Česká golfová federace

Aktuality

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, Karolína Stará zlatá mezi juniorkami

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, Karolína Stará zlatá mezi juniorkami

Klára Kuchařová, Pátek 14. srpna 2020

Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

Další úspěchy přiváží ze slovenského šampionátu Slovak Junior Amateur Championship 2020 mladí Češi do 21 let. V šesti kategoriích vybojovali hned pět medailí.

Největší úspěch si z Golf Resortu Black Stork - Veľká Lomnica odváží juniorka Karolína Stará, která po kolech za 71, 74 a 71 (celkem v paru) vybojovala titul mezinárodní juniorské mistryně Slovenska. O osm ran za ní na třetí příčce skončila Natálie Horáková po (75+76+73).

Stříbrnou medaili vybojovala dorostenka Agáta Vahalová, která stejně jako Stará obešla tři kola ve Veľké Lomnici v paru (74+72+70) a spolu se obě Češky umístily na děleném druhém místě v absolutním hodnocení dívčích kategorií.

Rovněž Karolíně Krásové se dařilo a od prvenství v dorostenecké kategorii ji oddálilo až finálové kolo. K výsledkům 74 a 70 dnes připsala 78 úderů a spokojí se s výborným třetím místem.

Ve stejné kategorii prošly cutem další čtyři hráčky: T4. Michaela Marková Lenka Nebeská (+7), 6. Jana Csicsayová (+9) a T7. Kamila Handrychová (+10).

V nejmladší kategorii dívek do 16 let prošly cutem dvě Češky. v TOP 10 se na deváté příčce umístila Julie Borůvková (80+79+86), o místo za ní skončila vyrovnaně hrající Tereza Fialová (82+83+82).

V kategorii juniorů nebyli od pódia daleko ani Jan Berger (78+68+76) a Marco Simoni (78+69+75), kterým na třetí příčku scházela jedna rána. Ve stejné kategorii se na jedenácté příčce umístil Lukáš Sitnianský (+14), třináctý skončil Adam Balatka (+16).

V chlapecké dorostenecké kategorii vybojoval stříbro skvěle hrající David Mlýnek, kterému se povedlo především druhé kolo (66), zapisoval celkové skóre -6.

Jan Balík se mezi dorostenci umístil dělený sedmý (+11), Adam Bruzl si odváží dělenou jedenáctou příčku (+13).

Nejmladší chlapci v kategorii do 16 let vezou dvě umístění v TOP 10: Michael Trna byl po výsledku +11 šestý a Matěj Chramosta po skóre +21 desátý. Cutem prošli také dělený patnáctý David Hudák (+34) a sedmnáctý Tomáš Nepala (+36).

"Turnaj na pěkném hřišti s ještě lepším výhledem na Tatry," shrnuje dojmy ze šampionátu mistryně mezi juniorkami Karolína Stará"Počasí bylo vydařené až na finálové kolo, kdy nám hru znepříjemnil a následně přerušil silný déšť. I přes to jsem se snažila hrát svoji hru. K dobrým výsledkům určitě přispěl i pohodový flight, který jsme s holkami měly."

Konečné výsledky

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Pátek 14. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...
EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...

29.08.2020 | Skvělý úspěch slaví český golf v European Young Masters, které je evropským šampionátem hráčů do 16 let. Denisa Vodičková veze z Mladé Boleslavi bronzovou medaili, tým bere stříbro! A Matěj Bača skončil jen ránu od bronzové medaile.

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...
EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...

27.08.2020 | Úvodní kolo European Young Masters na domácí půdě českému družstvu nevyšlo ideálně. V průběžném pořadí týmů jsou Češi v Mladé Boleslavi na čtvrté pozici, v soutěži jednotlivců si vede nejlépe Denisa Vodičková (+1) na druhém místě. Šest ran do týmové soutěže však čeští kadeti ztratili na 18.

European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi
European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi

26.08.2020 | Podruhé za sebou se evropský šampionát do 16 let koná v České republice. Epidemie koronaviru letošní ročník European Young Masters odsunula z července na závěr srpna a muselo se změnit i hřiště - hrát se bude od čtvrtka 27. do soboty 29. srpna v Mladé Boleslavi za účasti 70 hráčů a hráček z 21 zemí.

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...
European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemi ...

06.03.2020 | Osmý ročník golfového European Olympic Hopes Trophy se neuskuteční podle původního plánu letos v dubnu, ale až za rok. Kvůli šířící se epidemii onemocnění coronavirem COVID-19 ho slovinští pořadatelé přeložili na duben příštího roku.

Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...
Skvělý finiš Mlýnka ve finále Faldo Series na ...

14.11.2019 | Třiadvacátý ročník Grand Finale Faldo Series uzavřel ve Spojených arabských emirátech letošní ročník celosvětové mládežnické série i za účasti šesti českých hráčů. Nejlépe si vedl v dnešním závěrečném kole David Mlýnek, kterého výsledek 68 (-2) posunul na čtvrté místo kategorie do 16 let.

Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...
Češi vezou z Evian Juniors Cupu šesté místo, Vodičko ...

26.09.2019 | Šesté místo letos obsadil na francouzském The Evian Juniors Cup čtyřčlenný český výběr do čtrnácti let. O dvě příčky přišli mladí Češi kvůli diskvalifikaci Jakuba Jandy, který podepsal skórkartu s chybou. Skvěle si vedla Denisa Vodičková, která vybojovala bronz mezi dívkami.

The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě
The Evian Juniors Cup, 2. den: Češi na šestém místě

25.09.2019 | O dvě příčky si pohoršili mladí Češi do čtrnácti let na The Evian Juniors Cup ve Francii. V náročném počasí zahráli +18 a před finálovým dnem jsou na šestém místě. Nejlépe hrála opět Denisa Vodičková, dnes zapisovala 76 ran a dělí páté místo mezi dívkami.

Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě
Češi vstoupili do Evian Juniors Cup na čtvrtém místě

24.09.2019 | Výtečný vstup do prestižního turnaje The Evian Juniors Cup má za sebou česká reprezentace do čtrnácti let. Ve Francii je české družstvo po prvním kole na čtvrtém místě s výsledkem +11, nejlepší kolo zahrála Denisa Vodičková (71) a dělí druhé místo mezi jednotlivci.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP