Česká golfová federace

Aktuality

Cafourek z turnaje Pro Golf Tour odstoupil, Matušovi nevyšlo první kolo

Cafourek z turnaje Pro Golf Tour odstoupil, Matušovi nevyšlo první kolo

Petr Halaburda, Čtvrtek 13. února 2020

Jedno turnajové kolo a sezóna Jana Cafourka se přerušila. Po čtvrtečním úvodním dnu turnaje Pro Golf Tour v Maroku musel jednatřicetiletý český golfista ze hry odstoupit kvůli zraněnému kotníku. Stanislav Matuš nevstoupil ideálně do turnaje, který uzavře úvodní sérii Challenge Tour v JAR.

Tří měsíce čekal český golfista Jan Cafourek na soutěžní kolo, ale jeho vstup do nové sezóny mu příliš nevyšel. Podle jeho slov za tím jsou zdravotní důvody a není jisté, zda se bude mít možnost postavit na start dalšího turnaje série, který začne v Maroku 18. února.

„V úterý mě začal bolet levý kotník, včerejší hra už nebyla proto dobrá. A dnes na drivingu mě to bolelo ještě víc, a tak jsem musel odstoupit. Vyhledám zdejšího lékaře, snad to nebude nic dramatického, abych se mohl dát případně do kupy na další turnaj,“ uvedl golfista.

Stanislav Matuš má za sebou vstup do turnaje, který uzavře úvodní sérii sezóny Challenge Tour v Jihoafrické republice. Po prvním kole je se skóre +3 (76) na děleném 147. místě.

Tři birdie, dvakrát double-bogey a dvě bogey. Tak vypadala jeho skórkarta po dokončení prvního kola v turnaji Dimension Data Pro-Am. Dnešní kolo absolvoval na nejdelším z trojice hřišť The Links s parem 73.

Turnaj se hraje systémem Pro-Am, po boku profesionála hraje vždy jeden amatér. Po třídenních bojích projde cutem 60 nejlepších profesionálů.

LEADERBOARD Challenge Tour

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 13. února 2020
Všechny články autora

Související články

Cafourek devátý, Váňová v TOP 20
Cafourek devátý, Váňová v TOP 20

06.03.2020 | Posun ve výsledkové listině zaznamenali ve finálových kolech čeští profesionálové při svých afrických startech. Jan Cafourek bere 9. místo z dalšího turnaje v Maroku, Šideri Váňová skončila na 18. příčce v Jihoafrické republice. Špatně vstoupila do prvního turnaje sezóny Karolína Vlčková.

Jan Cafourek vyléčil zranění a obsadil 21. místo
Jan Cafourek vyléčil zranění a obsadil 21. místo

20.02.2020 | Jan Cafourek stačil během několika dnů mezi dvěma turnaji Pro Golf Tour zažehnat problémy se zraněním nohy a při svém druhém letošním startu na Pro Golf Tour obsadil dělené 21. místo (-5), za které vyinkasuje 387 eur.

Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...
Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...

12.02.2020 | Bohatý program čeká na profesionální golfisty v druhé polovině týdne. Jan Cafourek vstupuje do nové sezóny na Pro Golf Tour, Kláru Spilkovou čeká druhý start na LPGA v Austrálii a Stanislav Matuš završí vstup do Challenge Tour v Jihoafrické republice.

Silné české zastoupení na Slovak Open Championship
Silné české zastoupení na Slovak Open Championship

14.09.2020 | Osmnáct českých golfistů a golfistek včetně amatérů startuje na dvoudenním turnaji Penati Slovak Open Championship, který začíná dnes na hřišti Legend Course v Penati Golf Resortu. Ambasadorem turnaje je Rory Sabbatini, který loňský turnaj vyhrál v play-off s Ondřejem Lieserem.

Deštivé finálové kolo Čechům na PGT nevyšlo, nejlepš ...
Deštivé finálové kolo Čechům na PGT nevyšlo, nejlepš ...

30.08.2020 | Turnaj ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020 ze série Pro Golf Tour byl zakončen třetím kolem, které českým barvám vyšlo jen částečně. Umístění v TOP 10 zvládl udržet Ondřej Lieser (+2), v další desítce skončil Stanislav Matuš (+4). První místo s náskokem pěti ran vybojoval Němec Thomas Rosenmüller (-7).

Devět Čechů prošlo na Pro Golf Tour cutem, čtyři ...
Devět Čechů prošlo na Pro Golf Tour cutem, čtyři ...

29.08.2020 | Na západočeských hřištích v Sokolově a na Kynžvartu se dnes dohrálo druhé kolo turnaje ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020. Cutem prošlo celkem devět Čechů, čtyři jsou v TOP 10 v čele s pátým Jakubem Barešem se skóre -3.

Tři Češi jsou na české Pro Golf Tour v TOP 10
Tři Češi jsou na české Pro Golf Tour v TOP 10

28.08.2020 | Další turnaj ze série Pro Golf Tour odstartoval v západních Čechách na hřištích v Sokolově a Kynžvartu. Nejlépe do turnaje ALTEPRO Trophy by EXTEC vstopili Stanislav Matuš s Jakubem Barešem (-3), v TOP 10 je také Michal Pospíšil (-2).

Bareš s Lieserem berou páté místo na Pro Golf Tour
Bareš s Lieserem berou páté místo na Pro Golf Tour

31.07.2020 | Dva čeští profesionálové do desátého místa, vítězem golfista trénující na Albatrossu a žijící v Praze. Výraznou českou stopu měl dnes zakončený turnaj Pro Golf Tour nedaleko polské Wroclavi. Jakub Bareš a Ondřej Lieser se dělí o páté místo, vítězem je Julien Brun z Francie.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP