Česká golfová federace

Aktuality

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči Beskydského Golfového Klubu

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči Beskydského Golfového Klubu

Klára Kuchařová, Pátek 14. srpna 2020

Napínavé souboje až do poslední jamky - tak vypadalo letošní finále Poháru klubů v Sokolově. Titul díky skvělým singlům získali hráči z Beskyd, poražení z Albatrossu si odvážejí stříbro. Třetí místo vybojovali hráči z Hodkoviček.

Opravdu těsné souboje až do poslední jamky se odehrávaly v západočeském Golf Clubu Sokolov na letošním ročníku Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let - Poháru klubů. Bojovnost a týmového ducha předvedli letošní mistři z Beskydského Golfového Klubu, kteří i přes prohrané ranní čtyřhry zvedli hlavy a soupeře z Albatross Golf Clubu Praha porazili ve všech odpoledních dvouhrách. 

Hráči z Albatrossu se však rvali až do konce - tři z pěti singlů totiž došly na poslední jamku! Nakonec se z titulu radovali mladí z Ropice, kteří vyhráli poměrem 5:2.

I podle ředitele šampionátu Jana Šonky by se napětí dalo krájet: "Napětí mezi finalisty bylo poměrně ostré. Silná motivace po foursomech nakonec přinesla otočení stavu utkání a papírově nejsilnější tým na prvenství nakonec dosáhl."

Také o bronzových medailích se rozhodlo až na samém konci, avšak v tomto případě se čekalo na definitivně poslední zápas. Obhájce stříbra z Golf Clubu Hodkovičky vyzval reprezentanty z Golf Clubu Brno a po ranních foursomech nebylo zdaleko nic rozhodnuto, neboť oba týmy vybojovaly po jednom bodu.

Po prvních čtyřech dohraných singlech bylo skóre stále vyrovnané a nezbývalo nic jiného, než se odebrat na sedmnáctku, kde se právě odehrával rozhodující boj mezi Nikolasem Stoulilem a Terezou Zavřelovou. Stoulil si náskok jedné jamky navýšil na dvě, což znamenalo vítězství pražského klubu a třetí místo pro Golf Club Hodkovičky (4:3).
 
Na čtvrtém místě se tedy umístil Golf Club Brno, umístění na páté příčce si odvážejí hráči z Golf Clubu Olomouc, kteří zdolali Golf Club Mstětice ve zkráceném formátu poměrem 4,5:0,5. Sedmou příčku vybojovali reprezentanti z Golf Clubu Kunětická Hora, kteří si poradili s Golf Clubem Karlovy Vary 4:1.
 
V druhém výkonnostním flightu, kde se hrálo o umístění na konečném 9.-16. místě, zvítězili hráči z Golf Clubu Hradec Králové - ve finálovém utkání přehráli Golf Cub Hostivař výsledkem 3,5:1,5.
 
Kvalitu hradeckého týmu potvrdil také Jan Šonka: "Vítězové druhého flightu bezesporu patřili výkonostně do první výkonostní skupiny. První den při hře na rány ale došlo k diskvalifikaci z nepozornosti, která tým pravděpodobně stála postup mezi nejlepších osm týmů. Příště si určitě dají větší pozor."
 
Na jedenáctém místě se umístili mladí z pražského Golf Clubu Black Bridge po dnešní výhře nad Sokrates Golf & Country Clubem (3:2). Třináctý skončil Royal Golf Club Mariánské Lázně, který přehrál Park Golf Club Ostrava (3,5:1,5). Shodným poměrem vyhrál a na patnáctém místě se umístil Greensgate Golf Club po vítězství nad Golf Klubem Osyčina (3,5:1,5).
 
"Náročných pět dní to bylo pro všechny, ale v přátelské atmosféře se daly vzládnout s úsměvěm, což mě těší ze všeho nejvíce," zhodnotil náročný šampionát Jan Šonka.
 
Datum: Pátek 14. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C
Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

10.11.2023 | Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...
Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...

03.11.2023 | V roce 2023 proběhl již 14. ročník Regionální Tour Mládeže Regionu B. Reorganizace regionů se nejvíce dotkla právě této mládežnické série. Přišla o více než 10 hřišť, i tak mladým hráčům nabídla možnost odehrát srovnatelný počet turnajů a kol jako minulé roky.

Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A
Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A

27.10.2023 | Regionálními soutěžemi mládeže rozvíjí Česká golfová federace odspodu a od útlého věku hráčskou základnu v ČR. V roce 2023 přišla ČGF se změnou regionálního uspořádání a s pozitivními novinkami vstoupily do sezony čtyři regionální mládežnické okruhy. Dětská Tour Západ A vyhlásila v září své vítěze.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde