Česká golfová federace

Aktuality

Bareš s Lieserem berou páté místo na Pro Golf Tour

Bareš s Lieserem berou páté místo na Pro Golf Tour

Petr Halaburda, Pátek 31. července 2020

Dva čeští profesionálové do desátého místa, vítězem golfista trénující na Albatrossu a žijící v Praze. Výraznou českou stopu měl dnes zakončený turnaj Pro Golf Tour nedaleko polské Wroclavi. Jakub Bareš a Ondřej Lieser se dělí o páté místo, vítězem je Julien Brun z Francie.

Do restartované sezóny třetí nejvyšší profesionální soutěže vstoupili čeští hráči výborně a to nejen dva nejlepší, kteří se vtěsnali do TOP 5. Dnes šest ze sedmi Čechů ve finále zapisovalo výsledek 66 nebo 67 ran a většina z nich se i posunula výše ve výsledkové listině.

Jakub Bareš (63+68+67) i Ondřej Lieser (67+67+66) hráli až do závěru o pódiové umístění, ale páté místo je také výborným výsledkem. Pro Liesera potvrzením jeho stabilní formy z úvodních turnajů European Tour v Rakousku, pro stále ještě začínajícího profesionála Bareše povzbuzením v jeho další kariéře.

Ale dařilo se i dalším – Michal Pospíšil (65+72+67) bude sice nerad vzpomínat na druhé kolo, ale dnes znovu zahrál velmi dobře a posunul se do třetí desítky, Filip Mrůzek (70+66+67) po nevýrazném startu až na patnácté místo. Stanislav Matuš (69+69+67) možná pomýšlel výše, ale tři vyrovnané výsledky pod par hřiště jsou možná nakonec více povzbuzující, než  27. místo.

Skvěle se znovu předvedl Francouz Julien Brun (61+66+65), který žije v Praze a trénuje na Albatrossu. Po koronavirové pauze se výborně rozehrál na tuzemských soutěžích a exhibicích, šestý byl na nedávném turnaji EuropeanTour/Challenge Tour v Adamstalu (zisk 13.557 eur) a dnes vyhrál Gradi Polish Open by Emeralld (5000 eur). Zároveň se vyhoupl do čela Order of Merit série.

Konečné výsledky

Datum: Pátek 31. července 2020
Všechny články autora

Související články

Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...
Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...

15.01.2020 | Ondřej Lieser vstoupil výtečně do nové sezóny. Po druhém kole úvodního turnaje Pro Golf Tour v Egyptě je na čtvrtém místě, dvě rány za lídrem. Z dvojice Češek vstoupila do kvalifikace Ladies European Tou ve Španělsku lépe profesionálka Lucie Hinnerová.

Bareš drží v Polsku šesté místo, Lieser se už ...
Bareš drží v Polsku šesté místo, Lieser se už ...

30.07.2020 | Stále dva čeští hráči se drží v desítce nejlepších průběžného pořadí na turnaji Pro Golf Tour v Polsku. Nadále se daří Jakubovi Barešovi (-9), který je na děleném pátém místě, o dvě místa níže je už Ondřej Lieser.

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...
Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

Ondřej Lieser veze z Rakouska nejlepší český výslede ...
Ondřej Lieser veze z Rakouska nejlepší český výslede ...

18.07.2020 | Ondřej Lieser obsadil dělené třinácté místo na turnaji Euram Bank Open v Rakousku a znovu tak vylepšil nejlepší český výsledek na European Tour. Druhý zástupce Czech Golf Teamu Stanislav Matuš obsadil dělené 61. místo.

Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění
Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění

29.02.2020 | Nový systém ve světovém amatérském žebříčku WAGR způsobil výrazné změny, ale od té chvíle k velkým výkyvům nedošlo. Dlouhodobě nejlepší Klára Spilková a Ondřej Lieser i nadále vládnou českým profesionálům, v čele amatérů zůstávají Jiří Zuska a Tereza Melecká.

Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...
Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...

12.02.2020 | Bohatý program čeká na profesionální golfisty v druhé polovině týdne. Jan Cafourek vstupuje do nové sezóny na Pro Golf Tour, Kláru Spilkovou čeká druhý start na LPGA v Austrálii a Stanislav Matuš završí vstup do Challenge Tour v Jihoafrické republice.

Vlašínová stříbrná ve Španělsku, Lieser třináctý
Vlašínová stříbrná ve Španělsku, Lieser třináctý

16.01.2020 | Výbornou formu před kvalifikační školou LET prokazuje Kateřina Vlašínová, která vybojovala druhé místo na turnaji ze série The Gecko Tour. Ondřej Lieser v posledním kole Pro Golf Tour vypadl z TOP 10, ve finiši si polepšil Filip Mrůzek.

Další Češi v akci: Start Pro Golf Tour i Q-School ...
Další Češi v akci: Start Pro Golf Tour i Q-School ...

13.01.2020 | Další přední české golfisty čeká v tomto týdnu vstup do sezóny. Série Pro Golf Tour odstartuje prvním turnajem v Egyptě za účasti Ondřeje Liesera a Filipa Mrůzka, první fází začíná kvalifikační škola Ladies European Tour s Lucií Hinnerovou a amatérkou Kristýnou Napoleaovou.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP