Česká golfová federace

Aktuality

Slovo prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše

Slovo prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše

redakce, Středa 18. března 2020

Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš se obrací na golfovou veřejnost v souvislosti se současnou situací, která vznikla pandemií onemocnění COVID-19:

Vážení golfoví přátelé,

rád bych se na vás obrátil s malým zamyšlením o současné situaci, samozřejmě především z golfového pohledu, ale určitě ne pouze z pohledu golfistů. 

Naše evropská společnost velmi dlouho nepoznala opravdový problém. Dnes čelíme varování, které by nás mělo alespoň trochu upozornit, že žijeme velmi spokojený život v podmínkách, o kterých se generacím před námi ani nesnilo. A najednou přichází komplikace. Dovolím si tvrdit, že z pohledu historie evropské civilizace posledních pár set let celkem drobná komplikace. Zatím pouze omezujeme svůj pohyb, sice máme nemocné, dochází k několika úmrtím, ale jsou to stále jednotky v poměru k počtu obyvatel. A musíme počítat s tím, že následně dojde k ekonomickým potížím, které budou ovlivňovat náš život delší dobu než samotný virový útok. 

Možná ale ještě všichni nechápeme dnešní situaci jako varování. Pokoušíme se prosazovat především svoje zájmy a to ještě „pouze“ ekonomické. Samozřejmě ne všichni, někteří již bez ohledu na své pohodlí a hmotné ztráty konají. Stát poněkud zaspal, lze to přičíst období populismu, který má právě díky spokojenému životu v Evropě živnou půdu ke svému rozvoji. A to nemluvím pouze o České republice. Ale lidé si začali více pomáhat, šijí a rozdávají roušky, které nám stát zapomněl zajistit. Vzniká platforma k vyhledávání nakažených tak, aby karanténa mohla být efektivní a pouze u těch, kdo v ní má opravdu být a ostatní se mohli věnovat práci a relativně normálnímu životu.

Z tohoto pohledu je skutečnost, že nemůžeme hrát golf opravdu směšná a zanedbatelná. Ještě k tomu je teprve konec zimy a na hřištích se může pracovat, takže pro nás budou připravena. A pokud budeme rozumní, budeme používat zdravý rozum a snažit se nastalou situaci řešit, máme šanci, že se vše napraví rychleji a my se budeme moci na hřiště vrátit a vážit si zdraví a možností, které dnes máme.

Přemýšlejme tedy o varování, které v dnešních dnech dostáváme a snažme se přispět k účinnému řešení situace a nápravě stavu. Nezapomeňme však následně vyhodnotit, kdo přispěl k tomu, že stát nebyl připraven a schopen reagovat hned a také kdo naopak pomohl konat a řešení hledat.

Přeji vám klidné dny a těším se na setkání s vámi co nejdříve na našich hřištích.

Zdeněk Kodejš
Prezident České golfové federace 

Autor: redakce 
Datum: Středa 18. března 2020
Všechny články autora

Související články

Vyšly Golfové noviny
Vyšly Golfové noviny

09.04.2020 | Elektronické vydání odstartovalo letošní sezónu periodika Golfové noviny. "Nulté číslo" vyšlo nejdříve v elektronické podobě, aby se dostalo k čtenářům ještě v době, kdy jsou klubovny zavřené kvůli pandemii COVID-19. ...

Jak na handicapy v době pandemie?
Jak na handicapy v době pandemie?

08.04.2020 | V souvislosti s otevřením hřišť - byť zatím s omezeními – v situaci, kdy nadále přetrvává epidemická situace v době onemocnění COVID-19, se množí dotazy na zajištění bezpečného průběhu hry za dodržená Pravidel Golfu a Pravidel pro hendikepy.

Komentář k uvolnění režimu golfových hřišť a areálů
Komentář k uvolnění režimu golfových hřišť a areálů

07.04.2020 | Pondělní rozhodnutí Vlády ČR uvolnilo provoz golfových hřišť v době pandemických opatření a dnes se na řadě míst už hrálo. S ohledem na některé́ výkladové nejasnosti související s provozem golfových hřišť a areálů připravila Právní komise ČGF odpovědi na často kladené otázky.

Golf už hrajeme. Pracuje se na sjednocení provozních ...
Golf už hrajeme. Pracuje se na sjednocení provozních ...

07.04.2020 | Golfový život se k všeobecné radosti po pondělním vládním rozhodnutí rozjel na většině tuzemských hřišť, ale přetrvávají některé nejasnosti ohledně provozu veřejných sportovišť. Na jejich upřesnění a sjednocení provozních pravidel se pracuje.

Golfová hřiště se otevřou? V úterý, nebo ve středu?
Golfová hřiště se otevřou? V úterý, nebo ve středu?

06.04.2020 | Informace po dnešním jednání vlády naznačují, že venkovní sportoviště včetně golfových areálů by mohly být v nejbližších dnech otevřeny. Česká golfová federace čeká, až bude rozhodnutí vyhotoveno písemně, pak připraví svoje stanovisko.

Golf je na případné otevření hřišť připraven, ...
Golf je na případné otevření hřišť připraven, ...

06.04.2020 | Pokud k tomu dojde, golf je na start nové sezóny podle upravených pravidel připraven. V dnešním rozhovoru pro Studio ČT to uvedl prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš. O případném znovuotevření venkovních sportovišť, která jsou uzavřena kvůli pandemii onemocnění COVID-19, rozhodne Vláda ČR.

Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen
Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen

01.04.2020 | Všechny akce pořádané Českou golfovou federací až do konce dubna 2020 byly zrušeny bez náhrady. O změnách v kalendáři, způsobených pandemií koronaviru a následným vládním opatřením, informoval generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Zdeněk Kodejš k aktuálnímu stavu
Zdeněk Kodejš k aktuálnímu stavu

31.03.2020 | Vyjádření prezidenta České golfové federace Zdeňka Kodejše k aktuálnímu stavu.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP