Česká golfová federace

Aktuality

Ve dvou kategoriích druhého turnaje NGTM se došlo do play-off

Ve dvou kategoriích druhého turnaje NGTM se došlo do play-off

Klára Kuchařová, Sobota 4. července 2020

Krásné počasí provázelo druhý díl Národní Golfové Tour Mládeže na Mnichu. Vyrovnané výsledky po prvním kole slibovaly a také přinesly drama ve finálovém kole - v kategoriích starších žáků i žákyň se rozhodovalo v rozehrávce.

V Golfresortu Monachus byly k vidění skvělé výsledky. Druhý turnaj ze série Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV přinesl také dvě rozehrávky.

V nejmladších kategoriích vypadá výsledková listina vcelku jasně. V chlapcích zvítězil Štěpán Plášek (72+77) s náskokem tří ran před Václavem Švubem (74+78) a o čtyři před bronzovým Mikulášem Vojtěškem (79+74).

Podobný vývoj byl také v kategorii mladších žákyň: Veronika Černá zvítězila (85+79) dokonce s náskokem šesti ran, druhá se díky lepšímu druhému kolu umístila Kristýna Vohralíková (89+81), třetí skončila Sofie Borůvková (87+83).

Kategorie starších žáků i žákyň přinesly napínavý závěr, v obou případech došlo na play-off. Karel Holeček (76+75) si zajistil zlatou medaili hned na první jamce rozehrávky díky birdie a porazil tak Jana Mrňu (79+72), oba hráči zahráli shodně pět ran nad par za dvě kola. Bronz patří Matouši Zachovi (75+78).

Starší žákyně měly rozehrávku ještě napínavější, protože Amálie Tauer (77+78) se radovala z vítězství až na třetí jamce, na které se jí podařilo zahrát birdie. S druhým místem se tak musí spokojit Viktorie Trůková (78+77) a třetí místo patří díky lepšímu druhému kolu Evě Tichánkové (81+75).

Po skvělém prvním kole si pro triumf mezi kadety došel Jakub Dalibor Sutor (70+76), který za sebou nechal o dvě rány druhého Michala Talandu (75+73) a o tři rány třetího Jiřího Látala (75+74).

Kategorii nejstarších dívek ovládla Klára Sionková po kolech (76+74). Po prvním kole se sice dělila o vedení s Terezou Schwarzovou, ale ta se Sionkovou ve finále už nestačila držet krok (76+77) a odváží si stříbro. Na třetí příčce se umístila Tereza Zavřelová (78+76).

"K vidění byly skvělé výsledky, kterým kromě kvalitního startovního pole přispělo také počasí. To bylo po opravdu ideální na golf," okomentoval vydařené dva soutěžní dny ředitel turnaje Jan Šonka, který si pochvaloval i disciplínu hráčů. "Dařilo se držet tempo hry, vše proběhlo hladce. Hřiště bylo i přes nedávné deště skvěle připraveno," vyslal pochvalu místním pořadatelům.

Konečné výsledky

FOTOGALERIE

Datum: Sobota 4. července 2020
Všechny články autora

Související články

Třetí turnaj Národní Golfové Tour Mládeže hostily ...
Třetí turnaj Národní Golfové Tour Mládeže hostily ...

26.07.2022 | Za příjemného letního počasí a na velmi dobře připraveném hřišti se v sobotu 23. a neděli 24. července hrál třetí turnaj NGTM na severu Moravy v Ostravici. Z vítězství ve čtyřech kategoriích se radovali Roman Pivoda ml., Veronika Černá, Tomáš Fašina jun.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2022
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů 2022

29.06.2022 | Říká se jim mladé pušky a řada z nich je další nadějí českého golfu. Posíleni fantastickým úspěchem Jany Melichové v Berouně, vyrazilo dnes do boje 134 žáků a kadetů, aby se utkali o národního mistra ve své kategorii.

Pohár klubů do 16 let rozehrán ve třech regionech
Pohár klubů do 16 let rozehrán ve třech regionech

27.06.2022 | Tři ze čtyř regionálních kvalifikací v Poháru klubů čili v Mistrovství ČR smíšených družstev kadetů do 16 let se odehrály o poslední červnové sobotě v Alfrédově a Malevilu. Na snímku hráči a hráčky GC Mstětice, kteří ovládli kvalifikaci obou západních regionů v Alfrédově.

2. NGTM – skvělé představení našich nadějí na ...
2. NGTM – skvělé představení našich nadějí na ...

22.05.2022 | Česká Lípa byla v sobotu 21. a neděli 22. května hostitelem druhého turnaje Národní Golfové Tour mládeže. Ti nejlepší ze 140 žáků a kadetů se na severu Čech opravdu vytáhli. Cenná vítězství slaví žáci Štěpán Plášek a Julie Oplatková, kadeti David Calder a Justýna Šafaříková.

NGTM: Česká Lípa (skoro) do roka a do dne
NGTM: Česká Lípa (skoro) do roka a do dne

19.05.2022 | Druhá nejdůležitější individuální túra ČGF – Národní Golfová Tour Mládeže – pokračuje v sobotu 21. a neděli 22. května turnajem v České Lípě. Na sever Čech přijede po roce znovu skvělá konkurence téměř 150 žáků a kadetů, aby tu bojovali o turnajové vavříny i o vylepšení svých žebříčkových pozic.

Beroun: vydařená premiéra Národní Golfové Tour ...
Beroun: vydařená premiéra Národní Golfové Tour ...

08.05.2022 | Více než 140 žáků a kadetů z celé České republiky bojovalo v sobotu 7. a neděli 8. května o vavříny v prvním turnaji oblíbené Národní Golfové Tour Mládeže ve středočeském Berouně.

Jako první hřiště v Berouně prověří žáci a kadeti
Jako první hřiště v Berouně prověří žáci a kadeti

06.05.2022 | Den po zahájení prvního letošního turnaje ČGF pro muže a ženy na Kaskádě začne v sobotu 7. května i první národní turnaj pro žáky a kadety. Prestižní Národní Golfová Tour Mládeže startuje v Berouně. Do západních Čech přilákala více než 140 našich nadějí do 14 a 16 let.

Mladé pušky vystřelí poprvé v Berouně
Mladé pušky vystřelí poprvé v Berouně

28.04.2022 | Tradiční Národní Golfová Tour Mládeže na své první letošní zastávce zavítá do Berouna. Turnajová sezóna pro nejlepší žáky a kadety začne na jednom z „pětihvězdičkových“ hřišť západně od Prahy už v sobotu 7. a neděli 8. května. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP