Česká golfová federace

Aktuality

První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům z Hodkoviček a ženám z Kunětické Hory

První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům z Hodkoviček a ženám z Kunětické Hory

Klára Kuchařová, Neděle 26. července 2020

Úvodní turnaj Extraligy ve středočeských Mstěticích vynesl do čela mužský tým z GC Hodkovičky a ženský tým z GC Kunětická Hora. Nejlepšími hráči mezi jednotlivci byli Vítek Novák (-8) a Tereza Melecká s Justýnou Šafaříkovou (-1).

První dvě extraligová kola na rány se dnes dohrála v Golf Clubu Mstětice a v čele nadále zůstávají muži z Golf Clubu Hodkovičky s celkovými pěti ranami nad par (725). Ve druhém kole zapisovali hned tři hráči 72 ran - David MelicharDavid Mlýnek Nikolas Stoulil, který navíc skončil dělený druhý v celkovém hodnocení jednotlivců (68+72).

O osm ran více zaznamenal druhý Golf Club Brno (733), kde nejlepší rundu hrál David Jízdný (70). O jedinou ránu zpět se drží třetí Golf Club Kunětická Hora (734) v čele s Matyášem Zapletalem po zopakovaných 70 ranách (-2).

V ženské soutěži se do čela probojovaly reprezentantky Golf Clubu Kunětická Hora s dvanácti ranami nad par (444). Kateřina Dolečková Terezou Meleckou dnes zapisovaly nejlepší výsledek týmu - hrály shodně 71 úderů.

Devět ran zpět se drží Greensgate Golf Club (453), kde nejlepší výkon dnes předvedla Patricie Macková (73). Další tři údery zpět je třetí Golf Club Hradec Králové (458) v čele s mladou Justýnou Šafaříkovou, která dnes zahrála 73 ran (+1).

V soutěži jednotlivců hrál nejlépe Vítek Novák z Golf Clubu Karlovy Vary se skóre 66 a 70 ran (-8). Také nejlepší ženy se za dvě kola dostaly do červených čísel. Tereza Melecká z Kunětické Hory zapisovala 72 a 71 ran (-1), na stejném výsledku je také Justýna Šafaříková z Hradce Králové po kolech 70 a 73.

Extraliga družstev mužů a žen bude pokračovat čtyřdenním turnajem na Čeladné. Tam se o letošních týmových mistrech rozhodne v termínu 27.-30. srpna po třetím kole na rány a následných třídenních bojích ve hře na jamky.

Výsledky družstev
Výsledky jednotlivců

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Neděle 26. července 2020
Všechny články autora

Související články

Novinky tuzemské sezóny: open turnaje, změny v ...
Novinky tuzemské sezóny: open turnaje, změny v ...

06.02.2021 | Nouzový stav ani koronavirová opatření zatím nenarušily přípravy blížící se turnajové sezóny. V několika pokračováních přiblížíme všechny hlavní změny, které rok 2021 přinese. Napoprvé to jsou informace o Czech Open Golf Tour, změnách v Extralize i výrazném snížení věkové hranice pro mid-amatéry.

Zkrácené ligové soutěže odehrál rekordní počet ...
Zkrácené ligové soutěže odehrál rekordní počet ...

01.09.2020 | Rekordní počet 224 týmů zasáhl do letošních ligových soutěží družstev mužů a žen, které vyvrcholily v neděli 30. srpna finálovým dnem Extraligy na Old Course v Čeladné. Známe všechny postupující a sestupující týmy. ...

Beskydský double: Oba extraligové tituly putují ...
Beskydský double: Oba extraligové tituly putují ...

30.08.2020 | Špatné počasí se nevyhnulo ani Čeladné, formát hry posledního hracího dne Extraligy družstev se tak musel zkrátit. Oba tituly putují do Beskydského Golfového Klubu, druhé místo si odváží muži z GC Hostivař a ženy z GC Kunětická Hora, bronz mají muži z GC Hodkovičky a ženy z GC Brno.

Beskydský GK bude o titul bojovat v obou kategoriích ...
Beskydský GK bude o titul bojovat v obou kategoriích ...

29.08.2020 | Očekávané i překvapující výsledky se dnes na Čeladné zapisovaly v bojích o finále Extraligy družstev mužů a žen. Roli favorita v obou kategoriích potvrdil Beskydský Golfový Klub, který v mužské kategoriii vyzve Golf Club Hostivař a mezi ženami rovnocenné favoritky z Golf Clubu Kunětická Hora.

Extraliga družstev jde do semifinále
Extraliga družstev jde do semifinále

28.08.2020 | Na Čeladné se dnes rozhodlo o semifinalistech Extraligy družstev. Mezi ženami potvrdily svoji roli všechny favoritky, mužští vítězové kvalifikace z Kunětické Hory v bojích o medaile skončili.

Extraliga: Do bojů o titul vstupují z předních ...
Extraliga: Do bojů o titul vstupují z předních ...

27.08.2020 | Mužský i ženský tým z Kunětické Hory vstoupí do jamkové části extraligy družstev coby vítězové tříkolové kvalifikace na rány. Budou tak plnit roli papírového favorita v bojích o titul, které se budou hrát od pátku do neděle na hřišti Old Course v Čeladné.

Na Čeladné se rozhodne o mistrech v Extralize ...
Na Čeladné se rozhodne o mistrech v Extralize ...

26.08.2020 | Dvanáct mužských i ženských týmů se utká na Čeladné o titul mistra Extraligy družstev ČR. Ve čtvrtek se odehraje třetí kolo kvalifikace na rány, od pátku do neděle je na programu play-off a play-out. V čele jsou po dvou kolech kvalifikace na rány muži z Hodkoviček a ženy z Kunětické Hory.

První a druhá liga družstev uzavřely letošní ročník
První a druhá liga družstev uzavřely letošní ročník

26.07.2020 | Na tři kola hraná na rány se smrskla letošní sezóna 1. a 2. ligy družstev mužů a žen po zkrácení kvůli jarní epidemii. Dnes všechny soutěže dospěly do svého závěru a často to byl dramatický boj do poslední rány...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP