Česká golfová federace

Aktuality

Frýdlová po rekordu: Pokud chci uspět, musím přidat další výborná kola

Frýdlová po rekordu: Pokud chci uspět, musím přidat další výborná kola

Petr Halaburda, Čtvrtek 6. srpna 2020

Skvělou koncovku slibuje minimálně ženská soutěž Mezinárodního mistrovství ČR. V dnešním druhém kole překonala Kristýna Frýdlová (63 ran) rekord karlštejnského hřiště a sama krátce po dohrání 18. jamky ani neuměla vysvětlit, kde se její životní výsledek vzal.

Kristýna Frýdlová především druhou devítkou projela jako nůž máslem: sedm birdie a výsledek 29 mluví za vše. „Přitom po první devítce jsem si říkala, že to mohlo být lepší. Skórovala jsem, ale také přidala nějaká ta bogey. Jenže v druhé polovině hřiště to tam začalo padat – přihrávala jsem si sice obstojně, tak do tří metrů, ale putter se mi nějak rozjel,“ svěřovala se dvaadvacetiletá česká reprezentantka.

Přitom ještě ráno si rozhodně nemyslela, že ji čeká skvělý den. „Moc jsem toho nenaspala, musela jsem být brzy na hřišti na rozehrání, startovaly jsme už v 7:40,“ svěřila se Frýdlová, která na rekordní výsledek na hřišti raději nemyslela, i když… „Za stavu -6  jsem si říkala, že by to mohlo být nakonec skvělé kolo. A když to bylo -9, tak jsem už zpozorněla. Ale bránila jsem se tomu, aby to ovlivnilo moji hru,“ vysvětlovala pocity, které měla při příchodu k 18. jamce.

Také ale zůstala nohama pevně na zemi. „Jeden výsledek mi tak nabitý šampionát nevyhraje, musím se k němu přiblížit i v dalších kolech. Ale bylo by skvělé v takové konkurenci uspět a porazit světovou jedničku,“ připomněla, že už v pátek vyrazí ve flightu společně s Paulinou Roussin-Bouchard, která vládne amatérskému žebříčku WAGR.

Na jakém výčtu se zastavilo dnešní skórovací sólo české golfistky, která má dosud na svém kontě dva mistrovské tituly do 18 let? Jeden eagle, devět birdie, dvě bogey a šest parů.

FOTO Luboš Klikar

 

Datum: Čtvrtek 6. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Akademickými mistry Šimon Zach a Gabriela Roberta ...
Akademickými mistry Šimon Zach a Gabriela Roberta ...

17.09.2020 | Vítězstvím Šimona Zacha a Gabriely Roberty Vítů skončilo třídenní Akademické MČR jednotlivců a univerzitních týmů v Golf Resortu Telč. Soutěž družstev ovládnul A-tým Univerzity Karlovy Praha.

V Telči se bude bojovat o akademické tituly
V Telči se bude bojovat o akademické tituly

14.09.2020 | Akademické mistrovství ČR jednotlivců a univerzitních družstev začíná v úterý 15. září v Golf Resortu Telč. Tříkolový turnaj přivítá 44 golfistů a 20 golfistek, kteří se utkají o tituly pro rok 2020. Turnajové výsledky se budou započítávat rovněž do světového žebříčku WAGR.

Šampionát pro mistry klubů již pošestnácté
Šampionát pro mistry klubů již pošestnácté

14.09.2020 | Tradičně klubovým šampionátům ve hře na rány byl vyčleněn na velké řadě českých hřišť druhý zářijový víkend. Ti nejlepší se mohou těšit, že poměří své síly na dvoudenním turnaji Tipsport Pohár mistrů, který se letos bude hrát již pošestnácté ve dnech 10.

MM ČR na jamky, finálový den: Šampióny jsou David ...
MM ČR na jamky, finálový den: Šampióny jsou David ...

25.08.2020 | Novými úřadujícími mistry České republiky ve hře na jamky se dnes v Kácově stali David Siwy a Sára Zrníková. Třídenní boje vyvrcholily dnešními semifinálovými duely a závěrečnými boji o medaile.

MM ČR na jamky: Druhý hrací den určil všechny ...
MM ČR na jamky: Druhý hrací den určil všechny ...

24.08.2020 | Druhý den Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na jamky v Golf Resortu Panorama i přes ranní mlhu určil podle plánu všechny semifinalisty v kategoriích žen i mužů.

MM ČR na jamky, 1. den: Muži zvládli téměř kompletní ...
MM ČR na jamky, 1. den: Muži zvládli téměř kompletní ...

23.08.2020 | Kvalifikaci na rány, a muži - až na dvě výjimky - už také úvodní kolo play-off, zvládli dnes účastníci Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na jamky, které odstartovalo v Golf Resortu Panorama. V pondělí se bude pokračovat vyřazovacími boji.

Mezinárodní šampionát na jamky startuje v Kácově
Mezinárodní šampionát na jamky startuje v Kácově

23.08.2020 | Jedním turnajů, který musel být přeložen kvůli epidemii COVID-19, je také Mezinárodní mistrovství ČR na jamky, které dnes startuje v Panorama Golf Resortu v Kácově. Na hráče a hráčky čeká pořádně nahuštěný třídenní program, nový šampión bude znám v úterý.

Uzávěrka přihlášek na MMČR ve hře na jamky posunuta ...
Uzávěrka přihlášek na MMČR ve hře na jamky posunuta ...

17.08.2020 | S ohledem na menší počet přihlášek do Mezinárodního mistrovství České republiky ve hře na jamky (Panorama Golf Resort Kácov, 23.-25. srpna) rozhodly STK ČGF a Soutěžní výbor turnaje o prodloužení uzávěrky přihlášek do 20. srpna (12:00). Již přihlášení mají start v soutěži garantován.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP