Česká golfová federace

Aktuality

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči Beskydského Golfového Klubu

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči Beskydského Golfového Klubu

Klára Kuchařová, Pátek 14. srpna 2020

Napínavé souboje až do poslední jamky - tak vypadalo letošní finále Poháru klubů v Sokolově. Titul díky skvělým singlům získali hráči z Beskyd, poražení z Albatrossu si odvážejí stříbro. Třetí místo vybojovali hráči z Hodkoviček.

Opravdu těsné souboje až do poslední jamky se odehrávaly v západočeském Golf Clubu Sokolov na letošním ročníku Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let - Poháru klubů. Bojovnost a týmového ducha předvedli letošní mistři z Beskydského Golfového Klubu, kteří i přes prohrané ranní čtyřhry zvedli hlavy a soupeře z Albatross Golf Clubu Praha porazili ve všech odpoledních dvouhrách. 

Hráči z Albatrossu se však rvali až do konce - tři z pěti singlů totiž došly na poslední jamku! Nakonec se z titulu radovali mladí z Ropice, kteří vyhráli poměrem 5:2.

I podle ředitele šampionátu Jana Šonky by se napětí dalo krájet: "Napětí mezi finalisty bylo poměrně ostré. Silná motivace po foursomech nakonec přinesla otočení stavu utkání a papírově nejsilnější tým na prvenství nakonec dosáhl."

Také o bronzových medailích se rozhodlo až na samém konci, avšak v tomto případě se čekalo na definitivně poslední zápas. Obhájce stříbra z Golf Clubu Hodkovičky vyzval reprezentanty z Golf Clubu Brno a po ranních foursomech nebylo zdaleko nic rozhodnuto, neboť oba týmy vybojovaly po jednom bodu.

Po prvních čtyřech dohraných singlech bylo skóre stále vyrovnané a nezbývalo nic jiného, než se odebrat na sedmnáctku, kde se právě odehrával rozhodující boj mezi Nikolasem Stoulilem a Terezou Zavřelovou. Stoulil si náskok jedné jamky navýšil na dvě, což znamenalo vítězství pražského klubu a třetí místo pro Golf Club Hodkovičky (4:3).
 
Na čtvrtém místě se tedy umístil Golf Club Brno, umístění na páté příčce si odvážejí hráči z Golf Clubu Olomouc, kteří zdolali Golf Club Mstětice ve zkráceném formátu poměrem 4,5:0,5. Sedmou příčku vybojovali reprezentanti z Golf Clubu Kunětická Hora, kteří si poradili s Golf Clubem Karlovy Vary 4:1.
 
V druhém výkonnostním flightu, kde se hrálo o umístění na konečném 9.-16. místě, zvítězili hráči z Golf Clubu Hradec Králové - ve finálovém utkání přehráli Golf Cub Hostivař výsledkem 3,5:1,5.
 
Kvalitu hradeckého týmu potvrdil také Jan Šonka: "Vítězové druhého flightu bezesporu patřili výkonostně do první výkonostní skupiny. První den při hře na rány ale došlo k diskvalifikaci z nepozornosti, která tým pravděpodobně stála postup mezi nejlepších osm týmů. Příště si určitě dají větší pozor."
 
Na jedenáctém místě se umístili mladí z pražského Golf Clubu Black Bridge po dnešní výhře nad Sokrates Golf & Country Clubem (3:2). Třináctý skončil Royal Golf Club Mariánské Lázně, který přehrál Park Golf Club Ostrava (3,5:1,5). Shodným poměrem vyhrál a na patnáctém místě se umístil Greensgate Golf Club po vítězství nad Golf Klubem Osyčina (3,5:1,5).
 
"Náročných pět dní to bylo pro všechny, ale v přátelské atmosféře se daly vzládnout s úsměvěm, což mě těší ze všeho nejvíce," zhodnotil náročný šampionát Jan Šonka.
 
Datum: Pátek 14. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Spilková i Lieser zůstávají stále ve výběru pro ...
Spilková i Lieser zůstávají stále ve výběru pro ...

14.05.2021 | Klára Spilková i Ondřej Lieser drží svorně 50. místo v redukovaných žebříčcích pro olympiádu v Tokiu a definitivní potvrzení jejich účasti se blíží.

2. NGTM: lídři po prvním kole si došli pro tituly
2. NGTM: lídři po prvním kole si došli pro tituly

09.05.2021 | Mladí hráči do 16 let bojovali o tituly z druhé NGTM pod záštitou předsedy ČOV v České Lípě. Lídři po prvním kole si vedení udrželi - z vítězství se radují Matyáš Vysušil, Miriam Barcalová, David Sionko a Viktorie Trůková.

2. RB CGAT: favority zaskočili Sionková s Jeřichou
2. RB CGAT: favority zaskočili Sionková s Jeřichou

09.05.2021 | Překvapivé vítěze má druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Favorizované hráče a hráčky reprezentačních tréninkových skupin zaskočili zkušený Patrik Jeřicha a díky vydařenému play-off také Klára Sionková. ...

V České Lípě se rozehrála druhá Národní Golfová ...
V České Lípě se rozehrála druhá Národní Golfová ...

08.05.2021 | Mladí hráči do 16 let dnes odstartovali druhý díl Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV. Ve čtyřech kategoriích se vedení ujali Matyáš Vysušil (-1), Miriam Barcalová (-3), David Sionko (E) a Viktorie Trůková (+1).

Nejvyšší amatérské série pokračují na Kunětické ...
Nejvyšší amatérské série pokračují na Kunětické ...

06.05.2021 | Dvakrát „vyprodané“ startovní pole, ve hře téměř 300 výkonnostních hráčů počínaje nejmladšími žákovskými kategoriemi až po české reprezentanty. Tak bude vypadat závěr týdne, kdy se budou hrát obě nejvyšší amatérské série, které dostaly k pořádání opět výjimku od Ministerstva zdravotnictví ČR.

Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy ...
Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy ...

03.05.2021 | Druhý turnaj NGTM se o nejbližším víkendu v České Lípě bude hrát, neboť Ministerstvo zdravotnictví ČR potvrdilo výjimku pro možnost jeho uspořádání. Naopak změněn byl program ligových soutěží - první dvoukolo v 1. a 2. ligách mužů a žen se z původního květnového termínu přesouvá na 12.

I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...
I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...

29.04.2021 | Také druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se bude hrát. Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo výjimku pro možnost pořádání turnaje, který se uskuteční od pátku 7. do neděle 9. května v Golf Resortu Kunětická Hora.

V Beřovicích se rozdělovaly první tituly v dětské ...
V Beřovicích se rozdělovaly první tituly v dětské ...

25.04.2021 | První letošní tituly se rozdělovaly v úvodním turnaji Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, který se konal během víkendu v Beřovicích. Tituly si rozdělili Matouš Zach a Viktorie Trůková (žáci), Tereza Schwarzová a Tomáš Sobotka (kadeti).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP