Česká golfová federace

Aktuality

Ve dvou kategoriích druhého turnaje NGTM se došlo do play-off

Klára Kuchařová, Sobota 4. července 2020

Krásné počasí provázelo druhý díl Národní Golfové Tour Mládeže na Mnichu. Vyrovnané výsledky po prvním kole slibovaly a také přinesly drama ve finálovém kole - v kategoriích starších žáků i žákyň se rozhodovalo v rozehrávce.

V Golfresortu Monachus byly k vidění skvělé výsledky. Druhý turnaj ze série Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV přinesl také dvě rozehrávky.

V nejmladších kategoriích vypadá výsledková listina vcelku jasně. V chlapcích zvítězil Štěpán Plášek (72+77) s náskokem tří ran před Václavem Švubem (74+78) a o čtyři před bronzovým Mikulášem Vojtěškem (79+74).

Podobný vývoj byl také v kategorii mladších žákyň: Veronika Černá zvítězila (85+79) dokonce s náskokem šesti ran, druhá se díky lepšímu druhému kolu umístila Kristýna Vohralíková (89+81), třetí skončila Sofie Borůvková (87+83).

Kategorie starších žáků i žákyň přinesly napínavý závěr, v obou případech došlo na play-off. Karel Holeček (76+75) si zajistil zlatou medaili hned na první jamce rozehrávky díky birdie a porazil tak Jana Mrňu (79+72), oba hráči zahráli shodně pět ran nad par za dvě kola. Bronz patří Matouši Zachovi (75+78).

Starší žákyně měly rozehrávku ještě napínavější, protože Amálie Tauer (77+78) se radovala z vítězství až na třetí jamce, na které se jí podařilo zahrát birdie. S druhým místem se tak musí spokojit Viktorie Trůková (78+77) a třetí místo patří díky lepšímu druhému kolu Evě Tichánkové (81+75).

Po skvělém prvním kole si pro triumf mezi kadety došel Jakub Dalibor Sutor (70+76), který za sebou nechal o dvě rány druhého Michala Talandu (75+73) a o tři rány třetího Jiřího Látala (75+74).

Kategorii nejstarších dívek ovládla Klára Sionková po kolech (76+74). Po prvním kole se sice dělila o vedení s Terezou Schwarzovou, ale ta se Sionkovou ve finále už nestačila držet krok (76+77) a odváží si stříbro. Na třetí příčce se umístila Tereza Zavřelová (78+76).

"K vidění byly skvělé výsledky, kterým kromě kvalitního startovního pole přispělo také počasí. To bylo po opravdu ideální na golf," okomentoval vydařené dva soutěžní dny ředitel turnaje Jan Šonka, který si pochvaloval i disciplínu hráčů. "Dařilo se držet tempo hry, vše proběhlo hladce. Hřiště bylo i přes nedávné deště skvěle připraveno," vyslal pochvalu místním pořadatelům.