Česká golfová federace

Aktuality

European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi

European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi

Petr Halaburda, Středa 26. srpna 2020

Podruhé za sebou se evropský šampionát do 16 let koná v České republice. Epidemie koronaviru letošní ročník European Young Masters odsunula z července na závěr srpna a muselo se změnit i hřiště - hrát se bude od čtvrtka 27. do soboty 29. srpna v Mladé Boleslavi za účasti 70 hráčů a hráček z 21 zemí.

Turnaj se měl hrát stejně jako před rokem na Kunětické Hoře. „Tamnímu resortu se přes enormní snahu přesunutí šampionátu nepodařilo zajistit. Naštěstí nám včas vyšla vstříc Mladá Boleslav, která slíbila, že turnaj uspořádá,“ připomíná šéf organizačního výboru Luboš Klikar, že na změnu destinace navíc nebylo příliš času.

Přesun se však vydařil, stejně tak se zvládlo zajistit v enormně krátkém čase všechny bezpečnostní podmínky, aby se mezinárodní akce takového rozsahu mohla vůbec uskutečnit, byť některé účastnické země kvůli situaci s koronavirem svoji účast odvolaly.

Ve středočeském resortu se už pilně trénuje, ve čtvrtek ráno bude turnaj zahájen úvodním kolem. “Dorazilo všech 21 ohlášených zemí, do hry zasáhne 70 hráčů – 39 chlapců a 31 dívek,“ aktualizoval poslední informace Klikar.

Hřiště v Mladé Boleslavi si účastníci pochvalují, ani rychlost greenů 10,5 stopy jim nečiní potíže. „Dnešní silný vítr během tréninkového kola hráče sice pozlobil, ale aspoň jsou připraveni na soutěžní kola, kdyby se podobné počasí opakovalo,“ doplnil Klikar.

Mezi pět favorizovaných zemí podle aktuálních handicapů by měl patřit i domácí výběr, který hraje ve složení Dan Hlaváček, Matěj Bača, Denisa Vodičková, Klára Hurtová, kapitánem týmu je Petr Šavrda, koučem Jaroslav Krejcar.

Dnes večer se odehraje slavnostní zahajovací ceremoniál, ve čtvrtek ráno v 7:30 hod. vyrazí účastníci ve dvoučlenných flightech na hřiště.

Startovní listina
LEADERBOARD
Stránky šampionátu
Seznam startujících

FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

 

Datum: Středa 26. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...
EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...

29.08.2020 | Skvělý úspěch slaví český golf v European Young Masters, které je evropským šampionátem hráčů do 16 let. Denisa Vodičková veze z Mladé Boleslavi bronzovou medaili, tým bere stříbro! A Matěj Bača skončil jen ránu od bronzové medaile.

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...
EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...

27.08.2020 | Úvodní kolo European Young Masters na domácí půdě českému družstvu nevyšlo ideálně. V průběžném pořadí týmů jsou Češi v Mladé Boleslavi na čtvrté pozici, v soutěži jednotlivců si vede nejlépe Denisa Vodičková (+1) na druhém místě. Šest ran do týmové soutěže však čeští kadeti ztratili na 18.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...
European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...

06.03.2020 | Osmý ročník golfového European Olympic Hopes Trophy se neuskuteční podle původního plánu letos v dubnu, ale až za rok. Kvůli šířící se epidemii onemocnění coronavirem COVID-19 ho slovinští pořadatelé přeložili na duben příštího roku.

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...
Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...
Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...

26.09.2019 | Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě
The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

25.09.2019 | O dvě příčky si pohoršili mladí Češi do čtrnácti let na The Evian Juniors Cup ve Francii. V náročném počasí zahráli +18 a před finálovým dnem jsou na šestém místě. Nejlépe hrála opět Denisa Vodičková, dnes zapisovala 76 ran a dělí páté místo mezi dívkami.

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě
Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

24.09.2019 | Výtečný vstup do prestižního turnaje The Evian Juniors Cup má za sebou česká reprezentace do čtrnácti let. Ve Francii je české družstvo po prvním kole na čtvrtém místě s výsledkem +11, nejlepší kolo zahrála Denisa Vodičková (71) a dělí druhé místo mezi jednotlivci.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP