Česká golfová federace

Aktuality

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči Beskydského Golfového Klubu

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči Beskydského Golfového Klubu

Klára Kuchařová, Pátek 14. srpna 2020

Napínavé souboje až do poslední jamky - tak vypadalo letošní finále Poháru klubů v Sokolově. Titul díky skvělým singlům získali hráči z Beskyd, poražení z Albatrossu si odvážejí stříbro. Třetí místo vybojovali hráči z Hodkoviček.

Opravdu těsné souboje až do poslední jamky se odehrávaly v západočeském Golf Clubu Sokolov na letošním ročníku Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let - Poháru klubů. Bojovnost a týmového ducha předvedli letošní mistři z Beskydského Golfového Klubu, kteří i přes prohrané ranní čtyřhry zvedli hlavy a soupeře z Albatross Golf Clubu Praha porazili ve všech odpoledních dvouhrách. 

Hráči z Albatrossu se však rvali až do konce - tři z pěti singlů totiž došly na poslední jamku! Nakonec se z titulu radovali mladí z Ropice, kteří vyhráli poměrem 5:2.

I podle ředitele šampionátu Jana Šonky by se napětí dalo krájet: "Napětí mezi finalisty bylo poměrně ostré. Silná motivace po foursomech nakonec přinesla otočení stavu utkání a papírově nejsilnější tým na prvenství nakonec dosáhl."

Také o bronzových medailích se rozhodlo až na samém konci, avšak v tomto případě se čekalo na definitivně poslední zápas. Obhájce stříbra z Golf Clubu Hodkovičky vyzval reprezentanty z Golf Clubu Brno a po ranních foursomech nebylo zdaleko nic rozhodnuto, neboť oba týmy vybojovaly po jednom bodu.

Po prvních čtyřech dohraných singlech bylo skóre stále vyrovnané a nezbývalo nic jiného, než se odebrat na sedmnáctku, kde se právě odehrával rozhodující boj mezi Nikolasem Stoulilem a Terezou Zavřelovou. Stoulil si náskok jedné jamky navýšil na dvě, což znamenalo vítězství pražského klubu a třetí místo pro Golf Club Hodkovičky (4:3).
 
Na čtvrtém místě se tedy umístil Golf Club Brno, umístění na páté příčce si odvážejí hráči z Golf Clubu Olomouc, kteří zdolali Golf Club Mstětice ve zkráceném formátu poměrem 4,5:0,5. Sedmou příčku vybojovali reprezentanti z Golf Clubu Kunětická Hora, kteří si poradili s Golf Clubem Karlovy Vary 4:1.
 
V druhém výkonnostním flightu, kde se hrálo o umístění na konečném 9.-16. místě, zvítězili hráči z Golf Clubu Hradec Králové - ve finálovém utkání přehráli Golf Cub Hostivař výsledkem 3,5:1,5.
 
Kvalitu hradeckého týmu potvrdil také Jan Šonka: "Vítězové druhého flightu bezesporu patřili výkonostně do první výkonostní skupiny. První den při hře na rány ale došlo k diskvalifikaci z nepozornosti, která tým pravděpodobně stála postup mezi nejlepších osm týmů. Příště si určitě dají větší pozor."
 
Na jedenáctém místě se umístili mladí z pražského Golf Clubu Black Bridge po dnešní výhře nad Sokrates Golf & Country Clubem (3:2). Třináctý skončil Royal Golf Club Mariánské Lázně, který přehrál Park Golf Club Ostrava (3,5:1,5). Shodným poměrem vyhrál a na patnáctém místě se umístil Greensgate Golf Club po vítězství nad Golf Klubem Osyčina (3,5:1,5).
 
"Náročných pět dní to bylo pro všechny, ale v přátelské atmosféře se daly vzládnout s úsměvěm, což mě těší ze všeho nejvíce," zhodnotil náročný šampionát Jan Šonka.
 
Datum: Pátek 14. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2022
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2022

29.06.2022 | Říká se jim mladé pušky a řada z nich je další nadějí českého golfu. Posíleni fantastickým úspěchem Jany Melichové v Berouně, vyrazilo dnes do boje 134 žáků a kadetů, aby se utkali o národního mistra ve své kategorii.

Pohár klubů do 16 let rozehrán ve třech regionech
Pohár klubů do 16 let rozehrán ve třech regionech

27.06.2022 | Tři ze čtyř regionálních kvalifikací v Poháru klubů čili v Mistrovství ČR smíšených družstev kadetů do 16 let se odehrály o poslední červnové sobotě v Alfrédově a Malevilu. Na snímku hráči a hráčky GC Mstětice, kteří ovládli kvalifikaci obou západních regionů v Alfrédově.

2. NGTM – skvělé představení našich nadějí na ...
2. NGTM – skvělé představení našich nadějí na ...

22.05.2022 | Česká Lípa byla v sobotu 21. a neděli 22. května hostitelem druhého turnaje Národní Golfové Tour mládeže. Ti nejlepší ze 140 žáků a kadetů se na severu Čech opravdu vytáhli. Cenná vítězství slaví žáci Štěpán Plášek a Julie Oplatková, kadeti David Calder a Justýna Šafaříková.

NGTM: Česká Lípa (skoro) do roka a do dne
NGTM: Česká Lípa (skoro) do roka a do dne

19.05.2022 | Druhá nejdůležitější individuální túra ČGF – Národní Golfová Tour Mládeže – pokračuje v sobotu 21. a neděli 22. května turnajem v České Lípě. Na sever Čech přijede po roce znovu skvělá konkurence téměř 150 žáků a kadetů, aby tu bojovali o turnajové vavříny i o vylepšení svých žebříčkových pozic.

Beroun: vydařená premiéra Národní Golfové Tour ...
Beroun: vydařená premiéra Národní Golfové Tour ...

08.05.2022 | Více než 140 žáků a kadetů z celé České republiky bojovalo v sobotu 7. a neděli 8. května o vavříny v prvním turnaji oblíbené Národní Golfové Tour Mládeže ve středočeském Berouně.

Jako první hřiště v Berouně prověří žáci a kadeti
Jako první hřiště v Berouně prověří žáci a kadeti

06.05.2022 | Den po zahájení prvního letošního turnaje ČGF pro muže a ženy na Kaskádě začne v sobotu 7. května i první národní turnaj pro žáky a kadety. Prestižní Národní Golfová Tour Mládeže startuje v Berouně. Do západních Čech přilákala více než 140 našich nadějí do 14 a 16 let.

Mladé pušky vystřelí poprvé v Berouně
Mladé pušky vystřelí poprvé v Berouně

28.04.2022 | Tradiční Národní Golfová Tour Mládeže na své první letošní zastávce zavítá do Berouna. Turnajová sezóna pro nejlepší žáky a kadety začne na jednom z „pětihvězdičkových“ hřišť západně od Prahy už v sobotu 7. a neděli 8. května. ...

Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro
Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro

23.04.2022 | Dvě cenné medaile vezou ze Slovinska čeští mladí golfisté z 8. European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku. Chlapecký tým prohrál těsně souboj o zlato, dívky svoji soutěž naprosto ovládly.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP