Česká golfová federace

Aktuality

1. kolo NMČR žáků a kadetů kvůli počasí přerušeno, zůstalo nedohráno

1. kolo NMČR žáků a kadetů kvůli počasí přerušeno, zůstalo nedohráno

Klára Kuchařová, Pátek 26. června 2020

Ve Slavkově u Brna dnes odstartovalo Národní mistrovství ČR žáků a kadetů. V kategorii mladších i starších žáků se však nepodařilo úvodní kolo dohrát kvůli nepřízni počasí. V dalších kategoriích jsou v čele favorité turnaje.

Mistrovství České republiky hráčů a hráček do 16 let dnes začala v Golf Resortu Austerlitz. Z důvodů bouřek byl ranní start opožděn o hodinu, šampionát otevřely kategorie dívek postupně od nejstarších po nejmladší. V těch jsou v čele favoritky turnaje.

Kolo bylo pak přerušeno jak v odpoledních hodinách, tak i k večeru, kdy se úplně přerušilo a kategorie starších i mladších žáků budou první kolo dohrávat v sobotu od 7:30.

Jako první šly do boje nejstarší dívky, kdy se do vedení s náskokem šesti ran dostala favoritka Denisa Vodičková, když zdolala slavkovské hřiště za 66 ran (-6). Na děleném druhém místě jsou se shodným výsledkem v paru hráčky Barbora Bujáková Klára Hurtová.

Starší žákyně Adéla Tarantová se také zvládla dostat pod par hřiště a se 70 ranami (-2) je po prvním kole ve vedení o tři rány před druhou Miriam Barcalovou (73) a o pět ran před Annikou Kohoutkovou (75).

V kategorii mladších žákyň to po úvodním kole vypadá na souboj dvou hráček. Sofie Borůvková obešla osmnáct jamek za 77 ran (+5), o ránu zpět se drží Veronika Černá (78) a na třetím místě přenocuje Kristýna Vohralíková s 90 údery (+18).

Jediná kategorie chlapců, která stihla dojít do finiše je kategorie kadetů, kde se v následnujících dvou dnech očekává velký souboj. V paru zahrál Matěj Bača (72), o jedinou ránu více zapisovali Patrik Pečinka Danem Hlaváčkem (oba 73) a na paty jim budou šlapat Nikolas StoulilPatrik Vinter či Timotej Formánek (všichni 74).

Jediný flight starších žáků zvládl dohrát úvodní kolo. Jakub Janda zapisoval 73 ran (+1), o ránu více hrál Matouš Zach (74) a 79 úderů zahrál Ondře Šustek.

"Od 7:30 budou na nedohraných jamkách dokončovat první kolo mladší i starší žáci, kteří pak odstartují své druhé kolo v odpoledních hodinách, takže je zítra čeká opravdu náročný den. Předpověď vypadá však mnohem lépe, takže věříme v hladší průběh druhého kola," přibližuje plán na sobotní kolo ředitel soutěže Josef Slezák.

Výsledky

Startovní listina

Datum: Pátek 26. června 2020
Všechny články autora

Související články

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali ...
Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali ...

14.08.2020 | Napínavé souboje až do poslední jamky - tak vypadalo letošní finále Poháru klubů v Sokolově. Titul díky skvělým singlům získali hráči z Beskyd, poražení z Albatrossu si odvážejí stříbro. Třetí místo vybojovali hráči z Hodkoviček.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

O Pohár klubů se utkají Albatross a Beskydský ...
O Pohár klubů se utkají Albatross a Beskydský ...

13.08.2020 | Známe týmy, které budou hrát v pátek o titul mistra ČR smíšených družstev do 16 let. V dnešních bojích o finále Poháru klubů byli úspěšní hráči Albatross Golfu Clubu Praha a Beskydského Golfového Klubu. O bronz se utká Brno s Hodkovičkami.

Lídři z kvalifikace Poháru klubů prošli hladce ...
Lídři z kvalifikace Poháru klubů prošli hladce ...

12.08.2020 | Tři nejlepší týmy úterní kvalifikace na rány potvrdily svou roli lídrů a dnešními jamkovkami hladce prošly do semifinále. O finalistech MČR smíšených družstev mládeže do 16 let se ve čtvrtek rozhodne mezi Albatrossem a Hodkovičkami a mezi Ropicí a Brnem.

Pohár klubů v Sokolově odstartovali nejlépe hráči ...
Pohár klubů v Sokolově odstartovali nejlépe hráči ...

11.08.2020 | Jednokolovou kvalifikaci na rány na startu Poháru klubů zvládli nejlépe hráči Albatross Golf Clubu Praha. Nejlepší individuální výsledek zapisovali David Tomi a Denisa Vodičková (68). Od středy na mistrovství ČR družstev do 16 let začnou boje o medaile, hrát se bude již výhradně na jamky.

Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...
Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...

10.08.2020 | Čtyři dny týmové soudružnosti, v kterých obvykle nebývá nouze o překvapení. V úterý startuje v Sokolově Mistrovství smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů. Na místě je šestnáct týmů, boje o medaile se uskuteční v pátek.

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...
Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...

28.07.2020 | Výsledky Regionální kvalifikace v soutěžích družstev chlapců a dívek do 18 let v Západu ČR na Zbraslavi se po rozhodnutí Technického úseku STK ČGF změnily. Důvodem je, že Albatross GC Praha do obou dorosteneckých týmových soutěží postavil více hostujících hráčů a hráček, než povoluje Hrací řád ČGF.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP