Česká golfová federace

Aktuality

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková dělí druhé místo

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková dělí druhé místo

Petr Halaburda, Čtvrtek 27. srpna 2020

Úvodní kolo European Young Masters na domácí půdě českému družstvu nevyšlo ideálně. V průběžném pořadí týmů jsou Češi v Mladé Boleslavi na čtvrté pozici, v soutěži jednotlivců si vede nejlépe Denisa Vodičková (+1) na druhém místě. Šest ran do týmové soutěže však čeští kadeti ztratili na 18. jamce.

Prudký vichr z tréninkového kola sice v Golf Resortu Mladá Boleslav zeslábl, ale přesto hru vítr i dnes především dopoledním flightům výrazně ztěžoval. Čeští hráči si ale na podmínky nestěžovali. „Vítr za mým dnešním výsledkem nestojí, pokazil jsem především dvě jamky v závěru, ale to bylo po chybách,“ přiznal Dan Hlaváček, který se po výsledku 77 (+5) propadl do druhé desítky průběžných výsledků v soutěži chlapců a jeho dnešní výsledek se škrtal.

Jeho kolega Matěj Bača hrál soustředěně, par dokázal zahrát i na ostrovní sedmnáctce, přestože po ráně z týčka vyhrával míč na kolenou z pod stromu. Jenže v jeho případě vítr roli hrál – rána do greenu na 18. jamce přelétla po poryvu do vody a další pokus skončil na hraně, odkud už dokázal zachránit pouze tripley-bogey. A počítal se do týmové soutěže stejně jako výsledek Kláry Hurtové, kterou potkal po bojovném výkonu stejný osud.

Denisa Vodičková rozehrála evropský šampionát s rozpaky, dostala se až na +3. Jenže bojovný závěr jí přinesl dvě birdie, denní výsledek +1 a dělené druhé místo. „Dlouho se mi nedařilo skórovat, i když vítr mě ani nezlobil. Ale závěr mi vyšel, s tím jsem spokojena,“ okomentovala čtvrteční výkon čerstvá česká ženská šampiónka na rány.

Rozpaky byly znát na kapitánovi Petru Šavrdovi, který si uvědomoval, že ztráta na osmnáctce stála jeho svěřence výrazně lepší postavení v soutěži družstev. „Začátek dne byl rozpačitý, ale Matěj i Klára dokázali zabojovat a úvodní ztráty smazat. Pokud by nebylo té osmnácté jamky, byl bych spokojen, druhé místo by bylo dobrou výchozí pozicí,“ uvedl sportovní ředitel ČGF, který mohl pochválit především Vodičkovou. „Na první místo ztrácí dvě rány, to je solidní start,“ uvedl Šavrda.

V čele týmové soutěže je Itálie (-2), Češi jsou po třetině soutěže na děleném čtvrtém místě (+10).

LEADERBOARD
Stránky šampionátu
Seznam startujících

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

Datum: Čtvrtek 27. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...
EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...

29.08.2020 | Skvělý úspěch slaví český golf v European Young Masters, které je evropským šampionátem hráčů do 16 let. Denisa Vodičková veze z Mladé Boleslavi bronzovou medaili, tým bere stříbro! A Matěj Bača skončil jen ránu od bronzové medaile.

European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi
European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi

26.08.2020 | Podruhé za sebou se evropský šampionát do 16 let koná v České republice. Epidemie koronaviru letošní ročník European Young Masters odsunula z července na závěr srpna a muselo se změnit i hřiště - hrát se bude od čtvrtka 27. do soboty 29. srpna v Mladé Boleslavi za účasti 70 hráčů a hráček z 21 zemí.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...
European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...

06.03.2020 | Osmý ročník golfového European Olympic Hopes Trophy se neuskuteční podle původního plánu letos v dubnu, ale až za rok. Kvůli šířící se epidemii onemocnění coronavirem COVID-19 ho slovinští pořadatelé přeložili na duben příštího roku.

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...
Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...
Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...

26.09.2019 | Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě
The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

25.09.2019 | O dvě příčky si pohoršili mladí Češi do čtrnácti let na The Evian Juniors Cup ve Francii. V náročném počasí zahráli +18 a před finálovým dnem jsou na šestém místě. Nejlépe hrála opět Denisa Vodičková, dnes zapisovala 76 ran a dělí páté místo mezi dívkami.

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě
Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

24.09.2019 | Výtečný vstup do prestižního turnaje The Evian Juniors Cup má za sebou česká reprezentace do čtrnácti let. Ve Francii je české družstvo po prvním kole na čtvrtém místě s výsledkem +11, nejlepší kolo zahrála Denisa Vodičková (71) a dělí druhé místo mezi jednotlivci.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP