Česká golfová federace

Aktuality

Ženy začaly turnaj ve Španělsku remízou s Německem

Ženy začaly turnaj ve Španělsku remízou s Německem

Petr Halaburda, Pátek 14. února 2020

Smírným výsledkem 4,5:4,5 skončilo vstupní utkání českých golfistek proti Německu na turnaji Quadrangular Match, kterého se zúčastní v rámci svého přípravného kempu na jihu Španělska.

Dámská výprava je ve Španělsku v tréninku od neděle, každý den se jedenáct hráček připravuje na novou sezónou pod vedením národního kouče Staffana Johanssona, trenéra Petra Němečka a kondičního kouče Milana Mojžíše. Do turnaje může zasáhnout pouze osm hráček, další hráčky pokračují v tréninkovém programu.

Do utkání dnes nemohla nastoupit nemocná Tatiana Boháčová, a tak se do hry dostalo zbývajících sedm hráček včetně Gabriely Roberty Vítů, nejzkušenější golfistky na české soupisce.

Dopoledne i odpoledne byl duel vzácně vyrovnaný, všechna vítězství na obou stranách měla poměrně jasný výsledek. Vítěze neměl jeden ze tří dopoledních zápasů ve čtyřhře, nejdramatičtější duel dne vyhrála (1 up) odpoledne Denisa Vodičková.

„Ráno jsme začali pomaleji, holky po čtyřech jamkách prohrávaly všechny foursomy. Postupně šly dva flighty do vedení - Agáta s Klárou vyhrály jednoznačně, Sarah a Denisa vedly o tři po čtrnáctce, ale bohužel prohrály tři jamky v řadě a na závěr nedaly 1,5 metru dlouhý putt do vítězství,“ popsal dramatický dopolední závěr nehrající kapitán Milan Mojžíš.

„V singlech jsme dominovali na první devítce, Sarah a Gábi vyhrály vysoko, zatímco Natálie a Agáta své zápasy prohrály. Slibně rozjetý zápas prohrála i Klára (3up po 8 jamkách), která měla papírové nejsilnější soupeřku hrající pravidelně turnaje LETAS,“ pokračoval kapitán v popisu dění.

Dramatický vrchol přinesl i poslední odpolední duel Denisy Vodičkové, ale její vydařený putt přinesl tolik důležité vítězství pro konečnou remízu.

V druhém dnešním utkání porazilo Švédsko domácí Španělky 6:3. Vítězný tým bude hrát v sobotu proti Češkám.

Výsledky 1. kola
Program 2. kola

 

FOTO www.rfegolf.es

Datum: Pátek 14. února 2020
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková odstartovala na LPGA 73. místem
Klára Spilková odstartovala na LPGA 73. místem

03.08.2020 | Na dělené 73. příčce skončila česká golfistka Klára Spilková na prvním turnaji po znovuobnovení turnajů série LPGA, který se hrál v Ohiu.

Gabriela Roberta Vítů veze z MM Rakouska umístění ...
Gabriela Roberta Vítů veze z MM Rakouska umístění ...

02.08.2020 | Čtyřdenní Mezinárodní mistrovství Rakouska dnes skončilo v Golf Clubu Linz - St. Florian. Dělené osmé místo si odváží Gabriela Roberta Vítů, těsně za TOP 10 se umístila Natálie Saint Germain. Z českých mužů se nejlépe dařilo Davidu Melicharovi, který skončil dělený sedmadvacátý.

Klára Spilková při restartu prošla na LPGA cutem
Klára Spilková při restartu prošla na LPGA cutem

02.08.2020 | Klára Spilková prošla cutem na prvním turnaji LPGA po pauze vynucené epidemií. Na turnaji v Ohiu také druhé kolo zahrála za 75 ran (+3) a z děleného 60. místa vstoupí do nedělního finálového kola.

Klára Spilková bude po restartu LPGA hrát o nedělní ...
Klára Spilková bude po restartu LPGA hrát o nedělní ...

01.08.2020 | Přesně na hranici cutu je česká profesionálka Klára Spilková po odehraném prvním kole úvodního turnaje po restartu LPGA Tour. Na turnaji v Ohiu zapisovala výsledek 75 (+3) a figuruje na děleném 69. místě.

Bareš s Lieserem berou páté místo na Pro Golf Tour
Bareš s Lieserem berou páté místo na Pro Golf Tour

31.07.2020 | Dva čeští profesionálové do desátého místa, vítězem golfista trénující na Albatrossu a žijící v Praze. Výraznou českou stopu měl dnes zakončený turnaj Pro Golf Tour nedaleko polské Wroclavi. Jakub Bareš a Ondřej Lieser se dělí o páté místo, vítězem je Julien Brun z Francie.

Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...
Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...

30.07.2020 | Jeden z nejprestižnějších dorosteneckých turnajů German Girls & Boys byl letos kvůli koronaviru zrušen, přesto se však hřiště St. Leon-Rot rozhodlo pořádat SLR Academy Invitational pro nejlepší hráče do 25 let. V tom zvítězila Jana Melichová (-15), třetí mezi muži skončil Petr Hrubý (-9)...

Ondřej Lieser veze z Rakouska nejlepší český výslede ...
Ondřej Lieser veze z Rakouska nejlepší český výslede ...

18.07.2020 | Ondřej Lieser obsadil dělené třinácté místo na turnaji Euram Bank Open v Rakousku a znovu tak vylepšil nejlepší český výsledek na European Tour. Druhý zástupce Czech Golf Teamu Stanislav Matuš obsadil dělené 61. místo.

Karolína Vlčková vyhlíží novou sezónu (zatím) ...
Karolína Vlčková vyhlíží novou sezónu (zatím) ...

22.06.2020 | Nejdříve na Floridě a poté na domácím Albatrossu se připravovala Karolína Vlčková na restart sezóny Symetra Tour. Česká profesionálka měla mít právě za sebou značnou část své třetí sezóny na americké sérii, ale zatím může jen trénovat a svoji přípravu si osvěžit sázkami při hře s českými kolegy.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP