Česká golfová federace

Aktuality

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči Beskydského Golfového Klubu

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali hráči Beskydského Golfového Klubu

Klára Kuchařová, Pátek 14. srpna 2020

Napínavé souboje až do poslední jamky - tak vypadalo letošní finále Poháru klubů v Sokolově. Titul díky skvělým singlům získali hráči z Beskyd, poražení z Albatrossu si odvážejí stříbro. Třetí místo vybojovali hráči z Hodkoviček.

Opravdu těsné souboje až do poslední jamky se odehrávaly v západočeském Golf Clubu Sokolov na letošním ročníku Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let - Poháru klubů. Bojovnost a týmového ducha předvedli letošní mistři z Beskydského Golfového Klubu, kteří i přes prohrané ranní čtyřhry zvedli hlavy a soupeře z Albatross Golf Clubu Praha porazili ve všech odpoledních dvouhrách. 

Hráči z Albatrossu se však rvali až do konce - tři z pěti singlů totiž došly na poslední jamku! Nakonec se z titulu radovali mladí z Ropice, kteří vyhráli poměrem 5:2.

I podle ředitele šampionátu Jana Šonky by se napětí dalo krájet: "Napětí mezi finalisty bylo poměrně ostré. Silná motivace po foursomech nakonec přinesla otočení stavu utkání a papírově nejsilnější tým na prvenství nakonec dosáhl."

Také o bronzových medailích se rozhodlo až na samém konci, avšak v tomto případě se čekalo na definitivně poslední zápas. Obhájce stříbra z Golf Clubu Hodkovičky vyzval reprezentanty z Golf Clubu Brno a po ranních foursomech nebylo zdaleko nic rozhodnuto, neboť oba týmy vybojovaly po jednom bodu.

Po prvních čtyřech dohraných singlech bylo skóre stále vyrovnané a nezbývalo nic jiného, než se odebrat na sedmnáctku, kde se právě odehrával rozhodující boj mezi Nikolasem Stoulilem a Terezou Zavřelovou. Stoulil si náskok jedné jamky navýšil na dvě, což znamenalo vítězství pražského klubu a třetí místo pro Golf Club Hodkovičky (4:3).
 
Na čtvrtém místě se tedy umístil Golf Club Brno, umístění na páté příčce si odvážejí hráči z Golf Clubu Olomouc, kteří zdolali Golf Club Mstětice ve zkráceném formátu poměrem 4,5:0,5. Sedmou příčku vybojovali reprezentanti z Golf Clubu Kunětická Hora, kteří si poradili s Golf Clubem Karlovy Vary 4:1.
 
V druhém výkonnostním flightu, kde se hrálo o umístění na konečném 9.-16. místě, zvítězili hráči z Golf Clubu Hradec Králové - ve finálovém utkání přehráli Golf Cub Hostivař výsledkem 3,5:1,5.
 
Kvalitu hradeckého týmu potvrdil také Jan Šonka: "Vítězové druhého flightu bezesporu patřili výkonostně do první výkonostní skupiny. První den při hře na rány ale došlo k diskvalifikaci z nepozornosti, která tým pravděpodobně stála postup mezi nejlepších osm týmů. Příště si určitě dají větší pozor."
 
Na jedenáctém místě se umístili mladí z pražského Golf Clubu Black Bridge po dnešní výhře nad Sokrates Golf & Country Clubem (3:2). Třináctý skončil Royal Golf Club Mariánské Lázně, který přehrál Park Golf Club Ostrava (3,5:1,5). Shodným poměrem vyhrál a na patnáctém místě se umístil Greensgate Golf Club po vítězství nad Golf Klubem Osyčina (3,5:1,5).
 
"Náročných pět dní to bylo pro všechny, ale v přátelské atmosféře se daly vzládnout s úsměvěm, což mě těší ze všeho nejvíce," zhodnotil náročný šampionát Jan Šonka.
 
Datum: Pátek 14. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Dětská Tour má své poslední vítěze
Dětská Tour má své poslední vítěze

20.09.2020 | Turnajem Masters vyvrcholila dnes v Golf Resortu Kaskáda Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro hráče od 7 do 16 let. Jejími posledními vítězi se stali Václav Švub, Veronika Černá, Matouš Zach, Kristina Lebová, Jakub Dalibor Sutor a Agáta Křenková.

Středoškolský pohár již ve středu 23. září
Středoškolský pohár již ve středu 23. září

20.09.2020 | Skvěle připravené zbraslavské hřiště Prague City Golf v pátek opustily hráčky profesionálního turnaje Amundi Czech Ladies Challenge a již ve středu 23. září bude pořádnou výzvou pro účastníky čtrnáctého ročníku MM ČR středoškolských družstev.

Finále NGTM slibuje dramatické souboje
Finále NGTM slibuje dramatické souboje

19.09.2020 | Závěrečné Masters série NGTM pro děti ve věku od 7 do 16 let odstartovalo dnes na brněnské Kaskádě. V polovině kategorií zvládli vedoucí hráči utéct svým soupeřům až o tři rány, v dalších se očekávají souboje výrazně těsnější. Nejlepší výkon dne (68) předvedl mladší žák Louis Klein.

Finále Národní Golfové Tour Mládeže přivítá Kaskáda
Finále Národní Golfové Tour Mládeže přivítá Kaskáda

18.09.2020 | Závěr sezóny Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV vyvrcholí na jižní Moravě. Na poslední turnaj Masters na brněnské Kaskádě je přihlášeno 84 hráčů a hráček ve věku od 7 do 16 let.

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...
Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...

09.09.2020 | Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.

Známe vítěze 3. NGTM, kadeti došli do rozehrávky
Známe vítěze 3. NGTM, kadeti došli do rozehrávky

06.09.2020 | Příjemné golfové počasí se dostavilo na finálové kolo 3. Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV na Ypsilonu. Boje o medaile byly ve většině kategorií těsné, mezi kadety došlo i na rozehrávku.

Bouřka přerušila první kolo NGTM na Ypsilonu
Bouřka přerušila první kolo NGTM na Ypsilonu

05.09.2020 | Kategorie starších žáků a kadetek nestihly kvůli bouřce dohrát první kolo třetího dílu Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV. Ani to však nebránilo skvělým výsledkům, do červených čísel se dnes dostali Václav Švub i Miriam Barcalová.

Po dvouměsíční pauze se vrací série pro nejmladší ...
Po dvouměsíční pauze se vrací série pro nejmladší ...

04.09.2020 | Stejně jako dospělým golfistům tak i žákům a kadetům začíná další turnaj celorepublikové série. V Národní Golfové Tour Mládeže se o víkendu na Ypsilonu ve dvou kolech pustí do boje 144 hráčů a hráček v šesti kategoriích do šestnácti let . ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP