Česká golfová federace

Aktuality

Jak se budou hrát soutěže družstev mužů a žen?

Jak se budou hrát soutěže družstev mužů a žen?

Aleš Libecajt, Pondělí 18. května 2020

Vzhledem k tomu, že koronavirová pandemie postihla úvodní část golfové sezóny, přijal Technický úsek STK České golfové federace následující mimořádná rozhodnutí týkající se letošního ročníku soutěží družstev mužů a žen ČGF.

Extraliga družstev mužů a žen
Nejvyšší soutěž přišla bez náhrady o dvě kvalifikační kola na rány, která se měla hrát 23. a 24. května v Kynžvartu. Extraliga bude pokračovat dvěma kvalifikačními koly na rány ve dnech 25. a 26. července ve Mstěticích a poté čtyřdenním Play-off a Play-out ve dnech 27. až 30. srpna v Čeladné. Hraje se podle všech vztažných ustanovení platného Hracího řádu ČGF – soutěží družstev amatérů.

1. a 2. liga družstev mužů a žen
Tyto soutěže přišly bez náhrady o svou první fázi, tj. dvě kvalifikační kola na rány, která se měla hrát 23. a 24. května. Tyto soutěže budou pokračovat upravenou finálovou částí ve dnech 24. až 26. července ve formátu tří kol na rány, z nichž bude určeno konečné pořadí startujících družstev.

V prvních dvou kolech na rány budou družstva nasazena do startovní listiny podle Počátečních tabulek soutěží družstev mužů a žen. Ve finálovém kole na rány budou družstva nasazena do startovní listiny podle aktuálního pořadí po 36 odehraných jamkách. V případě rovnosti součtu ran po třech kolech u dvou nebo více družstev se o pořadí rozhodne v souladu s body 4.7.3.2.6, resp. 4.7.4.2.6.

Hraje se podle všech vztažných ustanovení platného Hracího řádu ČGF – soutěží družstev amatérů.

3. liga družstev mužů
Nejnižší soutěž se odehraje beze změn v původně určených termínech 13. a 14. června, 11. a 12. července. Všechna ustanovení platného Hracího řádu ČGF – soutěží družstev amatérů zůstávají v platnosti.

 

Aleš Libecajt
předseda STK ČGF

 

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Pondělí 18. května 2020
Všechny články autora

Související články

Turnaj klubových šampiónů rozehrál český mistr ...
Turnaj klubových šampiónů rozehrál český mistr ...

25.10.2018 | Na děleném 11. místě figuruje český mužský mistr Beskydský golfový klub po prvním kole soutěže určené pro národní týmové šampióny. V tříkolové European Men's Club Trophy si v soutěži jednotlivců vede nejlépe Petr Janík (-2) na dělené šesté příčce.

Konference ČGF se uskuteční v sobotu 27. června
Konference ČGF se uskuteční v sobotu 27. června

26.05.2020 | V sobotu 27. června se uskuteční Konference České golfové federace. V původním datu se nemohla konat kvůli pandemickým opatřením v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...
Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...

24.05.2020 | Další posun k obvyklému dění před epidemickými opatřeními čeká od pondělí 25. května provoz na tuzemských golfových hřištích. Možno bude pořádat turnaje bez dosavadního početního omezení (nově do 300 osob), otvírají se restaurační zařízení a další vnitřní prostory včetně hotelů.

Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...
Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...

23.05.2020 | Na obnovený start domácí golfové sezóny se hodně těšili také mladí golfisté. Regionální soutěže mládeže se už rozjíždějí naplno a o startující nemají nouzi, byť ještě tento víkend stále musí vystačit s omezeným počtem hráčů.

Exhibiční souboj profesionálů ovládl Ondřej Lieser
Exhibiční souboj profesionálů ovládl Ondřej Lieser

19.05.2020 | Ondřej Lieser vyhrál exhibiční duel se Stanislavem Matušem hraném na hřišti Ypsilon Golf Liberec. V duelu Tipsport Golf Challenge sice ztratil pohodlné vedení, ale o vítězství rozhodl ziskem 17. jamky. Za výhru obdržel šek na 130 tisíc korun.

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...
Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...

15.05.2020 | Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

Jamkový Pohár mistrů klubů již potřinácté
Jamkový Pohár mistrů klubů již potřinácté

14.05.2020 | Letošní již třináctý ročník Poháru mistrů klubů ve hře jamky se uskuteční tradičně na hřišti ve Staré Boleslavi. Šampionát se bude hrát ve středu 17. června 2020, přihlášky je nutné doručit do 14. června.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP