Česká golfová federace

Aktuality

Golf už hrajeme. Pracuje se na sjednocení provozních podmínek

Golf už hrajeme. Pracuje se na sjednocení provozních podmínek

Petr Halaburda, Úterý 7. dubna 2020

Golfový život se k všeobecné radosti po pondělním vládním rozhodnutí rozjel na většině tuzemských hřišť, ale přetrvávají některé nejasnosti ohledně provozu veřejných sportovišť. Na jejich upřesnění a sjednocení provozních pravidel se pracuje.

Pondělní rozhodnutí Vlády ČR o možnosti otevřít veřejná sportoviště po celé republice udělalo rozhodnutí radost řadě sportovců a také všem golfistům. Právní komise ČGF v noci vydala stanovisko, na jehož základě bylo umožněno golfová zařízení již dnes otevřít.

Dá se však předpokládat, že dojde k jeho aktualizaci.

„Vzhledem k tomu, že vládní opatření byla oficiálně známa až včera ve 22:00, bylo vytvořeno díky Právní komisi ČGF ve zkrácené lhůtě naše základní stanovisko. Legislativci dnes uznali, že opatření Ministerstva zdravotnictví budou muset být ještě upřesněna, a také my následně doplníme naše stanovisko. Připravujeme rovněž manuál, podle kterého bude možné postupovat při provozu hřišť jednotně,“ vysvětlil generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Hezkou hru.

Datum: Úterý 7. dubna 2020
Všechny články autora

Související články

Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...
Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...

24.05.2020 | Další posun k obvyklému dění před epidemickými opatřeními čeká od pondělí 25. května provoz na tuzemských golfových hřištích. Možno bude pořádat turnaje bez dosavadního početního omezení (nově do 300 osob), otvírají se restaurační zařízení a další vnitřní prostory včetně hotelů.

European Young Masters má nový termín i dějiště
European Young Masters má nový termín i dějiště

10.05.2020 | Nejvýznamnější letošní amatérská soutěž na českém území má nový termín i dějiště. Kvůli pandemii COVID-19 se European Young Masters (EYM) uskuteční o měsíc později, v termínu od 27. do 29. srpna v Golf Mladá Boleslav. Původně se mělo hrát ve dnech 23.

Golfové turnaje odstartují 11. května
Golfové turnaje odstartují 11. května

04.05.2020 | Golfové turnaje bude možné pořádat od 11. května s omezením maximální účasti na 100 osob. Umožňují to poslední vládní opatření, která povolují mimo jiné pořádání sportovních soutěží. Vyplývá to z aktuálního stanoviska Právní komise ČGF.

Projekt Hrajeme a pomáháme získal již téměř půl ...
Projekt Hrajeme a pomáháme získal již téměř půl ...

03.05.2020 | Společný charitativní projekt ČGF a Asociace golfových hřišť ve spolupráci se společnosti TeeTime SE s názvem „Hrajeme a pomáháme“ získal na charitativní účely již téměř půl miliónu korun. Díky zapojení předních českých profesionálů, sportovců z dalších odvětví i jiných osobností akce pokračuje.

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

Hledáte Nesoutěžní výsledky na webu?
Hledáte Nesoutěžní výsledky na webu?

24.04.2020 | Pořádání turnajů sice vzhledem k opatřením v souvislosti s vládními opatřeními není možné, ale řada golfistů využívá v této době možnost hry na Nesoutěžní výsledek. Po uzavření turnajové sekce lze najít tyto výsledky dočasně jiným způsobem.

Výkonnostní amatéři v pilné přípravě (4.)
Výkonnostní amatéři v pilné přípravě (4.)

22.04.2020 | Tento týden měla turnajem 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour odstartovat naplno tuzemská sezóna, ale její premiéra se kvůli pandemii nekoná. Přední čeští amatéři přesto pokračují v pilné přípravě, aby byli připraveni na to, až se turnajový kolotoč znovu rozjede.

Jak na počet hráčů ve flightu a nošení roušek?
Jak na počet hráčů ve flightu a nošení roušek?

21.04.2020 | Právní komise dnes v podvečer vydala vyjádření k často kladeným otázkám týkající se počtu hráčů ve flightu a také nošení roušek, které vyplývají se souhrnného stanoviska z 19. dubna.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP