Česká golfová federace

Aktuality

European Tour zvedá v Rakousku oponu i se dvěma Čechy na startovní listině

European Tour zvedá v Rakousku oponu i se dvěma Čechy na startovní listině

Petr Halaburda, Středa 8. července 2020

Od 8. března byla přerušena European Tour, nejvyšší mužská evropská profesionální série. Po turnaji v Kataru také evropskou scénu zasáhla epidemie COVID-19 a turnajový program se zcela zastavil. Probudí se až tento týden během Austria Open, kterého se zúčastní i Stanislav Matuš a Ondřej Lieser.

Turnaj Austria Open (Diamond Country Club u Vídně) se hrál naposledy před dvěma lety, ale letos restartuje turnajový program obou nejvyšších profesionálních sérií. Profesionálové se už nemohou dočkat, až se zase vrátí do „práce“, a tak turnaj bude mít přes nižší prize money (500.000 eur) velmi dobré zastoupení - na startovní listině budou mimo jiné i Miguel Ángel Jiménez, Nicolas Colsaerts či Joost Luiten.

K radosti fanoušků českého golfu se turnaje mezi 144 hráči zúčastní i dva hráči Czech Golf Teamu: Stanislav Matuš - člen European Tour - a Ondřej Lieser, který má kartu na nižší Challenge Tour.

K jeho posunu na startovní listinu pomohla i všechna možná cestovní omezení pro hráče z celého světa, kteří se obvykle na Tour objevují.

"Úplně jsem nepočítal s tím, že se na ty dva turnaje Challenge Tour a European Tour dostanu. Čekal jsem, že se přihlásí více hráčů, ale když si pak člověk uvědomí, že některé země ještě neumožňují úplně cestovat..,“ popisoval Ondřej Lieser svoje pocity v rozhovoru pro golfextra.cz poté, co mu byl start potvrzen.

Stejně jako turnaje PGA Tour budou také obě rakouské akce provázet přísná hygienická opatření - na hráče, caddy a další doprovod čekají pravidelná testování na absenci onemocnění COVID-19.

Lieser si tak stejně jako Matuš zahraje za týden rovněž Euram Bank Open (15. - 18. července, Adamstal). "Obě hřiště znám. Diamond jsem hrál asi jen třikrát, ale na Adamstal jsem si něco odehrál už jako amatér a následně během turnajů Pro Golf Tour i Challenge Tour. Hřiště jsou to moc pěkná,“ míní Lieser, který odstartuje ve čtvrtek 9. července v 9:15, Matuš vyrazí do hry ve 13:45.

Startovní listina

 

FOTO Ota Mrákota/Relmost

 

Datum: Středa 8. července 2020
Všechny články autora

Související články

Češi na European Tour ubrali, ale cutem prošli ...
Češi na European Tour ubrali, ale cutem prošli ...

16.07.2020 | Skvělý den z úvodního čtvrtečního kola v podání českých hráčů na turnaji European Tour v rakouském Adamstalu se neopakoval, o postup cutem se však Stanislav Matuš s Ondřejem Lieserem obávat nemuseli. Matuš je po druhém kole na dělené 17. pozici, Lieser na 58. místě.

Historický český den na European Tour: Matuš v ...
Historický český den na European Tour: Matuš v ...

15.07.2020 | Skvělé zprávy přicházely během dnešního odpoledne ze společného turnaje European Tour a Challenge Tour v rakouském Adamstalu. Ve společném vedení je po prvním kole Stanislav Matuš (63), jeho krajan Ondřej Lieser (65) je šestý a navíc na dvanácté jamce přidal hole-in-one.

Ondřej Lieser veze z Rakouska nejlepší český výslede ...
Ondřej Lieser veze z Rakouska nejlepší český výslede ...

18.07.2020 | Ondřej Lieser obsadil dělené třinácté místo na turnaji Euram Bank Open v Rakousku a znovu tak vylepšil nejlepší český výsledek na European Tour. Druhý zástupce Czech Golf Teamu Stanislav Matuš obsadil dělené 61. místo.

European Tour v Rakousku: Lieser stoupá leaderboarde ...
European Tour v Rakousku: Lieser stoupá leaderboarde ...

17.07.2020 | Odlišně z pohledu českých hráčů pokračoval společný turnaj European Tour a Challenge Tour v rakouském Adamstalu. Ondřej Lieser dnes zapisoval výsledek 67 (-3) a poskočil před finálovým kolem k hranici třetí desítky leaderboardu, Stanislavu Matušovi se dařilo výrazně méně (74).

Série čtyř birdie katapultovala Liesera na Austrian ...
Série čtyř birdie katapultovala Liesera na Austrian ...

10.07.2020 | Z děleného 26. místa vstoupí český profesionál Ondřej Lieser do finálových kol Austrian Open, prvního turnaje European Tour po restartu sezóny. K posunu na jisté místo zaručující postup cutem mu pomohla především série čtyř birdie v první devítce. Stanislav Matuš (dnes +2) o víkendu hrát nebude.

Chystá se další exhibiční souboj českých prof ...
Chystá se další exhibiční souboj českých prof ...

15.05.2020 | V době bez turnajů hledají čeští profesionálové možnosti, které jim vynahradí soutěžení. Po dnes končícím souboji Filip Mrůzek vs. Šimon Zach se už chystá další: o pomyslný český trůn se střetnou v Tipsport Golf Challenge dva majitelé karty na Challenge Tour – Stanislav Matuš a Ondřej Lieser.

Pro Golf Tour čeká třídenní západočeská soutěž ...
Pro Golf Tour čeká třídenní západočeská soutěž ...

27.08.2020 | Třináct českých golfistů odstartuje v pátek do českého turnaje série Pro Golf Tour, který začíná v pátek v Sokolově a Kynžvartu. První dvě kola se hrají na obou hřištích, finálové kolo v neděli v Kynžvartu.

Skvělý český úvod při restartu Pro Golf Tour
Skvělý český úvod při restartu Pro Golf Tour

29.07.2020 | Skvělý vstup měli čeští profesionálové hrající na turnaji Gradi Polish Open, který restartoval sezónu „třetiligové“ evropské série Pro Golf Tour nedaleko Wroclavi. Čtvrtý je po úvodním kole Jakub Bareš (-7), sedm z devíti startujících českých hráčů je nad hranicí předpokládaného cutu.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP