Česká golfová federace

Aktuality

Amatérská špička se sjela do Beřovic, aby doháněla zpožděný start sezóny

Amatérská špička se sjela do Beřovic, aby doháněla zpožděný start sezóny

Petr Halaburda, Čtvrtek 18. června 2020

Také domácí amatérská špička se dočkala. V pátek se prvním kolem turnaje úvodního turnaje Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour dostanou do plné soutěžní sezóny konečně i nejlepší tuzemští golfisté - do Beřovic se sjelo to nejlepší z tuzemského amatérského golfu.

V Beřovicích se měli potkat hráči a hráčky už v dubnu, jenže pandemická opatření turnaj nejdříve zcela zrušila. Brzy se však akce do kalendáře vrátila a na středočeském hřišti se tak bude hrát s dvouměsíčním zpožděním tento týden od pátku do neděle.

Pohled na startovní listinu naznačuje, že se dá očekávat skutečně skvělý golf – konkurence budu srovnatelná s mezinárodním šampionátem a podle všeho také následným zařazením do vysoké kategorie v rámci světového žebříčku WAGR.

Další důkazy o tom, jaká vytříbená společnost se na středočeské hřiště sjede? Z aktuálního pořadí TOP 10 v žebříčku ČGF se představí sedm mužů a devět žen, ze 150 startujících jich má 81 plusový handicap.

A například v ženské kategorii se do hry dostanou pouze hráčky s nejhorším handicapem 1,6… Špičkovým výkonům by mělo přispět také sportovně laděné hřiště, které je ve výborné kondici.

Do třídenního turnaje vyrazí první flighty v pátek v 7:30 hod, po sobotním kole následuje cut a v neděli si zahraje už pouze nejlepších 42 mužů + 21 žen včetně ties. Ředitelem soutěže je Adam Kratochvíl, hlavním rozhodčím Luboš Klikar.

Série bude mít nakonec pouze tři turnaje místo původních čtyř. Příště se hráči sejdou již za dva týdny na Dýšině.

Startovní listina

Stránky Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour 2020

Datum: Čtvrtek 18. června 2020
Všechny články autora

Související články

Konec termínu pro přihlášení na President Masters ...
Konec termínu pro přihlášení na President Masters ...

17.09.2020 | Přihlášení na turnaj President Masters Invitational presented by Raiffeisenbank, který startuje za týden v Mariánských Lázních, je možné do pondělí 21. září.

RB CGAT Telč, 3. kolo: Frýdlová jistým krokem, ...
RB CGAT Telč, 3. kolo: Frýdlová jistým krokem, ...

06.09.2020 | Dramatický závěr do poslední rány si schovali golfisté na poslední kolo letošní Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Telči. Po ztrátě Filipa Ráži na 18. jamce se z titulu radoval Matěj Bača (-11), v ženách potvrdila skvělou formu vítězstvím Kristýna Frýdlová (-8).

RB CGAT Telč, 2. kolo: Do čela jdou Frýdlová s Rážou
RB CGAT Telč, 2. kolo: Do čela jdou Frýdlová s Rážou

05.09.2020 | Nadějný náskok mají před závěrečným kolem posledního turnaje Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Telči Kristýna Frýdlová a Filip Ráža. I v dnešním druhém kole turnaje byla k vidění řada výborných výsledků, cut se zastavil na skóre +7 u žen a +10 u mužů.

RB CGAT Telč, 1. kolo: Třináctkrát v červených ...
RB CGAT Telč, 1. kolo: Třináctkrát v červených ...

04.09.2020 | Třetí letošní turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour začal v Telči pořádně zostra. Třináct hráčů a hráček se dostalo pod par hřiště, na nízkém skóre je i předpokládaná hranice cutu. V ženské kategorii se dělí o vedení dvě hráčky, v mužské dokonce tři golfisté.

Poslední díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur ...
Poslední díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur ...

03.09.2020 | Třetím turnajem bude o víkendu uzavřena Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Z původně čtyřdílné – a epidemií zkrácené - nejvyšší tuzemské amatérské série se již dvě soutěže uskutečnily v Beřovicích a na Dýšině, poslední akce se odehraje od pátku do neděle v Telči.

Titul na Dýšině slaví Kousková a Tichý, oba jdou ...
Titul na Dýšině slaví Kousková a Tichý, oba jdou ...

05.07.2020 | Sára Kousková a Václav Tichý slaví titul na druhém turnaji letošní Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Dýšině u Plzně. Oba šampióni se současně dostali do čela žebříčku třídílné série, která bude zakončena počátkem září v Telči.

2. RB CGAT, 2. kolo: Kousková v trháku, mezi muži ...
2. RB CGAT, 2. kolo: Kousková v trháku, mezi muži ...

04.07.2020 | Sára Kousková jistě kráčí k titulu z 2. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Před finálovým kolem má v čele ženské soutěže dominantní náskok sedmi ran. V mužské kategorii se dá naopak očekávat velké drama - ve třech ranách je seřazeno šest hráčů. V čele mužského leaderboardu je Václav Tichý.

Na Dýšině rozehráno: V čele zkušená Kousková a ...
Na Dýšině rozehráno: V čele zkušená Kousková a ...

03.07.2020 | Na skvěle připraveném, ale technicky náročném dýšinském hřišti byl dnes rozehrán druhý turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Zatímco v čele dámské soutěže je zkušená Sára Kousková (72), v mužské soutěži zaskočili své starší soky mladíci Maxmilián Jelínek a Nikolas Stoulil (oba 71).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP