Česká golfová federace

Aktuality

Nově otevřená Dobrouč láká na přírodu a rodinné prostředí

Nově otevřená Dobrouč láká na přírodu a rodinné prostředí

Petr Halaburda, Sobota 20. června 2020

Rodinné a idylické prostředí podhůří Orlických hor. Na to se mohou těšit golfisté, kteří vyrazí na nově otevřené hřiště Golf Dobrouč. Slavnostní zahájení provozu se uskutečnilo ve čtvrtek 18. června, pro veřejnost otevře své brány počátkem července.

Do vybudování nové osmnáctky v obci Dolní Dobrouč v Pardubickém kraji se pustil Petr Kolář s rodinou a právě domácká atmosféra by měla lákat hráče a hráčky, kteří budou chtít objevovat další krásné tuzemské hřiště.

„Nepotrpíme si na přehnaně formální prostředí. Naopak chceme, aby se u nás hráči cítili jako doma a užili si klid a příjemnou hru. Hřiště se rozkládá v krajině, ke které má naše rodina blízký vztah už po mnoho generací. Její krásy a malebnosti jsme chtěli naplno využít, k okolní přírodě jsme proto přistupovali s maximálním respektem a cílem zachovat její ráz,“ popsal v tiskové zprávě svůj záměr Kolář.

Celý proces včetně výkupu pozemků a samotné stavby trval deset let. Konečnou podobu hřišti vdechl architekt Jakub Červenka.

„Jednotlivé hrací prvky golfového hřiště jsou navrženy a realizovány podle normy USGA. Z architektonického pohledu bylo cílem zachovat co nejvíce z původní krajiny a udržet výjimečnou atmosféru. Proto jsme hřiště navrhli tak, aby se naplno sžilo s okolními svahy, údolími a lesy. I díky tomu je každá jamka osobitá,“ vysvětlil Červenka.

Projekt klade velký důraz na ekologii, na vodní koloběh. „Proto neodvádíme vodu z krajiny, ale naopak ji zadržujeme, abychom ji v suchých obdobích mohli vracet pomocí závlahového systému zpět. Součástí návrhu je také etapovitý projekt výsadeb, proto je už nyní stromů více, než když jsme se stavbou hřiště začínali,“ dodal Červenka. Při údržbě hřiště se nepoužívají umělá hnojiva, pesticidy a herbicidy.

Golf Dobrouč navázal partnerství s resortem na Kunětické hoře, klub hodlá výrazně sázet na práci s mladými golfisty. „Na místě vznikne tréninkové středisko. Stěžejním bodem našich aktivit je práce s mládeží a dětmi. V plánu jsou tábory, turnaje a připravujeme i spolupráci se školami. Chceme rodičům dokázat, že golf je dostupný sport,“ prozradil záměry Petr Kolář.

Slavnostně bylo hřiště otevřeno za přítomnosti prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše tento týden ve čtvrtek, od července bude hřiště přístupné veřejnosti. Více informací na www.golfdobrouc.cz.

 

Datum: Sobota 20. června 2020
Všechny články autora

Související články

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...
Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...

09.09.2020 | Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.

ČGF chtěla na Zbraslavi pořádat odložené ME mužů, ...
ČGF chtěla na Zbraslavi pořádat odložené ME mužů, ...

09.09.2020 | ČGF byla ve hře o pořadatelství ME mužů, které bylo kvůli epidemiologické situaci podruhé přeloženo. Nakonec se bude hrát v závěru září v Curychu. Po organizačním úspěchu European Young Masters už ale český golf vyhlíží podle prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše i další možnosti pořádat evropské soutěže.

Akademické mistrovství ČR se bude hrát v Telči
Akademické mistrovství ČR se bude hrát v Telči

25.08.2020 | Akademické mistrovství České republiky se letos uskuteční ve dnech 15. až 17. září v Golf Resortu Telč. Šampionátu se mohou zúčastnit aktuálně studující všech forem studia na vysokých školách bez omezení věku včetně profesionálních hráčů.

Women’s Golf Day 2020: V červnu virtuálně, v září ...
Women’s Golf Day 2020: V červnu virtuálně, v září ...

21.08.2020 | Den žen na golfu získal v každoročním kalendáři své pevné místo. Jenže v první červnové úterý ve většině zemí světa nebyly podmínky k tomu, aby se mohlo slavit na hřišti. A tak se v původním termínu golfistky z celého světa přidávaly k akci virtuálně a až v září se budou setkávat osobně.

European Young Masters podruhé v Česku, premiéra ...
European Young Masters podruhé v Česku, premiéra ...

20.08.2020 | Jedním z významných turnajů, který nebyl bez náhrady zrušen, je European Young Masters. ME do 16 let se mělo konat v červenci na Kunětické Hoře, ale kvůli epidemii bylo odloženo na závěr srpna do Mladé Boleslavi. Předseda organizačního výboru Luboš Klikar popisuje, jak odklad ovlivnil přípravy.

Evropský golf v době koronaviru: On-line komunikace ...
Evropský golf v době koronaviru: On-line komunikace ...

17.08.2020 | Prezident ČGF Zdeněk Kodejš je v druhém funkčním období členem Výkonného výboru a šéfem centrální zóny Evropské golfové asociace (EGA). Velmi zblízka mohl sledovat, jak během epidemie byl ovlivněn evropský golf, jak se škrtalo v mezinárodním kalendáři a jak exekutiva EGA v této době komunikovala.

Na Hanuše Goldscheidera se vzpomínalo podvacáté ...
Na Hanuše Goldscheidera se vzpomínalo podvacáté ...

09.08.2020 | V Golf Resortu Karlovy Vary se dnes již podvacáté vzpomínalo při hře na legendárního Hanuše Goldscheidera. Památku někdejšího prezidenta České golfové federace uctilo sto hráčů.

ČGF hledá budoucího hlavního kouče, nástupce Staffan ...
ČGF hledá budoucího hlavního kouče, nástupce Staffan ...

31.07.2020 | Česká golfová federace hledá budoucího hlavního kouče ČGF, který nastoupí do sezony 2020/2021 v tandemu se stávajícím hlavním koučem Staffanem Johanssonem a od sezony 2021/2022 se stane hlavním koučem ČGF. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP