Česká golfová federace

Aktuality

Ondřej Lieser veze z Austrian Open 44. místo

Ondřej Lieser veze z Austrian Open 44. místo

Petr Halaburda, Neděle 12. července 2020

Na celkovém výsledku Even par zůstal Ondřej Lieser i po závěrečném kole (72) turnaje Austrian Open, z kterého veze konečné dělené 44. místo. Restart evropských profesionálních soutěží českému profesionálovi vyšel, v Diamond Country Clubu vydělal 2033 eur.

European Tour a Challenge Tour se rozhodly restartovat sezónu po epidemii dvěma turnaji v Rakousku, každý s prize money 0,5 miliónu eur.

První dnes skončil nedaleko Vídně, český golf v něm měl dva zástupce Czech Golf Teamu – Stanislav Matuš neprošel o tři rány cutem, zatímco Ondřej Lieser předvedl vydařenou soutěž, kterou mu pokazil především závěr sobotního programu.

Lieser v polovině soutěže figuroval ve třetí desítce, o kterou přišel až na závěr třetího kola. Dnes už odehrál napohled klidnější kolo – dvakrát sice zapisoval bogey, ale dokázal ho vždy vzápětí napravit a celkovým výsledkem Even par (72+68+76+72) se udržel na konečné 44. dělené pozici.

"K lepšímu umístění chybělo pár proměnných puttů. Paradoxně jsem hrál dnes nejlepší golf z odpaliště na green, ovšem tam už nic nespadlo. Takže teď si musím zvyknout na jiné greeny, těším se na další start. Ještě dnes jsem se přesunul na Adamstal - zítra půjdu potrénovat, v úterý nás čeká cvičné kolo a ve středu zase začínáme," uvedl z dějiště dalšího turnaje český profesionál.

Vítězem turnaje se stal skotský golfista Marc Warren (-13).

V následujícím turnaji Eurem Bank v Golf Clubu Adamstal budou trénovat znovu oba Češi.

Konečné výsledky Austrian Open

 

Datum: Neděle 12. července 2020
Všechny články autora

Související články

Ondřej Lieser veze z Rakouska nejlepší český výslede ...
Ondřej Lieser veze z Rakouska nejlepší český výslede ...

18.07.2020 | Ondřej Lieser obsadil dělené třinácté místo na turnaji Euram Bank Open v Rakousku a znovu tak vylepšil nejlepší český výsledek na European Tour. Druhý zástupce Czech Golf Teamu Stanislav Matuš obsadil dělené 61. místo.

European Tour v Rakousku: Lieser stoupá leaderboarde ...
European Tour v Rakousku: Lieser stoupá leaderboarde ...

17.07.2020 | Odlišně z pohledu českých hráčů pokračoval společný turnaj European Tour a Challenge Tour v rakouském Adamstalu. Ondřej Lieser dnes zapisoval výsledek 67 (-3) a poskočil před finálovým kolem k hranici třetí desítky leaderboardu, Stanislavu Matušovi se dařilo výrazně méně (74).

Češi na European Tour ubrali, ale cutem prošli ...
Češi na European Tour ubrali, ale cutem prošli ...

16.07.2020 | Skvělý den z úvodního čtvrtečního kola v podání českých hráčů na turnaji European Tour v rakouském Adamstalu se neopakoval, o postup cutem se však Stanislav Matuš s Ondřejem Lieserem obávat nemuseli. Matuš je po druhém kole na dělené 17. pozici, Lieser na 58. místě.

Historický český den na European Tour: Matuš v ...
Historický český den na European Tour: Matuš v ...

15.07.2020 | Skvělé zprávy přicházely během dnešního odpoledne ze společného turnaje European Tour a Challenge Tour v rakouském Adamstalu. Ve společném vedení je po prvním kole Stanislav Matuš (63), jeho krajan Ondřej Lieser (65) je šestý a navíc na dvanácté jamce přidal hole-in-one.

Poslední dvě jamky přibrzdily Liesera na Austrian ...
Poslední dvě jamky přibrzdily Liesera na Austrian ...

11.07.2020 | Až poslední dvě jamky třetího kola pokazily nadějný výhled Ondřeje Liesera pro nedělní finále na Austrian Open. Tři ztracené rány mu sebraly umístění ve třetí desítce průběžného pořadí úvodního turnaje European Tour po restartu. Před čtvrtým kolem je český golfista (Even par) na děleném 45.

Série čtyř birdie katapultovala Liesera na Austrian ...
Série čtyř birdie katapultovala Liesera na Austrian ...

10.07.2020 | Z děleného 26. místa vstoupí český profesionál Ondřej Lieser do finálových kol Austrian Open, prvního turnaje European Tour po restartu sezóny. K posunu na jisté místo zaručující postup cutem mu pomohla především série čtyř birdie v první devítce. Stanislav Matuš (dnes +2) o víkendu hrát nebude.

European Tour zvedá v Rakousku oponu i se dvěma ...
European Tour zvedá v Rakousku oponu i se dvěma ...

08.07.2020 | Od 8. března byla přerušena European Tour, nejvyšší mužská evropská profesionální série. Po turnaji v Kataru také evropskou scénu zasáhla epidemie COVID-19 a turnajový program se zcela zastavil. Probudí se až tento týden během Austria Open, kterého se zúčastní i Stanislav Matuš a Ondřej Lieser.

Matuš s Lieserem odstartovali v Rakousku v paru
Matuš s Lieserem odstartovali v Rakousku v paru

09.07.2020 | Vstupní společný turnaj European a Challenge Tour v Rakousku odstartovali oba čeští hráči Stanislav Matuš a Ondřej Lieser shodným výsledkem Even par (72) a v druhém kole budou bojovat o postup do víkendu. V čele Austrian Open je Nizozemec Joost Luiten (65).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP