Česká golfová federace

Aktuality

Jan Cafourek vyléčil zranění a obsadil 21. místo

Jan Cafourek vyléčil zranění a obsadil 21. místo

Petr Halaburda, Čtvrtek 20. února 2020

Jan Cafourek stačil během několika dnů mezi dvěma turnaji Pro Golf Tour zažehnat problémy se zraněním nohy a při svém druhém letošním startu na Pro Golf Tour obsadil dělené 21. místo (-5), za které vyinkasuje 387 eur.

Český profesionál Jan Cafourek loni dlouho patřil mezi hlavní adepty na zisk karty pro vyšší sérii Challenge Tour. Vyhrál jeden z turnajů, dařilo se mu i na dalších akcích, a tak s ním může být počítáno do širšího okruhu favoritů i pro letošní Pro Golf Tour.

Jenže první turnaj minulý týden v Maroku kvůli zraněné levé noze nedohrál a bylo otázkou, jak se dá do pořádku.

Ale Cafourek prokázal silnou vůli, do soutěže nastoupil a odehrál všechna tři kola vždy za 70 ran (hrálo se na dvou hřištích u Casablanky), což mu vyneslo dělené 21. místo a také optimismus pro další část sezóny. Další z akcí Pro Golf Tour se bude hrát ve dnech 4. – 6. března opět v Maroku a Cafourek je jako jediný Čech znovu na seznamu přihlášených.

Výsledky

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 20. února 2020
Všechny články autora

Související články

Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour
Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour

09.08.2021 | Dva čeští profesionálové vezou umístění v TOP 10 na turnaji Wolf Open ze série Pro Golf Tour. Nejlépe skončil Aleš Kořínek (-7) na šestém místě, dělenou sedmou pozici vybojoval Jakub Bareš (-6). Těsně za elitní desítkou se na dělené jedenácté příčce umístil Michal Pospíšil (-5).

Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 ...
Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 ...

21.07.2021 | Čeští hráči na turnaji Pro Golf Tour v Rakousku prožili vydařený den. Platí to především o Janu Cafourkovi, kterého vydařené kolo (62) vyneslo na dělenou třetí pozici a ve čtvrtek ho čeká boj o druhý titul v sérii, stejně jako aktuálně šestého Aleše Kořínka.

Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...
Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...

21.07.2021 | Šest amatérek na individuálním ME v Itálii, tři muži na prestižním MM Německa, start českého výběru na European Young Masters a řada profesionálů na mezinárodních sériích. Také tento týden přináší pořádně nabitý golfový program.

Nad hranicí cutu jsou na Haugschlagu po 1.
Nad hranicí cutu jsou na Haugschlagu po 1.

28.04.2021 | Pouze Štěpán Daněk, Jakub Bareš (oba -2) a Michal Pospíšil (-1) zvládli úvodní kolo turnaje Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu natolik, že jsou nad předpokládanou hranicí cutu. Bez šancí na třetí kolo nejsou ale ani další čeští hráči, rozestupy jsou minimální.

Vlčková bere konečné 45.
Vlčková bere konečné 45.

19.04.2021 | Karolína Vlčková při svém třetím letošním startu na Symetra Tour prošla premiérově cutem a bere konečné dělené 45. místo. Naopak Janu Cafourkovi se nepodařilo napodobit první start na Pro Golf Tour a v dalším egyptském turnaji neprošel cutem.

Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...
Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...

15.04.2021 | Nevydařený den má za sebou Ondřej Lieser (+8) na Austrian Open, naopak Stanislav Matuš (+3) zůstává ve hře o účast ve finálových kolech. Na Pro Golf Tour získal Jan Cafourek (+3) konečné 38. místo, finálové kolo čeká na Sunshine Ladies Tour Kateřinu Vlašínovou (+3) a Kristýnu Napoleaovou (+4).

Cafourek vstoupil do sezóny parem v Egyptě
Cafourek vstoupil do sezóny parem v Egyptě

13.04.2021 | Úvodním kolem za 72 ran (even par) vstoupil do sezóny český profesionál Jan Cafourek. Na premiérovém turnaji Pro Golf Tour v Egyptě drží po prvním kole dělené 23. místo s náskokem dvou ran na hranici cutu.

Cafourek devátý, Váňová v TOP 20
Cafourek devátý, Váňová v TOP 20

06.03.2020 | Posun ve výsledkové listině zaznamenali ve finálových kolech čeští profesionálové při svých afrických startech. Jan Cafourek bere 9. místo z dalšího turnaje v Maroku, Šideri Váňová skončila na 18. příčce v Jihoafrické republice. Špatně vstoupila do prvního turnaje sezóny Karolína Vlčková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP