Česká golfová federace

Aktuality

Exhibiční souboj profesionálů ovládl Ondřej Lieser

Exhibiční souboj profesionálů ovládl Ondřej Lieser

Petr Halaburda, Úterý 19. května 2020

Ondřej Lieser vyhrál exhibiční duel se Stanislavem Matušem hraném na hřišti Ypsilon Golf Liberec. V duelu Tipsport Golf Challenge sice ztratil pohodlné vedení, ale o vítězství rozhodl ziskem 17. jamky. Za výhru obdržel šek na 130 tisíc korun.

Ondřej Lieser vstupoval do bitvy dvou předních českých profesionálů jako favorit a odhady bookmakerů dlouho potvrzoval. Sbíral trpělivě jednu jamku za druhou a po desáté jamce vedl 4up. Jenže pak přišly velké chvíle Stanislava Matuše: kraloval na třech jamkách v řadě a na patnáctce bylo srovnáno.

Nakonec se ale Lieser raduje z výhry a vysokého finančního bonusu. Rozhodující náskok získal na předposlední čtyřparové jamce. „Byl to velký boj. Tušili jsme oba, že se to bude přelévat, že přijde nějaká série. Při té Standově jsem si hlavně říkal, že se musím udržet v klidu a pak rozhodla na sedmnáctce moje nejlepší rána dne,“ svěřil se golfista, který především přivítal možnost si po takové pauze zahrát.

Ale jak to bude se zbytkem sezóny ani on netuší. Jsem zvědav, jak to dopadne se světovým žebříčkem, protože v Americe se rozjíždí a v Evropě se zatím nehraje. Pro mě se nic nezměnilo, chci zabojoval o účast na olympiádě,“ připomněl Lieser svůj cíl pro nejbližší měsíce.

Poražený Matuš se musel spokojit s odměnou 20 tisíc korun. Jsem rád, že jsem si mohl vůbec zahrát. Jak jsem spokojen s výkonem? Vytáhli zedníka po dvou měsících z práce... Živím se, co to jde, brigády a tak, na trénink se dostanu po práci tak na dvě hodiny,“ prozradil, jak tráví měsíce bez soutěžních akcí. „Dnes bylo dobře, že to hlavně neskončilo kvůli lidem moc brzo. A nakonec vyhrál domácí hráč, tak to má být,“ uzavřel Matuš.

FOTO facebook.com/ypsilongolfliberec

 

Datum: Úterý 19. května 2020
Všechny články autora

Související články

Exhibice profesionálů osvěží restart české sezóny
Exhibice profesionálů osvěží restart české sezóny

18.05.2020 | Již týden se na českých hřištích hrají turnaje rekreačních golfistů, plná sezóna pro výkonnostní hráče se rozjede podle Kalendáře ČGF v červnu. Fanoušci se už baví i prvními profesionálními souboji, jako nabídne například úterní Tipsport Golf Challenge na Ypsilonu.

Chystá se další exhibiční souboj českých prof ...
Chystá se další exhibiční souboj českých prof ...

15.05.2020 | V době bez turnajů hledají čeští profesionálové možnosti, které jim vynahradí soutěžení. Po dnes končícím souboji Filip Mrůzek vs. Šimon Zach se už chystá další: o pomyslný český trůn se střetnou v Tipsport Golf Challenge dva majitelé karty na Challenge Tour – Stanislav Matuš a Ondřej Lieser.

Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění
Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění

29.02.2020 | Nový systém ve světovém amatérském žebříčku WAGR způsobil výrazné změny, ale od té chvíle k velkým výkyvům nedošlo. Dlouhodobě nejlepší Klára Spilková a Ondřej Lieser i nadále vládnou českým profesionálům, v čele amatérů zůstávají Jiří Zuska a Tereza Melecká.

Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...
Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...

12.02.2020 | Bohatý program čeká na profesionální golfisty v druhé polovině týdne. Jan Cafourek vstupuje do nové sezóny na Pro Golf Tour, Kláru Spilkovou čeká druhý start na LPGA v Austrálii a Stanislav Matuš završí vstup do Challenge Tour v Jihoafrické republice.

Český golf ocenil nejlepší: Amatérům kralují Zuska ...
Český golf ocenil nejlepší: Amatérům kralují Zuska ...

15.12.2019 | V novém aranžmá se uskutečnil dnes 24. ročník Večera českého golfu, po kterém známe jména nejlepších českých golfistů: Amatérkám kraluje už třetím rokem Sára Kousková, mezi muži usedl na trůn poprvé Jiří Zuska, profesionálům vládnou Klára Spilková a Stanislav Matuš.

Konference ČGF se uskuteční v sobotu 27. června
Konference ČGF se uskuteční v sobotu 27. června

26.05.2020 | V sobotu 27. června se uskuteční Konference České golfové federace. V původním datu se nemohla konat kvůli pandemickým opatřením v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...
Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...

24.05.2020 | Další posun k obvyklému dění před epidemickými opatřeními čeká od pondělí 25. května provoz na tuzemských golfových hřištích. Možno bude pořádat turnaje bez dosavadního početního omezení (nově do 300 osob), otvírají se restaurační zařízení a další vnitřní prostory včetně hotelů.

Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...
Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...

23.05.2020 | Na obnovený start domácí golfové sezóny se hodně těšili také mladí golfisté. Regionální soutěže mládeže se už rozjíždějí naplno a o startující nemají nouzi, byť ještě tento víkend stále musí vystačit s omezeným počtem hráčů.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP