Česká golfová federace

Aktuality

Ve dvou kategoriích druhého turnaje NGTM se došlo do play-off

Ve dvou kategoriích druhého turnaje NGTM se došlo do play-off

Klára Kuchařová, Sobota 4. července 2020

Krásné počasí provázelo druhý díl Národní Golfové Tour Mládeže na Mnichu. Vyrovnané výsledky po prvním kole slibovaly a také přinesly drama ve finálovém kole - v kategoriích starších žáků i žákyň se rozhodovalo v rozehrávce.

V Golfresortu Monachus byly k vidění skvělé výsledky. Druhý turnaj ze série Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV přinesl také dvě rozehrávky.

V nejmladších kategoriích vypadá výsledková listina vcelku jasně. V chlapcích zvítězil Štěpán Plášek (72+77) s náskokem tří ran před Václavem Švubem (74+78) a o čtyři před bronzovým Mikulášem Vojtěškem (79+74).

Podobný vývoj byl také v kategorii mladších žákyň: Veronika Černá zvítězila (85+79) dokonce s náskokem šesti ran, druhá se díky lepšímu druhému kolu umístila Kristýna Vohralíková (89+81), třetí skončila Sofie Borůvková (87+83).

Kategorie starších žáků i žákyň přinesly napínavý závěr, v obou případech došlo na play-off. Karel Holeček (76+75) si zajistil zlatou medaili hned na první jamce rozehrávky díky birdie a porazil tak Jana Mrňu (79+72), oba hráči zahráli shodně pět ran nad par za dvě kola. Bronz patří Matouši Zachovi (75+78).

Starší žákyně měly rozehrávku ještě napínavější, protože Amálie Tauer (77+78) se radovala z vítězství až na třetí jamce, na které se jí podařilo zahrát birdie. S druhým místem se tak musí spokojit Viktorie Trůková (78+77) a třetí místo patří díky lepšímu druhému kolu Evě Tichánkové (81+75).

Po skvělém prvním kole si pro triumf mezi kadety došel Jakub Dalibor Sutor (70+76), který za sebou nechal o dvě rány druhého Michala Talandu (75+73) a o tři rány třetího Jiřího Látala (75+74).

Kategorii nejstarších dívek ovládla Klára Sionková po kolech (76+74). Po prvním kole se sice dělila o vedení s Terezou Schwarzovou, ale ta se Sionkovou ve finále už nestačila držet krok (76+77) a odváží si stříbro. Na třetí příčce se umístila Tereza Zavřelová (78+76).

"K vidění byly skvělé výsledky, kterým kromě kvalitního startovního pole přispělo také počasí. To bylo po opravdu ideální na golf," okomentoval vydařené dva soutěžní dny ředitel turnaje Jan Šonka, který si pochvaloval i disciplínu hráčů. "Dařilo se držet tempo hry, vše proběhlo hladce. Hřiště bylo i přes nedávné deště skvěle připraveno," vyslal pochvalu místním pořadatelům.

Konečné výsledky

FOTOGALERIE

Datum: Sobota 4. července 2020
Všechny články autora

Související články

Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky
Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky

21.10.2022 | V neděli 16. října se v Prague City Golf na Zbraslavi - za podpory Magistrátu HMP a GOLFSHOP4YOU - odehrál nultý ročník Pražského přeboru, v němž se střetla pražská Tréninková centra mládeže ČGF. Pozvání přijalo pět klubů: Prague City GC, Albatross GC Praha, GC Hodkovičky, GC Hostivař a GC Motol.

Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích
Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích

09.10.2022 | V samém závěru letošní sezóny - od pátku 21. do neděle 23. října - Golf Club Mstětice pořádá zajímavý turnaj pro děti a mládež od 10 do 24 let – Bohemia Cup alias Junior Golf Championship. Kromě mládežnických žebříčků ČGF se turnaj započítává také do Světového amatérského žebříčku WAGR.

Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...
Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...

23.09.2022 | Titul národních mistrů družstev dorostenců pro rok 2022 získali hráči z Beskyd, kteří až v rozehrávce porazili chlapce z Albatrossu. Po pěti zápasech finálové utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5 bodu. S bronzovými medailemi z posledního turnaje ČGF v této sezóně odjížděli hráči z Brna.

Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...
Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...

20.09.2022 | Poslední finále v soutěžích družstev mládeže ČGF – chlapců do 18 let – hostí od pátku 23. do neděle 25. září devítijamkové hřiště v Bitozevsi v Ústeckém kraji. Titul vybojovaný vloni v Terezíně budou obhajovat chlapci z Albatross GC Praha znovu s kapitánem Davidem Carterem (na snímku).

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích
Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

19.09.2022 | Už podle předpovědi počasí na třetí zářijový víkend bylo zřejmé, že původně plné startovní pole bude bojovat s odhláškami. Do turnaje bylo nakonec přijato jedenáct náhradníků, kteří byli schopni a také ochotni do prvního kola nastoupit. ...

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále
Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

04.09.2022 | Už podruhé se finále v soutěžích družstev mládeže do 14 a 18 let, v nichž startuje 32 hráčů a hraje se jen na jamky, hrají na devítijamkových hřištích. Vloni to byly Svratka, Motol a Terezín, letos Rožnov pod Radhoštěm, Bechyně a Bitozeves. Z titulů se radují žáci Park GC Ostrava a dívky GC Brno.

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...
4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...

29.08.2022 | Jihočeský Mnich hostil o posledním prázdninovém víkendu čtvrtý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže pro žáky a kadety. Turnaje se zúčastnilo 114 hráčů a hráček do 14 a 16 let. ...

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...
Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...

24.08.2022 | Ze čtyř soutěží družstev mládeže je dohrána jen jedna - Pohár klubů smíšených družstev mládeže do 16 let získali v Telči hráči a hráčky GC Brno. Finále smíšených družstev žáků do 14 let, dorostenců a dorostenek do 18 let se hrají v září a všech 24 týmů už známe.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde