Česká golfová federace

Aktuality

MM ČR, 2. kolo: Do čela jdou Zapletal a rekordmanka Frýdlová

MM ČR, 2. kolo: Do čela jdou Zapletal a rekordmanka Frýdlová

Petr Halaburda, Čtvrtek 6. srpna 2020

Pod taktovkou českých hráčů se odehrálo druhé kolo Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány. Do čela se probojoval v mužské soutěži Matyáš Zapletal, v ženách zazářila výsledkem 63 ran Kristýna Frýdlová. Po cutu bude soutěž v Karlštejně pokračovat třetím kolem v pátek.

Karlštejnské hřiště se zlepšujícím se počasím přeje lepším a lepším výsledkům, dokonalé podmínky využila hned ráno k velkému útoku česká reprezentantka Kristýna Frýdlová, startující hned v druhém flightu.

Přitom po první devítce jsem si říkala, že to mohlo být rozhodně lepší. Skórovala jsem, ale také přidala nějaká ta bogey. Jenže v druhé polovině hřiště to tam začalo padat – přihrávala jsem si sice obstojně, tak do tří metrů, ale pak se rozjel putter,“ svěřila se dvaadvacetiletá členka Národního týmu žen bezprostředně po dohrání 18. jamky, kterou završila neuvěřitelnou druhou devítku za 29 ran. Celkem je aktuálně na výsledku -11 (70+63).

Na druhé místo Czech International Amateur Championship 2020 presented by Raiffeisenbankse probila světová amatérská jednička Pauline Roussin-Bouchard (65), která má na Frýdlovou ztrátu pouhých dvou ran a ve zbývajících dvou kolech se dá očekávat tuhý boj o mistrovský titul. Dosud vedoucí Denisa Vodičková je na celkovém výsledku -7 (67+70). Cutem prošlo 26 golfistek, nejhůře na výsledku +5.

V mužské části na hřišti Golf Resortu Karlštejn vede díky dvěma vyrovnaným kolům (68+68) Matyáš Zapletal a stejně jako před rokem prokazuje, že si umí formu načasovat ve správný čas. Zaznamenal sedm birdie a tři bogey.

Do stíhací jízdy se vydali dvě němečtí golfisté, kteří jsou v polovině turnaje na dělené druhé pozici: Thomas Georg Schmidt (68+70) a Michael Strohmaier (66+72), nevelkou ztrátu mají další Češi – Jakub Janda (69+70) a trio jeho krajanů o další ránu zpět. Cutem prošlo 56 hráčů, nejhůře s výsledkem +7.

Výsledky po 2. kole – muži
Výsledky po 2. kole - ženy
Startovní listina 3. kola

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 6. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

MM ČR na jamky: Druhý hrací den určil všechny ...
MM ČR na jamky: Druhý hrací den určil všechny ...

24.08.2020 | Druhý den Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na jamky v Golf Resortu Panorama i přes ranní mlhu určil podle plánu všechny semifinalisty v kategoriích žen i mužů.

MM ČR, finále: Mistrovské tituly zůstaly doma ...
MM ČR, finále: Mistrovské tituly zůstaly doma ...

08.08.2020 | Tituly šampiónů ve hře na rány pro rok 2020 zůstaly doma! Souboje s kvalitními zahraničními hráči ovládli Matyáš Zapletal a Denisa Vodičková. Ze šesti medailových pozic v Golf Resortu Karlštejn pět obsadili čeští reprezentanti, mimo stupně vítězů skončila i světová jednička Pauline Roussin-Bouchard.

MM ČR, 3. kolo: Finále slibuje velké drama v obou ...
MM ČR, 3. kolo: Finále slibuje velké drama v obou ...

07.08.2020 | Mezinárodní mistrovství ČR spěje do velkého a dramatického finále. Po třetím kole jsou v obou kategoriích na vedoucích pozicích vždy dva hráči resp. hráčky na skóre -10, pozadu nejsou ani další. Dobrou zprávou pro české barvy je, že ve hře o mistrovské tituly zůstávají také domácí reprezentanti.

MM ČR, 1. kolo: Dvouhodinové zpoždění kvůli mlze, ...
MM ČR, 1. kolo: Dvouhodinové zpoždění kvůli mlze, ...

05.08.2020 | Dvouhodinovým odložením startu prvních ranních flightů bylo dnes zahájeno na Karlštejně Mezinárodní mistrovství ČR na rány, přesto se kompletní program podařilo dohrát ještě před západem slunce. V čele šampionátu jsou Češka Denisa Vodičková (-5) a Bence Kotel (-7) z Maďarska.

Amatérský vrchol sezóny startuje, na Karlštejně ...
Amatérský vrchol sezóny startuje, na Karlštejně ...

03.08.2020 | Část tuzemské golfové sezóny byla ovlivněna kvůli epidemii odloženým startem turnajů, ale vrcholná akce domácího amatérského kalendáře se uskuteční podle původního plánu. Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány se bude hrát od středy do soboty v Golf Resortu Karlštejn.

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...
Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

MID-amatérské tituly zůstaly doma: Šampióny Silvie ...
MID-amatérské tituly zůstaly doma: Šampióny Silvie ...

18.07.2020 | Finálové kolo Czech International MID-Amateur Championship 2020 presented by Pilsner Urquell rozhodlo o letošních mistrech. Očekávaní dramatických bojů bojů bylo naplněno, trofeje si domu odvážejí Radek Kohout a obhájkyně titulu Silvie Dittertová.

Juniorský šampionát, 2. kolo: Kousková míří za ...
Juniorský šampionát, 2. kolo: Kousková míří za ...

17.07.2020 | Druhým den pokračovalo Mezinárodní mistrovství ČR dorostenců a juniorů, které se hraje v Dýšině u Plzně. Pouze mezi juniorkami je zřejmý favorit na titul před finálovým kolem – Sára Kousková má před sobotním finále náskok pěti ran. V dalších třech kategoriích se strhne o vítězství pořádná bitva.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP