Česká golfová federace

Aktuality

Přes kaluže a nečas známe vítěze 1. Národní Golfové Tour Mládeže

Přes kaluže a nečas známe vítěze 1. Národní Golfové Tour Mládeže

Klára Kuchařová, Neděle 21. června 2020

Soutěžní sezóna odstartovala také mladým golfovým nadějím. V Poděbradech se o víkendu odehrála 1. Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV, kterou výraznou měrou ovlivnilo počasí.

Silný a neustávající déšť výrazně ovlivnil vývoj prvního turnaje ze série Národní Golfové Tour Mládeže v Poděbradech. Soutěžní výbor v čele s ředitelem turnaje Janem Šonkou rozhodl o zkrácení na devět jamek v druhém kole. “Podmáčené hřiště nás přimělo změnit formát hry na dvakrát devět jamek. I když počasí bylo dnes výrazně lepší, některé greeny stále nebyly regulérní a zachovali jsme formát na jamky 1 až 5 a 15 až 18,” vysvětlil.
 
Poloviční počet odehraných jamek sice nepřinesl zcela vyhrocené dramatické koncovky, přestože výsledky po prvním kole byly velice vyrovnané.
 
Jako jediný z celého startovního pole se pod par hřiště dostal ve finálovém kole mladší žák Václav Švub ml., který si po kolech 38 a 35 (+1) došel pro vítězství. S výsledkem +5 bral stříbro Štěpán Plášek (40+37) a na bronz dosáhl Hugo Mikl po kolech 41+38.
 
Kategorii mladších žákyň ovládla Sofie Borůvková se čtrnácti ranami nad par (45+41), o čtyři rány zpět skončila druhá Veronika Černá (46+44) a třetí pozice patří Timee Kratochvílové s výsledkem +22 (45+49).
 
Kategorie starších žáků zaznamenala velmi těsné výsledky, když vítězný Matouš Zach zahrál po dvou vyrovnaných kolech (39+39) celkem +6, o ránu zpět se na druhém místě umístil Karel Holeček (40+39) a o další úder více měl Ondřej Šustek také po vyrovnaných kolech (40+40).
 
Starší žákyně Justýna Šafaříková ovládla svou kategorii s výsledkem +5 (40+37), na druhém místě se umístila Kristina Lebová po kolech 41+40 a třetí místo si odvezla Viktorie Trůková se skóre +10 (42+40).
 
V nejstarší kategorii chlapců se z vítězství raduje kadet Jakub Hejlek po kolech 39+36 (+3). Druhé místo si vybojoval Matěj Špreňar s výsledkem +5 (41+36) a na třetí stupeň vítězů dosáhl Jakub Dalibor Sutor se sedmi ranami nad par (40+39).
 
Tereza Zavřelová si po výsledcích 38+40 (+6) došla pro triumf mezi kadetkami. Totožné výsledky (42+39) zapisovaly druhá Sofie Hlinomazová a třetí Ester Barcalová, a tak o umístění rozhodovaly lepší výsledky na posledních jamkách.
 
Ředitel turnaje posílá mnoho díků greenkeeperům, kteří byli připraveni upravit hřiště a radit se se soutěžním výborem před postupy, které neobvykle měnily formát hry. "Byla to rozhodně zajímavá zkušenost pro nás, ale především pro hráče, kteří se s těmito okolnostmi poprali skvěle a během celého víkendu panovala velmi dobrá atmosféra."
 
Datum: Neděle 21. června 2020
Všechny články autora

Související články

Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali ...
Mistry ČR smíšených družstev do 16 let se stali ...

14.08.2020 | Napínavé souboje až do poslední jamky - tak vypadalo letošní finále Poháru klubů v Sokolově. Titul díky skvělým singlům získali hráči z Beskyd, poražení z Albatrossu si odvážejí stříbro. Třetí místo vybojovali hráči z Hodkoviček.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

O Pohár klubů se utkají Albatross a Beskydský ...
O Pohár klubů se utkají Albatross a Beskydský ...

13.08.2020 | Známe týmy, které budou hrát v pátek o titul mistra ČR smíšených družstev do 16 let. V dnešních bojích o finále Poháru klubů byli úspěšní hráči Albatross Golfu Clubu Praha a Beskydského Golfového Klubu. O bronz se utká Brno s Hodkovičkami.

Lídři z kvalifikace Poháru klubů prošli hladce ...
Lídři z kvalifikace Poháru klubů prošli hladce ...

12.08.2020 | Tři nejlepší týmy úterní kvalifikace na rány potvrdily svou roli lídrů a dnešními jamkovkami hladce prošly do semifinále. O finalistech MČR smíšených družstev mládeže do 16 let se ve čtvrtek rozhodne mezi Albatrossem a Hodkovičkami a mezi Ropicí a Brnem.

Pohár klubů v Sokolově odstartovali nejlépe hráči ...
Pohár klubů v Sokolově odstartovali nejlépe hráči ...

11.08.2020 | Jednokolovou kvalifikaci na rány na startu Poháru klubů zvládli nejlépe hráči Albatross Golf Clubu Praha. Nejlepší individuální výsledek zapisovali David Tomi a Denisa Vodičková (68). Od středy na mistrovství ČR družstev do 16 let začnou boje o medaile, hrát se bude již výhradně na jamky.

Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...
Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...

10.08.2020 | Čtyři dny týmové soudružnosti, v kterých obvykle nebývá nouze o překvapení. V úterý startuje v Sokolově Mistrovství smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů. Na místě je šestnáct týmů, boje o medaile se uskuteční v pátek.

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...
Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...

28.07.2020 | Výsledky Regionální kvalifikace v soutěžích družstev chlapců a dívek do 18 let v Západu ČR na Zbraslavi se po rozhodnutí Technického úseku STK ČGF změnily. Důvodem je, že Albatross GC Praha do obou dorosteneckých týmových soutěží postavil více hostujících hráčů a hráček, než povoluje Hrací řád ČGF.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP