Česká golfová federace

Aktuality

Ve dvou kategoriích druhého turnaje NGTM se došlo do play-off

Ve dvou kategoriích druhého turnaje NGTM se došlo do play-off

Klára Kuchařová, Sobota 4. července 2020

Krásné počasí provázelo druhý díl Národní Golfové Tour Mládeže na Mnichu. Vyrovnané výsledky po prvním kole slibovaly a také přinesly drama ve finálovém kole - v kategoriích starších žáků i žákyň se rozhodovalo v rozehrávce.

V Golfresortu Monachus byly k vidění skvělé výsledky. Druhý turnaj ze série Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV přinesl také dvě rozehrávky.

V nejmladších kategoriích vypadá výsledková listina vcelku jasně. V chlapcích zvítězil Štěpán Plášek (72+77) s náskokem tří ran před Václavem Švubem (74+78) a o čtyři před bronzovým Mikulášem Vojtěškem (79+74).

Podobný vývoj byl také v kategorii mladších žákyň: Veronika Černá zvítězila (85+79) dokonce s náskokem šesti ran, druhá se díky lepšímu druhému kolu umístila Kristýna Vohralíková (89+81), třetí skončila Sofie Borůvková (87+83).

Kategorie starších žáků i žákyň přinesly napínavý závěr, v obou případech došlo na play-off. Karel Holeček (76+75) si zajistil zlatou medaili hned na první jamce rozehrávky díky birdie a porazil tak Jana Mrňu (79+72), oba hráči zahráli shodně pět ran nad par za dvě kola. Bronz patří Matouši Zachovi (75+78).

Starší žákyně měly rozehrávku ještě napínavější, protože Amálie Tauer (77+78) se radovala z vítězství až na třetí jamce, na které se jí podařilo zahrát birdie. S druhým místem se tak musí spokojit Viktorie Trůková (78+77) a třetí místo patří díky lepšímu druhému kolu Evě Tichánkové (81+75).

Po skvělém prvním kole si pro triumf mezi kadety došel Jakub Dalibor Sutor (70+76), který za sebou nechal o dvě rány druhého Michala Talandu (75+73) a o tři rány třetího Jiřího Látala (75+74).

Kategorii nejstarších dívek ovládla Klára Sionková po kolech (76+74). Po prvním kole se sice dělila o vedení s Terezou Schwarzovou, ale ta se Sionkovou ve finále už nestačila držet krok (76+77) a odváží si stříbro. Na třetí příčce se umístila Tereza Zavřelová (78+76).

"K vidění byly skvělé výsledky, kterým kromě kvalitního startovního pole přispělo také počasí. To bylo po opravdu ideální na golf," okomentoval vydařené dva soutěžní dny ředitel turnaje Jan Šonka, který si pochvaloval i disciplínu hráčů. "Dařilo se držet tempo hry, vše proběhlo hladce. Hřiště bylo i přes nedávné deště skvěle připraveno," vyslal pochvalu místním pořadatelům.

Konečné výsledky

FOTOGALERIE

Datum: Sobota 4. července 2020
Všechny články autora

Související články

Kalendář turnajů mládeže byl zveřejněn
Kalendář turnajů mládeže byl zveřejněn

01.01.2022 | Premiérová verze Kalendáře akcí mládeže i aktualizovaná verze Kalendáře turnajů ČGF na letošní rok jsou k dispozici. Program mládežnických turnajů je znovu velmi bohatý, počínaje celorepublikovou NGTM přes národní šampionáty jednotlivců i družstev až po všechny čtyři regionální série.

Dorostenka roku se už nemůže dočkat nadcházející ...
Dorostenka roku se už nemůže dočkat nadcházející ...

27.12.2021 | Dorostenkou roku byla na Večeru českého golfu oceněna Barbora Bujáková. Není divu, že sezónu jak na horské dráze hodnotí nakonec pozitivně. Těší se z ocenění, které ještě před dvěma roky svým kolegyním v různých kategoriích tak trochu záviděla a přála si je jednou napodobit.

Matěj Bača si letos plnil cíle
Matěj Bača si letos plnil cíle

22.12.2021 | Loni se stal kadetem roku, letos již soutěžil ve starší kategorii chlapců do 18 let a hned v ní kraloval. Dorostenec roku Matěj Bača má za sebou svou doposud nejúspěšnější sezónu, během které si poprvé zahrál tři veliké turnaje, které byly jeho cílem pro letošní rok.

Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola
Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola

05.11.2021 | Po trvalém návratu dětí do plné výuky se opět projekt Se školou na golf vrátil ke svým aktivitám a rozšiřuje počet zapojených škol, kde je golf součástí školních osnov. Začlenit golf do výuky jako rozšíření tělesné výchovy se rozhodli v ZŠ Benešov na Blanensku.

STK hodnotila letošní sezónu a připravila návrh ...
STK hodnotila letošní sezónu a připravila návrh ...

29.10.2021 | Technický úsek STK ČGF rozšířený o regionální zástupce hodnotil sezónu 2021 a navrhl možnou podobu sezóny 2022 pro podzimní regionální schůze STK klubů a následně pro Celorepublikovou schůzi regionálních delegátů STK.

Juniorská soutěž na Kunětické Hoře uzavřela sezónu
Juniorská soutěž na Kunětické Hoře uzavřela sezónu

29.10.2021 | Na Kunětické Hoře byl uzavřen poslední letošní tuzemský turnaj započítávaný do světového žebříčku. Na IMG Academy Junior World Golf Championship se hrálo také o účastnická místa pro světové finále.

Poslední turnaj do světového žebříčku od středy ...
Poslední turnaj do světového žebříčku od středy ...

24.10.2021 | Poslední letošní tuzemský turnaj započítávaný do světového žebříčku WAGR se bude hrát uprostřed následujícího týdne na Kunětické Hoře. Vítězové jednotlivých kategorií IMG Academy Junior World – Florida Challenge získají právo startovat na světovém finále soutěže.

Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...
Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...

03.10.2021 | Do tří různých klubů putují mistrovské tituly z národních šampionátů mládežnických družstev v kategoriích do 14 a 18 let, které dnes skončily v Terezíně, pražském Motole a na Svratce. Byly to vůbec poslední rozdané mistrovské poháry a medailové kolekce sezóny.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP