Česká golfová federace

Aktuality

Ženy začaly turnaj ve Španělsku remízou s Německem

Ženy začaly turnaj ve Španělsku remízou s Německem

Petr Halaburda, Pátek 14. února 2020

Smírným výsledkem 4,5:4,5 skončilo vstupní utkání českých golfistek proti Německu na turnaji Quadrangular Match, kterého se zúčastní v rámci svého přípravného kempu na jihu Španělska.

Dámská výprava je ve Španělsku v tréninku od neděle, každý den se jedenáct hráček připravuje na novou sezónou pod vedením národního kouče Staffana Johanssona, trenéra Petra Němečka a kondičního kouče Milana Mojžíše. Do turnaje může zasáhnout pouze osm hráček, další hráčky pokračují v tréninkovém programu.

Do utkání dnes nemohla nastoupit nemocná Tatiana Boháčová, a tak se do hry dostalo zbývajících sedm hráček včetně Gabriely Roberty Vítů, nejzkušenější golfistky na české soupisce.

Dopoledne i odpoledne byl duel vzácně vyrovnaný, všechna vítězství na obou stranách měla poměrně jasný výsledek. Vítěze neměl jeden ze tří dopoledních zápasů ve čtyřhře, nejdramatičtější duel dne vyhrála (1 up) odpoledne Denisa Vodičková.

„Ráno jsme začali pomaleji, holky po čtyřech jamkách prohrávaly všechny foursomy. Postupně šly dva flighty do vedení - Agáta s Klárou vyhrály jednoznačně, Sarah a Denisa vedly o tři po čtrnáctce, ale bohužel prohrály tři jamky v řadě a na závěr nedaly 1,5 metru dlouhý putt do vítězství,“ popsal dramatický dopolední závěr nehrající kapitán Milan Mojžíš.

„V singlech jsme dominovali na první devítce, Sarah a Gábi vyhrály vysoko, zatímco Natálie a Agáta své zápasy prohrály. Slibně rozjetý zápas prohrála i Klára (3up po 8 jamkách), která měla papírové nejsilnější soupeřku hrající pravidelně turnaje LETAS,“ pokračoval kapitán v popisu dění.

Dramatický vrchol přinesl i poslední odpolední duel Denisy Vodičkové, ale její vydařený putt přinesl tolik důležité vítězství pro konečnou remízu.

V druhém dnešním utkání porazilo Švédsko domácí Španělky 6:3. Vítězný tým bude hrát v sobotu proti Češkám.

Výsledky 1. kola
Program 2. kola

 

FOTO www.rfegolf.es

Datum: Pátek 14. února 2020
Všechny články autora

Související články

Stanislav Matuš uzavře zvláštní sezónu na European ...
Stanislav Matuš uzavře zvláštní sezónu na European ...

27.11.2020 | V příštím týdnu bude mít český golf dvojí zastoupení na turnajích European Tour. Ondřej Lieser se představí v Dubaji, zatímco Stanislav Matuš využije v Jihoafrické republice sváteční možnost uplatnit svoji částečnou kartu série, která mu zůstane i pro příští rok.

Karolína Vlčková se chystá na Vánoce do Česka
Karolína Vlčková se chystá na Vánoce do Česka

26.11.2020 | Česká profesionálka Karolína Vlčková působí již třetím rokem na okruhu Symetra Tour v USA, kde však letos odehrála pouze osm turnajů. Nejistou dobu na začátku sezóny využila k radikálním změnám ve švihu, které se jí ke konci sezóny vyplatily a nyní se již těší na strávení vánočních svátků v Česku.

Olympijský žebříček: Do Tokia mají namířeno Lieser ...
Olympijský žebříček: Do Tokia mají namířeno Lieser ...

25.11.2020 | V aktuálním vydání redukovaného žebříčku golfistů pro Olympijské hry 2021 jsou také dva čeští reprezentanti: mezi muži se probojoval na 51. místo Ondřej Lieser, v ženské části je Klára Spilková na 53. pozici. V Tokiu bude v každé kategorii startovat 60 nejlepších.

Šideri Váňová se na příští sezónu připravuje v ...
Šideri Váňová se na příští sezónu připravuje v ...

24.11.2020 | Česká profesionálka Šideri Váňová se na zimní měsíce přesunula do Dubaje, kde se připravuje na příští sezónu. Tu plánuje zahájit na turnaji série Sunshine Tour v Jihoafrické republice a dále odehrát co nejvíce turnajů pro šanci vylepšit svou kategorii na okruhu LET.

Týden volna mezi turnaji byl možná klíčem k vítězstv ...
Týden volna mezi turnaji byl možná klíčem k vítězstv ...

23.11.2020 | Ondřej Lieser má za sebou nejnáročnější turnaj své kariéry, především pak po psychické stránce. V rozhovoru pro náš web prohlásil, že se mu prý v závěru nedělního kola potvrdila správnost rozhodnutí minulý týden věnovat odpočinku. A prozradil, že na závěr roku ho možná čeká jeden významný turnaj.

Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...
Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...

23.11.2020 | Velký ohlas vyvolal úspěch Ondřeje Liesera v celé golfové komunitě, ale velkou pozornost mu věnuje především skupina výkonnostních hráčů, kteří stejně jako jejich kolega usilují o cestu mezi golfovou elitu. Řada z nich připomněla, že to je pro ně také další motivace, aby se jim podařil stejný krok.

Ondřej Lieser se posunul na 179.
Ondřej Lieser se posunul na 179.

23.11.2020 | Dva turnajové tituly v krátkém období přinesly Ondřeji Lieserovi výrazný skok ve světovém žebříčku. Nejlepší český profesionál poskočil již na 179. místo Official World Golf Ranking, z čehož je zřejmé, že v novém redukovaném olympijském žebříčku bude poprvé na jednom ze 60 účastnických míst.

Ondřej Lieser: Je to především vítězství mé ženy
Ondřej Lieser: Je to především vítězství mé ženy

22.11.2020 | Ondřej Lieser přepsal golfovou historii a stal se prvním českým hráčem, který vyhrál žebříček Road to Mallorca a vybojoval kartu pro nadcházející sezónu European Tour. Po dnešní výhře prohlásil, že to bylo především vítězství jeho ženy, která má na kariéře a samotných výsledcích klíčový vliv.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP