocnění coronavirem COVID-19 ho slovinští pořadatelé přeložili na duben příštího roku.

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...
Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...
Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...

26.09.2019 | Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě
The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

25.09.2019 | O dvě příčky si pohoršili mladí Češi do čtrnácti let na The Evian Juniors Cup ve Francii. V náročném počasí zahráli +18 a před finálovým dnem jsou na šestém místě. Nejlépe hrála opět Denisa Vodičková, dnes zapisovala 76 ran a dělí páté místo mezi dívkami.

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě
Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

24.09.2019 | Výtečný vstup do prestižního turnaje The Evian Juniors Cup má za sebou česká reprezentace do čtrnácti let. Ve Francii je české družstvo po prvním kole na čtvrtém místě s výsledkem +11, nejlepší kolo zahrála Denisa Vodičková (71) a dělí druhé místo mezi jednotlivci.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP