Česká golfová federace

Aktuality

MČR žáků a kadetů jde do finále

MČR žáků a kadetů jde do finále

Klára Kuchařová, Sobota 27. června 2020

Ve Slavkově u Brna se v neděli rozhodne o mistrech ČR mezi žáky a kadety. Do finále jdou někteří lídři s pohodlným náskokem, v jiných se očekává velký souboj. Nejlépe se daří kadetce Denise Vodičkové, která je po dvou kolech na výsledku -10.

Výrazně lepší počasí oproti úvodnímu kolu usnadnilo ranní dohrání kategorií mladších a starších žáků a zajistilo hladký průběh druhého kola Národního mistrovství ČR žáků a kadetů. O titul mezi mladšími žákyněmi se popere Sofie Borůvková (77+83) s Veronikou Černou (78+83), o bronzu se s největší pravděpodobností rozhodne mezi Kristýnou Vohralíkovou (90+86) a Julií Oplatkovou (91+87).

Mladší žáci mají na vrcholu leaderboardu skvěle hrajícího Václava Švuba ml. (69+71), který si dvěma koly pod par vytvořil náskok osmi ran na druhého Louise Kleina (73+75). O další čtyři rány zpět je před finálovým kolem Štěpán Plášek po kolech 75 a 77.

Veliký náskok si vytvořila také starší žákyně Adéla Tarantová, když po výsledcích 70 a 71 jde do finále s náskokem devíti ran. Druhá je po dvou kolech Annika Kohoutková (75+75), o ránu zpět je po vylepšeném druhém kole Amálie Tauer (79+72).

Také v kategorii starších žáků přenocuje lídr Jakub Janda (73+72) s náskokem sedmi ran na druhého Ondřeje Šustka (79+73). O další dvě rány zpět se drží Karel Holeček (79+75).

Nejlepší výsledky turnaje zaznamenává Denisa Vodičková (66+68), která je v kategorii kadetek v čele o patnáct ran. Velké boje ve finálovém kole rozhodnou o dalších pódiových umístění, neboť tři hráčky jsou na výsledku 149 ran za dvě kola. Klára Sionková zapisovala 74 a 75 úderů a Klára Hurtová Barborou Bujákovou mají shodná kola za 72 a 77 ran.

Nejstarší chlapci se připravují na napínavé finálové kolo. Dan Hlaváček dnes skóroval a po pátečních 73 ranách připsal dnes 68 úderů a dostal se do vedení o ránu před Matějem Bačou (72+70). Na děleném třetím místě přenocují Nikolas Stoulil (74+72) a Patrik Pečinka (73+73).

Dle slov hlavního rozhodčího Josefa Slezáka byl na slavkovském hřišti dnes ideální den pro golf. "Nádherné počasí umožnilo, aby se stihla dohrávka i celé druhé kolo. Pro Slavkov typický vítr byl dnes jen mírný, ale v horkém počasí příjemný. Dnešní kolo proběhlo hladce bez žádných komplikací."

Finálové kolo odstartuje v neděli v 7:30 hodin z první jamky.

Výsledky

Startovní listina

Datum: Sobota 27. června 2020
Všechny články autora

Související články

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali ...
Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali ...

14.08.2020 | Napínavé souboje až do poslední jamky - tak vypadalo letošní finále Poháru klubů v Sokolově. Titul díky skvělým singlům získali hráči z Beskyd, poražení z Albatrossu si odvážejí stříbro. Třetí místo vybojovali hráči z Hodkoviček.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

O Pohár klubů se utkají Albatross a Beskydský ...
O Pohár klubů se utkají Albatross a Beskydský ...

13.08.2020 | Známe týmy, které budou hrát v pátek o titul mistra ČR smíšených družstev do 16 let. V dnešních bojích o finále Poháru klubů byli úspěšní hráči Albatross Golfu Clubu Praha a Beskydského Golfového Klubu. O bronz se utká Brno s Hodkovičkami.

Lídři z kvalifikace Poháru klubů prošli hladce ...
Lídři z kvalifikace Poháru klubů prošli hladce ...

12.08.2020 | Tři nejlepší týmy úterní kvalifikace na rány potvrdily svou roli lídrů a dnešními jamkovkami hladce prošly do semifinále. O finalistech MČR smíšených družstev mládeže do 16 let se ve čtvrtek rozhodne mezi Albatrossem a Hodkovičkami a mezi Ropicí a Brnem.

Pohár klubů v Sokolově odstartovali nejlépe hráči ...
Pohár klubů v Sokolově odstartovali nejlépe hráči ...

11.08.2020 | Jednokolovou kvalifikaci na rány na startu Poháru klubů zvládli nejlépe hráči Albatross Golf Clubu Praha. Nejlepší individuální výsledek zapisovali David Tomi a Denisa Vodičková (68). Od středy na mistrovství ČR družstev do 16 let začnou boje o medaile, hrát se bude již výhradně na jamky.

Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...
Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...

10.08.2020 | Čtyři dny týmové soudružnosti, v kterých obvykle nebývá nouze o překvapení. V úterý startuje v Sokolově Mistrovství smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů. Na místě je šestnáct týmů, boje o medaile se uskuteční v pátek.

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...
Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...

28.07.2020 | Výsledky Regionální kvalifikace v soutěžích družstev chlapců a dívek do 18 let v Západu ČR na Zbraslavi se po rozhodnutí Technického úseku STK ČGF změnily. Důvodem je, že Albatross GC Praha do obou dorosteneckých týmových soutěží postavil více hostujících hráčů a hráček, než povoluje Hrací řád ČGF.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP