Česká golfová federace

Aktuality

Turnajová sezóna ČGF začala seminářem v Hostivaři

Turnajová sezóna ČGF začala seminářem v Hostivaři

Luboš Klikar, Čtvrtek 11. června 2020

S téměř tříměsíčním zpožděním kvůli onemocnění COVID-19 se ve středu 10. června v Hostivaři sešli ředitelé a hlavní rozhodčí turnajů a soutěží ČGF, aby si takzvaně „sladili noty“ před zahájením letošní zkrácené sezóny.

Semináře, jehož lektory střídavě byli členové STK ČGF Aleš Libecajt, Dalibor Procházka, Luboš Klikar, Jan Šonka a Petr Vávrů, se zúčastnilo více než dvacet dobrovolných činovníků ze všech koutů Čech a Moravy.

Na programu pětihodinového jednání lidí, kteří budou řídit nejdůležitější amatérské soutěže a šampionáty ČGF v příštích týdnech, byl přesně tucet bodů. Vynechána sice byla původně plánovaná přednáška a praktická část týkající se poskytování první pomoci na hřišti, o to větší důraz byl věnován úspěšnému zvládnutí krizových situací, které všechny sportovní akce ve volné přírodě stále častěji doprovázejí. V případě golfu to jsou zejména častá přerušení hry pro bouřky a následná složitá rozhodnutí o obnovení hry či rušení kol aj.

Dalšími diskutovanými body byly mj. příprava hřišť na turnaje ČGF, jednotné pokyny pro signalizaci a práci forecaddies, rozsah, formální podoba a závazné termíny publikací turnajové dokumentace či nutnost dodržovat při organizování turnajů a soutěží ČGF ve zbytku této sezóny protiepidemiologická opatření MZ ČR.

Přenést teorii do praxe budou někteří členové Soutěžních výborů mít šanci už o tomto víkendu, kdy na čtyřech hřištích startuje 3. liga družstev mužů.

 

 Ilustrační FOTO Zdeněk Sluka

 

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Čtvrtek 11. června 2020
Všechny články autora

Související články

Kurz maršálů golfových resortů v dubnu potřinácté
Kurz maršálů golfových resortů v dubnu potřinácté

14.01.2021 | Již potřinácté se uskuteční kurz určený pro golfové maršály, který pořádá Česká asociace golfových maršálů ve dnech 7. až 8. dubna v Panorama Golf Resortu.

Jak na WHS? Metodické pokyny
Jak na WHS? Metodické pokyny

08.07.2020 | Nástup nového Světového hendikepového systému (WHS) byl zpomalen epidemií COVID-19. Ale golf naštěstí patřil k prvním aktivitám, které se dočkaly uvolnění, a tak jsou poslední týdny již ve znamení plnokrevného turnajového provozu. To s sebou samozřejmě přineslo první reálné zkušenosti s WHS.

Přepočet handicapů byl dokončen, technický server ...
Přepočet handicapů byl dokončen, technický server ...

17.03.2020 | Technický server ČGF je po odstávce, během které se uskutečnila migrace HCP (přepočet podle nových pravidel WHS) znovu v provozu. Přepočet handicapů byl tak dokončen.

Celorepubliková schůze STK ČGF v Hostivaři
Celorepubliková schůze STK ČGF v Hostivaři

14.02.2020 | Přechod na nový handicapový systém, změny v Řádech ČGF, novinky z odborných komisí, ale i změny v Hard Card ČGF na sezónu 2020. To všechno a mnohem více dnes na svém každoročním jednání řešila Celorepubliková schůze regionálních delegátů STK ČGF. V Hostivaři ji řídil předseda STK ČGF Aleš Libecajt.

Celosvětový handicapový systém - Shrnutí na závěr
Celosvětový handicapový systém - Shrnutí na závěr

06.02.2020 | ČGF se přihlásila k používání nového WHS již od roku 2020. Leden je pryč, ale zatím se nic neděje. Jak to tedy vlastně bude? A hlavně kdy? A jak vlastně bude ten přechod vypadat?...

Celosvětový handicapový systém - Stručný průvodce ...
Celosvětový handicapový systém - Stručný průvodce ...

01.01.2020 | Do nového roku s novým handicapovým systémem! V předchozích článcích jsme se věnovali, historii, genezi, hlavním principům i detailním aspektům nového celosvětového handicapového systému. Dnešní novoroční článek shrnuje to nejdůležitější a může tak sloužit jako takový stručný průvodce.

Vypsány další termíny kurzů rozhodčích
Vypsány další termíny kurzů rozhodčích

18.12.2019 | S ohledem na nutnost přeškolit drtivou většinu stávajících rozhodčích do začátku sezóny 2020 se první kurzy pro rozhodčí uskutečnily už v listopadu a prosinci, další termíny byly vypsány pro začátek roku.

Celosvětový handicapový systém - Seznámení s WHS ...
Celosvětový handicapový systém - Seznámení s WHS ...

08.11.2019 | V prvních dílech jsme se zabývali obecnými otázkami a historií, je čas přikročit k samotnému představení nového handicapového systému. Takže – jaký vlastně bude?...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP