Česká golfová federace

Aktuality

Ženy začaly turnaj ve Španělsku remízou s Německem

Ženy začaly turnaj ve Španělsku remízou s Německem

Petr Halaburda, Pátek 14. února 2020

Smírným výsledkem 4,5:4,5 skončilo vstupní utkání českých golfistek proti Německu na turnaji Quadrangular Match, kterého se zúčastní v rámci svého přípravného kempu na jihu Španělska.

Dámská výprava je ve Španělsku v tréninku od neděle, každý den se jedenáct hráček připravuje na novou sezónou pod vedením národního kouče Staffana Johanssona, trenéra Petra Němečka a kondičního kouče Milana Mojžíše. Do turnaje může zasáhnout pouze osm hráček, další hráčky pokračují v tréninkovém programu.

Do utkání dnes nemohla nastoupit nemocná Tatiana Boháčová, a tak se do hry dostalo zbývajících sedm hráček včetně Gabriely Roberty Vítů, nejzkušenější golfistky na české soupisce.

Dopoledne i odpoledne byl duel vzácně vyrovnaný, všechna vítězství na obou stranách měla poměrně jasný výsledek. Vítěze neměl jeden ze tří dopoledních zápasů ve čtyřhře, nejdramatičtější duel dne vyhrála (1 up) odpoledne Denisa Vodičková.

„Ráno jsme začali pomaleji, holky po čtyřech jamkách prohrávaly všechny foursomy. Postupně šly dva flighty do vedení - Agáta s Klárou vyhrály jednoznačně, Sarah a Denisa vedly o tři po čtrnáctce, ale bohužel prohrály tři jamky v řadě a na závěr nedaly 1,5 metru dlouhý putt do vítězství,“ popsal dramatický dopolední závěr nehrající kapitán Milan Mojžíš.

„V singlech jsme dominovali na první devítce, Sarah a Gábi vyhrály vysoko, zatímco Natálie a Agáta své zápasy prohrály. Slibně rozjetý zápas prohrála i Klára (3up po 8 jamkách), která měla papírové nejsilnější soupeřku hrající pravidelně turnaje LETAS,“ pokračoval kapitán v popisu dění.

Dramatický vrchol přinesl i poslední odpolední duel Denisy Vodičkové, ale její vydařený putt přinesl tolik důležité vítězství pro konečnou remízu.

V druhém dnešním utkání porazilo Švédsko domácí Španělky 6:3. Vítězný tým bude hrát v sobotu proti Češkám.

Výsledky 1. kola
Program 2. kola

 

FOTO www.rfegolf.es

Datum: Pátek 14. února 2020
Všechny články autora

Související články

Jan Cafourek vyléčil zranění a obsadil 21. místo
Jan Cafourek vyléčil zranění a obsadil 21. místo

20.02.2020 | Jan Cafourek stačil během několika dnů mezi dvěma turnaji Pro Golf Tour zažehnat problémy se zraněním nohy a při svém druhém letošním startu na Pro Golf Tour obsadil dělené 21. místo (-5), za které vyinkasuje 387 eur.

Češky po prohře se Španělskem skončily bronzové
Češky po prohře se Španělskem skončily bronzové

16.02.2020 | Český výběr obsadil na ženském přípravném turnaji po prohře s domácím výběrem (2:7) ve Španělsku třetí místo. Vítězem soutěže se nakonec staly Švédky, přestože měly na svém kontě prohru s českým výběrem.

České golfistky porazily Švédsko a jsou blízko ...
České golfistky porazily Švédsko a jsou blízko ...

15.02.2020 | Jedno vítězství a jednu remízu mají na svém kontě české golfistky po druhém kole turnaje Quadrangular Match ve Španělsku. Po pátečním výsledku 4,5:4,5 s Německem dnes dokázaly porazit Švédky 5:4 a v neděli budou se Španělskem bojovat o konečný triumf.

Stanislav Matuš se s Afrikou rozloučil po třetím ...
Stanislav Matuš se s Afrikou rozloučil po třetím ...

15.02.2020 | Ani ve třetím turnaji série Challenge Tour v Jihoafrické republice se český profesionál Stanislav Matuš postupu do finálového kola nedočkal. Třetí kolo na Dimension Data Pro-Am odehrál se skóre 78 a se soutěží se rozloučil.

Stanislav Matuš má ke cutu v JAR daleko
Stanislav Matuš má ke cutu v JAR daleko

14.02.2020 | Ani druhé kolo nepřiblížilo Stanislavu Matušovi postup do finálového kola turnaje Dimension Data Pro-Am v Jihoafrické republice. Po druhém kole je na skóre +4, osm ran za hranicí postupu do nedělního finále.

Klára Spilková cutem na Australian Open neprošla
Klára Spilková cutem na Australian Open neprošla

14.02.2020 | Výsledek pod par hřiště (72) zaznamenala Klára Spilková v druhém kole Australian Open, ale po nevydařeném úvodním kole byla od postupu do víkendu vzdálena pět ran.

Cafourek z turnaje Pro Golf Tour odstoupil, Matušovi ...
Cafourek z turnaje Pro Golf Tour odstoupil, Matušovi ...

13.02.2020 | Jedno turnajové kolo a sezóna Jana Cafourka se přerušila. Po čtvrtečním úvodním dnu turnaje Pro Golf Tour v Maroku musel jednatřicetiletý český golfista ze hry odstoupit kvůli zraněnému kotníku. Stanislav Matuš nevstoupil ideálně do turnaje, který uzavře úvodní sérii Challenge Tour v JAR.

Vstup do Australian Open se Spilkové nevydařil
Vstup do Australian Open se Spilkové nevydařil

13.02.2020 | Vstup do ISPS Handa Women’s Australian Open Kláře Spilkové nevyšel. V úvodním kole zapisovala výsledek 79 (+6) a k postupu do finálového víkendu má hodně daleko.

Reklama
Banner