Česká golfová federace

Aktuality

Bareš s Lieserem berou páté místo na Pro Golf Tour

Bareš s Lieserem berou páté místo na Pro Golf Tour

Petr Halaburda, Pátek 31. července 2020

Dva čeští profesionálové do desátého místa, vítězem golfista trénující na Albatrossu a žijící v Praze. Výraznou českou stopu měl dnes zakončený turnaj Pro Golf Tour nedaleko polské Wroclavi. Jakub Bareš a Ondřej Lieser se dělí o páté místo, vítězem je Julien Brun z Francie.

Do restartované sezóny třetí nejvyšší profesionální soutěže vstoupili čeští hráči výborně a to nejen dva nejlepší, kteří se vtěsnali do TOP 5. Dnes šest ze sedmi Čechů ve finále zapisovalo výsledek 66 nebo 67 ran a většina z nich se i posunula výše ve výsledkové listině.

Jakub Bareš (63+68+67) i Ondřej Lieser (67+67+66) hráli až do závěru o pódiové umístění, ale páté místo je také výborným výsledkem. Pro Liesera potvrzením jeho stabilní formy z úvodních turnajů European Tour v Rakousku, pro stále ještě začínajícího profesionála Bareše povzbuzením v jeho další kariéře.

Ale dařilo se i dalším – Michal Pospíšil (65+72+67) bude sice nerad vzpomínat na druhé kolo, ale dnes znovu zahrál velmi dobře a posunul se do třetí desítky, Filip Mrůzek (70+66+67) po nevýrazném startu až na patnácté místo. Stanislav Matuš (69+69+67) možná pomýšlel výše, ale tři vyrovnané výsledky pod par hřiště jsou možná nakonec více povzbuzující, než  27. místo.

Skvěle se znovu předvedl Francouz Julien Brun (61+66+65), který žije v Praze a trénuje na Albatrossu. Po koronavirové pauze se výborně rozehrál na tuzemských soutěžích a exhibicích, šestý byl na nedávném turnaji EuropeanTour/Challenge Tour v Adamstalu (zisk 13.557 eur) a dnes vyhrál Gradi Polish Open by Emeralld (5000 eur). Zároveň se vyhoupl do čela Order of Merit série.

Konečné výsledky

Datum: Pátek 31. července 2020
Všechny články autora

Související články

Silné české zastoupení na Slovak Open Championship
Silné české zastoupení na Slovak Open Championship

14.09.2020 | Osmnáct českých golfistů a golfistek včetně amatérů startuje na dvoudenním turnaji Penati Slovak Open Championship, který začíná dnes na hřišti Legend Course v Penati Golf Resortu. Ambasadorem turnaje je Rory Sabbatini, který loňský turnaj vyhrál v play-off s Ondřejem Lieserem.

Devět Čechů prošlo na Pro Golf Tour cutem, čtyři ...
Devět Čechů prošlo na Pro Golf Tour cutem, čtyři ...

29.08.2020 | Na západočeských hřištích v Sokolově a na Kynžvartu se dnes dohrálo druhé kolo turnaje ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020. Cutem prošlo celkem devět Čechů, čtyři jsou v TOP 10 v čele s pátým Jakubem Barešem se skóre -3.

Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...
Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...

15.01.2020 | Ondřej Lieser vstoupil výtečně do nové sezóny. Po druhém kole úvodního turnaje Pro Golf Tour v Egyptě je na čtvrtém místě, dvě rány za lídrem. Z dvojice Češek vstoupila do kvalifikace Ladies European Tou ve Španělsku lépe profesionálka Lucie Hinnerová.

Kdy vstoupí do sezóny čeští golfisté?
Kdy vstoupí do sezóny čeští golfisté?

05.01.2021 | Ani na počátku nového roku ještě nemají přední čeští golfisté jasno o svém programu nové sezóny. Nejlépe je na tom Klára Spilková, která vstoupí do LPGA Tour v únoru, zatímco Ondřej Lieser se Stanislavem Matušem svoji termínovou listinu zatím řeší. ...

Lieser s Matušem se představí na dvou souběžných ...
Lieser s Matušem se představí na dvou souběžných ...

01.12.2020 | Zcela nedávno bylo výjimečné vidět české profesionální golfisty na nejvyšší evropské sérii. V druhé polovině tohoto týdne se ale dokonce dva představí současně na různých turnajích European Tour: Ondřej Lieser v Dubaji a Stanislav Matuš v Jihoafrické republice.

Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...
Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...

23.11.2020 | Velký ohlas vyvolal úspěch Ondřeje Liesera v celé golfové komunitě, ale velkou pozornost mu věnuje především skupina výkonnostních hráčů, kteří stejně jako jejich kolega usilují o cestu mezi golfovou elitu. Řada z nich připomněla, že to je pro ně také další motivace, aby se jim podařil stejný krok.

Skvělé zprávy ze Španělska: Ondřej Lieser jako ...
Skvělé zprávy ze Španělska: Ondřej Lieser jako ...

08.11.2020 | Český profesionál a člen Czech Golf Teamu Ondřej Lieser se stal prvním Čechem, který vyhrál na turnaji série Challenge Tour. Ve španělském Cádizu dnes ovládnul Andalucía Challenge de España s výsledkem -10. Stanislav Matuš (-1) skončil na na děleném 26.

Challenge Tour, 3. kolo: Lieser s Matušem útočí ...
Challenge Tour, 3. kolo: Lieser s Matušem útočí ...

07.11.2020 | Z turnaje Challenge Tour ve Španělsku přicházejí stále skvělé zprávy! Oba čeští hráči už jsou v TOP 10 s nadějnými vyhlídkami na výborné konečné umístění. Ondřeje Liesera katapultoval dnešní výsledek (67) na třetí místo, Stanislav Matuš (72) je před finálovým kolem na děleném sedmém místě.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP