Česká golfová federace

Aktuality

Premiérový turnaj GPA Czech Mid & Senior Tour přinesl dvě play-off

Premiérový turnaj GPA Czech Mid & Senior Tour přinesl dvě play-off

Klára Kuchařová, Středa 8. července 2020

Finálové kolo 1. GPA Czech Mid & Senior Tour nabídlo rozehrávky v kategoriích MID - amatérů i amatérek. Z vítězství se na Karlštejně nakonec radují Zdeněk Jehlička a Silvie Dittertová, mezi seniory triumfovali Chris Houldsworth a Eva Hloušková.

Neústupný déšť doprovázel hráče ve finálovém kole 1. GPA Czech Mid & Senior Tour, v mužské i ženské kategorii došlo na play-off, ve kterých se rozhodlo hned na první jamce.

Tři nová jména se dnes objevila na medailových příčkách v mužské kategorii MID, ve finálovém kole se dařilo Zdeňku Jehličkovi (77+74) i Pavlu Vilimovskému (76+75), kteří se pak po shodném výsledku +7 potkali na prvním týčku v rozehrávce. Jehličkovi se povedlo rychle skórovat a může se tak radovat z vítězství v premiérovém turnaji sezóny. Třetí místo vybojoval Lukáš Mrázik, který ke včerejším 79 ranám dnes připsal skvělých 73 úderů a s celkovým skóre +8 zůstal jednu ránu od play-off.

Do play-off se dospělo také v kategorii MID-amatérek. Po prvním kole vedoucí Silvie Dittertová si dnes sice pohoršila ze 76 ran na 79 úderů (celkem +11), avšak na první jamce rozehrávky si s birdie došla pro zlato. S druhým místem se tak musí spokojit Martina Fulínová (80+75), bronz brala Markéta Šubrtová (80+79).

V soutěži seniorů měli medailisté cestu na stupně vítězů výrazně jednodušší: Dvě vyrovnaná kola za 74 zapisoval Chris Houldsworth a jeho celkové skóre +4 znamená vůbec nejlepší výsledek turnaje. Stříbro bral Michael Závěrka (74+78), na třetím místě se umístil Tomáš Růžička (79+76).

S náskokem sedmi ran si pro vítězství mezi seniorkami došla Eva Hloušková s výsledky 88 a 83 (+27). Díky lepší druhé devítce se na druhé příčce umístila Henrieta Martinčová (91+87), shodné výsledky zapisovala také třetí Blanka Dědečková (91+87).

"První díl tour se povedl, sice nám dnes odpoledne pršelo, ale k vidění byl skvělý golf. Včerejší hole-in-one i dnešní dvě rozehrávky rozhodně zpestřily celý turnaj," komentuje dvoudenní turnaj rozhodčí Vítězslav Štrouf.

Výsledky MID-amatérů
Výsledky seniorů

FOTOGALERIE Nešo Matič/GPA

Datum: Středa 8. července 2020
Všechny články autora

Související články

V úvodu seniorského šampionátu na rány jsou Češi ...
V úvodu seniorského šampionátu na rány jsou Češi ...

11.08.2020 | Skvěle do MM ČR seniorů v Karlových Varech vstoupila Martina Fulínová, která si hned na úvod vytvořila náskok osmi ran. V mužské kategorii jsou na předních místech cizinci, dva Češi dělí třetí pozici.

MMČR seniorů uzavře letošní šampionáty na rány
MMČR seniorů uzavře letošní šampionáty na rány

10.08.2020 | V Karlových Varech odstartuje v úterý 11. srpna Mezinárodní mistrovství ČR seniorů. Na start se postaví 142 hráčů a hráček, z toho 44 ze zahraničí. Titul přijel obhajovat i Američan Mark Gardiner, loňská španělská šampiónka Macarena Campomanes se letošního ročníku nezúčastní.

Silvie Dittertová veze z ME mid-amatérů dělené 15.
Silvie Dittertová veze z ME mid-amatérů dělené 15.

08.08.2020 | Mid-amatérské mistrovství Evropy hrané ve švýcarském Golf Clubu Domaine du Impérial došlo dnes do finále. Česká reprezentantka Silvie Dittertová měla ještě po devíti jamkách šanci na TOP 10, nakonec ale zapisovala 82 ran a s celkovým skóre +23 skončila dělená patnáctá.

Silvie Dittertová útočí na ME midů na TOP 10
Silvie Dittertová útočí na ME midů na TOP 10

07.08.2020 | Druhé kolo ME mid-amatérů se dnes hrálo ve švýcarském GC Domaine Impérial a Silvie Dittertová (+13) prošla cutem a má namířeno do nejlepší desítky. Druhý český reprezentant Jakub Hašek (+14) neprošel cutem.

Jakub Hašek a Silvie Ditterová rozehráli ME m ...
Jakub Hašek a Silvie Ditterová rozehráli ME m ...

06.08.2020 | Dva čeští reprezentanti dnes vstoupili do mid-amatérského šampionátu ve Švýcarsku. Na obtížném hřišti a v silné konkurenci dělí Jakub Hašek (+3) 37. místo, Silvie Dittertová (+10) je na 21. příčce.

Dva Češi startují na ME MID-amatérů ve Švýcarsku
Dva Češi startují na ME MID-amatérů ve Švýcarsku

05.08.2020 | Letošní Mistrovství Evropy MID-amatérů startuje ve švýcarském GC Domaine Impérial a Česká republika má v obou kategoriích jednoho zástupce. V šampionátu startují Silvie Dittertová a Jakub Hašek.

Další pokračování GPA Czech Mid & Senior Tour ...
Další pokračování GPA Czech Mid & Senior Tour ...

02.08.2020 | Třetí díl MID-amatérské a seniorské tour se o víkendu odehrál na Čeladné - zvítězili Libor Lacina se Simonou Koublovou mezi MID-amatéry a Michael Závěrka s Evou Hlouškovou mezi seniory.

Uzávěrka pro šampionát seniorů se blíží, bude ...
Uzávěrka pro šampionát seniorů se blíží, bude ...

30.07.2020 | V příštím týdnu se hraje MM ČR na rány na Karlštejně a hned následující týden přijde další z vrcholů domácího amatérského léta, kterým je tradičně MM ČR seniorů. Hrát se bude stejně jako v minulých letech v Karlových Varech, uzávěrka přihlášek je v pondělí 3.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP