Česká golfová federace

Aktuality

Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého zájmu

Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého zájmu

Petr Halaburda, Sobota 23. května 2020

Na obnovený start domácí golfové sezóny se hodně těšili také mladí golfisté. Regionální soutěže mládeže se už rozjíždějí naplno a o startující nemají nouzi, byť ještě tento víkend stále musí vystačit s omezeným počtem hráčů.

Kalendáři akcí mládeže ČGF 2020 došlo pochopitelně kvůli epidemii k řadě změn. Některé turnaje byly zcela zrušeny, ale k radosti mladých golfistů většina byla přesunuta na pozdější období, takže o ně začínající hráči a hráčky nepřijdou. Spuštění "ostrého" turnajového provozu dalo soutěžím ve čtyřech regionech definitivně zelenou.

První turnaj se uskutečnil v neděli 17. května (Mladé Buky), během tohoto víkendu se hrají už další tři - v Kostelci u Zlína, Telči a Hájích.

Od příštího týdne se rozjede program již bez větších změn, naopak kalendář bude nahuštěn o řadu přesunutých akcí z období, kdy turnaje nebylo možno hrát.

Celostátní Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV odstartuje prvním turnajem v Poděbradech (20. – 21. června).

Podrobné informace o mládežnických sériích:
Dětská Tour Západ A
Regionální Tour Západ B
Dětská Tour Severovýchod
Regionální Moravská Tour mládeže

FOTO DTSV/Linda Langová

Datum: Sobota 23. května 2020
Všechny články autora

Související články

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...
Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...

15.05.2020 | Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

Vychází kniha Golf pro děti
Vychází kniha Golf pro děti

28.04.2020 | Právě dnes se dostává na pulty znovuotevřených knihkupectví nová kniha s golfovou tématikou. Publikace Golf pro děti je výsledkem spolupráce České golfové federace s nakladatelstvím Fragment a jak vystihuje název, je určena především nejmladším golfistům.

Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen
Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen

01.04.2020 | Všechny akce pořádané Českou golfovou federací až do konce dubna 2020 byly zrušeny bez náhrady. O změnách v kalendáři, způsobených pandemií koronaviru a následným vládním opatřením, informoval generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Mistrovství ČR mládeže na simulátorech
Mistrovství ČR mládeže na simulátorech

24.02.2020 | Po devatenácté se v neděli 23. února uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže na FSG simulátorech. V Indoor Golf Centru Fomei v Hradci Králové se ho zúčastnilo 23 hráčů a hráček, do soutěže družstev se zapojilo šest týmů.

Nový software bude pomáhat Tréninkovým centrům ...
Nový software bude pomáhat Tréninkovým centrům ...

21.02.2020 | Sedmadvacet Tréninkových center mládeže ČGF (TCM) bude od letošního roku využívat pro svoji činnost aplikaci TCM.golf. Její možnosti a plné využití představili zástupcům klubů, resortů a trenérům na sérii šesti seminářů zástupci společnosti GolferIS.

Nový web projektu Se školou na golf
Nový web projektu Se školou na golf

23.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf se úspěšně rozvíjí a nyní nabízí také nové webové stránky. Na nich lze najít informace ze soutěží, aktuality a také je postupně doplňován seznam spolupracujících škol a klubů.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP