Česká golfová federace

Aktuality

Nový software bude pomáhat Tréninkovým centrům mládeže

Nový software bude pomáhat Tréninkovým centrům mládeže

Petr Halaburda, Pátek 21. února 2020

Sedmadvacet Tréninkových center mládeže ČGF (TCM) bude od letošního roku využívat pro svoji činnost aplikaci TCM.golf. Její možnosti a plné využití představili zástupcům klubů, resortů a trenérům na sérii šesti seminářů zástupci společnosti GolferIS.

V čem spočívají hlavní výhody aplikace TCM.golf? Přístupná bude jednak trenérům, kteří v něm mohou zaznamenávat podrobné dění svých tréninkových skupin, hráči přes ní budou dostávat všechny organizační a další informace pro svoji přípravu, bude ale umožňovat dokonalý přehled také jejich rodičům. Přístup do ní je možný různými způsoby včetně mobilních telefonů.

„Absolvovali jsme šest seminářů napříč republikou, postupně se jich zúčastnilo 130 zástupců klubů, hřišť, akademií a trenérů. Máme za sebou už také první jednání se slovenskými kluby, aplikaci jsme prezentovali Slovenské golfové asociaci. Těší nás nejen pozitivní ohlas od trenérů a manažerů tréninkových center, ale také od rodičů a dětí, kteří již aplikaci používají,“ popsal obchodní ředitel GolferISu Jiří Novosad rozsah zimní road show a pozval odbornou golfovou veřejnost na dodatečný seminář, který se uskuteční 2. března v Loreta Golf Clubu Pyšely.

Nejvíce zkušeností se systémem mají na Kaskádě, Kořenci a v Pyšelích, kde ho již rok v testovacím režimu používají a nachází místo i v dalších klubech. Příkladně rychle se s ním naučili pracovat v Kravařích a Beřovicích.

Využívat ho tak budou zástupci všech 27 TCM České golfové federace, která se rozhodla pro rozvoj činnosti uhradit roční licenci. "Opakovaně se objevovala poptávka z klubů, zda podobný software plánujeme. A protože se jedná o něco, co chceme dlouhodobě rozvíjet - a na čem chceme pracovat - budeme pro účely TCM systém plně financovat. Částečně budeme jeho zakoupení spolufinancovat rovněž pro menší kluby, které zatím podmínky tréninkových center nesplňují,“ vysvětlil generální sekretář ČGF Aleš Libecajt, který se některých seminářů osobně zúčastnil.

Systém bude mít velké přednosti pro samotná TCM a hráče, ale bude mít velký význam i pro přehled o výchově mladých golfistů ze strany ČGF. „Chceme kontrolovat efektivitu práce center a sledovat podrobně vývoj každého hráče včetně těch z nižších pater pyramidy Tréninkového systému ČGF. Současně nám bude sloužit jako přesný přehled při dokladování naší práce pro státní instituce, které rozdělují dotace na rozvoj talentované mládeže,“ vysvětlil Libecajt.

Datum: Pátek 21. února 2020
Všechny články autora

Související články

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...
Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...

09.09.2020 | Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Započítávané období pro domácí žebříčky
Započítávané období pro domácí žebříčky

03.06.2020 | V důsledku epidemie COVID-19 došlo jak v tuzemsku, tak i jinde ve světě ke zrušení či přesunutí celé řady turnajů. S ohledem na sezónnost sportu se to našich soutěží nakonec dotklo v menší míře, ale třeba zámořští studenti přišli skoro o celou jarní část univerzitních soutěží.

Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...
Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...

23.05.2020 | Na obnovený start domácí golfové sezóny se hodně těšili také mladí golfisté. Regionální soutěže mládeže se už rozjíždějí naplno a o startující nemají nouzi, byť ještě tento víkend stále musí vystačit s omezeným počtem hráčů.

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...
Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...

15.05.2020 | Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

Vychází kniha Golf pro děti
Vychází kniha Golf pro děti

28.04.2020 | Právě dnes se dostává na pulty znovuotevřených knihkupectví nová kniha s golfovou tématikou. Publikace Golf pro děti je výsledkem spolupráce České golfové federace s nakladatelstvím Fragment a jak vystihuje název, je určena především nejmladším golfistům.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP