Česká golfová federace

Aktuality

 Deštivé počasí provázelo úvod Národní Golfové Tour mládeže na Ypsilonce

Deštivé počasí provázelo úvod Národní Golfové Tour mládeže na Ypsilonce

Jonáš Mencl, Sobota 23. září 2017

První soutěžní den Masters Národní Golfové Tour mládeže pod záštitou předsedy ČOV mají hráči a hráčky za sebou. Na hřišti Ypsilon nedaleko Liberce panovalo v sobotu typické podzimní počasí, které se na výsledcích muselo projevit. Několik hráčů však i ve značně ztížených podmínkách hrálo velmi dobře.

Jakub Janda a Tobias Munk zahráli výtečných 74 ran (+2) a nejenže se v kategorii mladších žáků (7-12 let) ujali vedení, ale zároveň si po konci kola mohli dobírat své starší kolegy, které v sobotu na dálku porazili. Ve starších žácích se po 75 ranách dostal do vedení Chris Boháč, kterého pronásledují se ztrátou jedné rány Kryštof Latka a na začátku tohoto týdne na Evian Championship Juniors Cup reprezentující Filip Jakubčík. Kategorie kadetů je zatím nejdramatičtější – tři hráči dělí vedení s výsledkem 77 ran (+5). Jsou to Adam Balatka, Pavel Foubík a Kryštof Růčka.

Nejmladší kategorii žákyň vede Denisa Vodičková, která se stejně jako Jakubčík účastnila na začátku týdne juniorského Evianu, na Ypsilonce zahrála 79 ran a na čele má náskok pěti úderů. Vyrovnaná je kategorie starších žákyň: shodně 75 ran zahrály Kateřina Petrovová a Klára Hurtová. Vůbec nejlepší kolo dne si ale připsala kadetka Agáta Vahalová, která hřiště zvládla v paru (72).

Přes těžké podmínky způsobené ranní mlhou, odpoledním deštěm a podmáčeným hřištěm hráči disciplinovaně dodržovali tempo hry, ve větším pohybu měli alespoň šanci se zahřát. „Hrálo se velmi rychle, hráči svá kola dokončovali i dvacet minut před limitem. Hřiště je sice podmáčené, ale ještě stále hratelné, navíc hráči mohou využívat stavění na fairwayích,“ řekl ředitel soutěže Jan Šonka.

Zítřejším druhým kolem skončí celosezónní série turnajů nejlepších tuzemských žákovských golfistů. Po něm bude jasné, kteří hráči se stanou letošními šampiony Národní Golfové Tour mládeže. 

 

Výsledky 1. kola

Žebříčky NGTM 

Všeobecné propozice NGTM

Zpravodajství před turnajem

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Sobota 23. září 2017
Všechny články autora

Související články

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Statistické ohlédnutí za sezónou Senior Tour
Statistické ohlédnutí za sezónou Senior Tour

08.11.2017 | Znovu se ohlédneme za ukončenými sériemi České golfové federace z pohledu vybraných statistik. Ve druhém díle jsme se zaměřili na kategorii seniorů. Ti odehráli stejně jako midi letos pět turnajů v nově vzniklé Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour.

Q-school European Tour pokračuje.
Q-school European Tour pokračuje.

02.11.2017 | Kvalifikační škola o nejlepší mužskou evropskou sérii pokračuje druhým dílem. A budou u toho i dva hráči Czech Golf Teamu – Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. Od zítřka se z nich ale stanou přímí soupeři. Oba budou totiž usilovat o postup na stejném hřišti.

Statistiky CMST: Kolik birdie zahráli midi?
Statistiky CMST: Kolik birdie zahráli midi?

27.10.2017 | Ještě jednou se ohlédneme za skončenými seriály České golfové federace. Tentokrát z pohledu vybraných statistik. V prvním díle jsme se zaměřili na kategorii midů, kteří odehráli pět turnajů v letos nově vzniklé Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour.

Matuš a Mrůzek v přípravách před vrcholem Q-school ...
Matuš a Mrůzek v přípravách před vrcholem Q-school ...

24.10.2017 | Napodobit krajanky Kláru Spilkovou a Karolínu Vlčkovou, které postoupily do závěrečné fáze Q-school o LPGA, se pokusí v druhé fázi kvalifikační školy o European Tour členové Czech Golf Teamu Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP