Česká golfová federace

Aktuality

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči Beskydského Golfového Klubu

Klára Kuchařová, Pátek 14. srpna 2020

Napínavé souboje až do poslední jamky - tak vypadalo letošní finále Poháru klubů v Sokolově. Titul díky skvělým singlům získali hráči z Beskyd, poražení z Albatrossu si odvážejí stříbro. Třetí místo vybojovali hráči z Hodkoviček.

Opravdu těsné souboje až do poslední jamky se odehrávaly v západočeském Golf Clubu Sokolov na letošním ročníku Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let - Poháru klubů. Bojovnost a týmového ducha předvedli letošní mistři z Beskydského Golfového Klubu, kteří i přes prohrané ranní čtyřhry zvedli hlavy a soupeře z Albatross Golf Clubu Praha porazili ve všech odpoledních dvouhrách.

Hráči z Albatrossu se však rvali až do konce - tři z pěti singlů totiž došly na poslední jamku! Nakonec se z titulu radovali mladí z Ropice, kteří vyhráli poměrem 5:2.

I podle ředitele šampionátu Jana Šonky by se napětí dalo krájet: "Napětí mezi finalisty bylo poměrně ostré. Silná motivace po foursomech nakonec přinesla otočení stavu utkání a papírově nejsilnější tým na prvenství nakonec dosáhl."

Také o bronzových medailích se rozhodlo až na samém konci, avšak v tomto případě se čekalo na definitivně poslední zápas. Obhájce stříbra z Golf Clubu Hodkovičky vyzval reprezentanty z Golf Clubu Brno a po ranních foursomech nebylo zdaleko nic rozhodnuto, neboť oba týmy vybojovaly po jednom bodu.

Po prvních čtyřech dohraných singlech bylo skóre stále vyrovnané a nezbývalo nic jiného, než se odebrat na sedmnáctku, kde se právě odehrával rozhodující boj mezi Nikolasem Stoulilem a Terezou Zavřelovou. Stoulil si náskok jedné jamky navýšil na dvě, což znamenalo vítězství pražského klubu a třetí místo pro Golf Club Hodkovičky (4:3).

Na čtvrtém místě se tedy umístil Golf Club Brno, umístění na páté příčce si odvážejí hráči z Golf Clubu Olomouc, kteří zdolali Golf Club Mstětice ve zkráceném formátu poměrem 4,5:0,5. Sedmou příčku vybojovali reprezentanti z Golf Clubu Kunětická Hora, kteří si poradili s Golf Clubem Karlovy Vary 4:1.

V druhém výkonnostním flightu, kde se hrálo o umístění na konečném 9.-16. místě, zvítězili hráči z Golf Clubu Hradec Králové - ve finálovém utkání přehráli Golf Cub Hostivař výsledkem 3,5:1,5.

Kvalitu hradeckého týmu potvrdil také Jan Šonka: "Vítězové druhého flightu bezesporu patřili výkonostně do první výkonostní skupiny. První den při hře na rány ale došlo k diskvalifikaci z nepozornosti, která tým pravděpodobně stála postup mezi nejlepších osm týmů. Příště si určitě dají větší pozor."

Na jedenáctém místě se umístili mladí z pražského Golf Clubu Black Bridge po dnešní výhře nad Sokrates Golf & Country Clubem (3:2). Třináctý skončil Royal Golf Club Mariánské Lázně, který přehrál Park Golf Club Ostrava (3,5:1,5). Shodným poměrem vyhrál a na patnáctém místě se umístil Greensgate Golf Club po vítězství nad Golf Klubem Osyčina (3,5:1,5).

"Náročných pět dní to bylo pro všechny, ale v přátelské atmosféře se daly vzládnout s úsměvěm, což mě těší ze všeho nejvíce," zhodnotil náročný šampionát Jan Šonka.

Datum: Pátek 14. srpna 2020