Česká golfová federace

Aktuality

Karolína Vlčková vyhlíží novou sezónu (zatím) ve vlasti

Karolína Vlčková vyhlíží novou sezónu (zatím) ve vlasti

Petr Halaburda, Pondělí 22. června 2020

Nejdříve na Floridě a poté na domácím Albatrossu se připravovala Karolína Vlčková na restart sezóny Symetra Tour. Česká profesionálka měla mít právě za sebou značnou část své třetí sezóny na americké sérii, ale zatím může jen trénovat a svoji přípravu si osvěžit sázkami při hře s českými kolegy.

Karolína Vlčková se během zimní přípravy zbavila zdravotních neduhů a byla v plné síle, když najednou začala být vidina nového ročníku druhé nejvyšší profesionální série v nedohlednu.„Trénovala jsem dál, nikdo nemohl tehdy tušit, jak dlouhá pauza bude,“ vrátila se na závěr března, kdy epidemie v plné síle dorazila i do USA.

V té době byli v Americe i její rodiče, kteří se vraceli narychlo do vlasti. Karolínu návrat do Česka čekal počátkem května, když už bylo jasné, že dříve než v červenci se nezačne. V tom jí podpořil i její americký přítel. „Byla ta správná chvíle vyrazit domů. Tím spíše, že tady se otevřela golfová hřiště, mohla jsem pokračovat naplno v tréninku,“ vysvětlila, proč se vydala přes Německo domů.

Pobyt v České republice využila i k doporučeným dentistickým zákrokům. „Postupně mi odstranili všechny čtyři osmičky a především po druhém zákroku jsme musela na nějaký čas z tréninku vysadit,“ svěřila se osmadvacetiletá hráčka, že i trénink musel chvíli stranou.

Přípravu od začátku roku i na dálku ladí se svým novým koučem Davidem Whelanem, který mimo jiné vede také sestry Kordovy. „Občas mu zašlu nějaké video, nyní spolu komunikujeme samozřejmě pouze na dálku. K osobnímu tréninku se vrátíme po návratu,“ začíná už Vlčková pomalu vyhlížet do Spojených států, které plánuje někdy na přelomu června a července.

Mezitím se ale stačila – jako jediná žena – zúčastnit exhibičního Pro-AM Albatross Invitational, zapojila se také do tuzemského golfového charitativního projektu Hrajeme a pomáháme.

Jen by potřebovala pro praxi větší počet soutěžních kol, což si ale vynahrazuje na svém domácím hřišti ve Vysokém Újezdu společnými rundami se zdejšími hráči včetně profesionálů Jakuba Bareše a Michala Pospíšila.

Prý jsou pořádně vyhecované sázkami o kávu v klubovně. Karolína neváhá vyrazit střídavě z bílých i žlutých odpališť a možná také proto zatím byla spíše v minusu. „Aktuální stav přesně neznám, ale pár káviček jsem už zaplatila a do placu možná ještě něco dlužímUž se to však mění, předpokládám, že do odjezdu to stačím srovnat.“

 

Datum: Pondělí 22. června 2020
Všechny články autora

Související články

Profesionálové za mořem nehrají, ale zatím mohou ...
Profesionálové za mořem nehrají, ale zatím mohou ...

16.03.2020 | Následky šíření koronaviru výrazně poznamenaly také zámořské golfové soutěže včetně nejvyšších profesionálních sérií. Na rozdíl od velké části Evropy zatím mohou hráči ještě trénovat, ale jak připouští česká golfistka Karolína Vlčková, co bude s další částí sezóny se nedá předvídat.

Cafourek devátý, Váňová v TOP 20
Cafourek devátý, Váňová v TOP 20

06.03.2020 | Posun ve výsledkové listině zaznamenali ve finálových kolech čeští profesionálové při svých afrických startech. Jan Cafourek bere 9. místo z dalšího turnaje v Maroku, Šideri Váňová skončila na 18. příčce v Jihoafrické republice. Špatně vstoupila do prvního turnaje sezóny Karolína Vlčková.

Symetra Tour startuje. Znovu s Karolínou Vlčkovou
Symetra Tour startuje. Znovu s Karolínou Vlčkovou

05.03.2020 | Americká druholigová dámská série Symetra Tour odstartuje v pátek na Floridě a stejně jako v loňské sezóně bude na startovní listině díky Karolíně Vlčkové také česká vlajka. Podobně jako v předchozích letech bude česká golfistka usilovat o postup na elitní LPGA Tour.

Karolína Vlčková plánuje změny v programu, cílem ...
Karolína Vlčková plánuje změny v programu, cílem ...

04.12.2019 | Druhou kompletní profesionální sezónu má za sebou Karolína Vlčková. Druhý rok na americké sérii Symetra Tour byl pro pětadvacetiletou českou profesionálku pořádně složitý, protože ji provázely zdravotní problémy, které se významně projevily na výsledcích.

Kláře Spilkové se cesta na LPGA komplikuje
Kláře Spilkové se cesta na LPGA komplikuje

02.11.2019 | Dvě nevydařená kola Kláry Spilkové na Q-Series komplikují pojištění jejího návratu na LPGA Tour. V předposledním sedmém kole zahrála 77 ran a po dalším propadu leaderboardem má už minimální náskok na postupovou hranici.

Dvě kola před koncem Q-Series drží Spilková postupov ...
Dvě kola před koncem Q-Series drží Spilková postupov ...

01.11.2019 | Přes horší šesté kolo drží v závěrečné kvalifikaci Q-Series Klára Spilková nadějnou pozici pro potvrzení karty na LPGA Tour v příští sezóně. Se skóre -1 je na dělené 30. pozici, na hranici postupu má rezervu tří ran.

Spilková je tři kola od plné karty na LPGA Tour
Spilková je tři kola od plné karty na LPGA Tour

31.10.2019 | Již pouze tři kola zbývají Kláře Spilkové, aby naplnila své přání obhájit plnou kartu na LPGA Tour. Po pátém kole finálové kvalifikace Q-Series je na skóre -4, aktuálně by přitom na postup stačil výsledek o šest ran horší. Karolína Vlčková zůstává v deváté desítce pořadí.

Q-Series pokračuje, Spilková je na dobré cestě
Q-Series pokračuje, Spilková je na dobré cestě

29.10.2019 | Klára Spilková je na dobré cestě za plnou kartou pro LPGA Tour 2020. Ve středu startuje na hřišti Pinehurst No. 9 druhá část finálové Q-Series, na jejímž konci se bude radovat nejméně 45 golfistek. Česká profesionálka je na dělené sedmé příčce s náskokem sedmi ran na postupovou hranici.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP