Česká golfová federace

Aktuality

Cafourek z turnaje Pro Golf Tour odstoupil, Matušovi nevyšlo první kolo

Cafourek z turnaje Pro Golf Tour odstoupil, Matušovi nevyšlo první kolo

Petr Halaburda, Čtvrtek 13. února 2020

Jedno turnajové kolo a sezóna Jana Cafourka se přerušila. Po čtvrtečním úvodním dnu turnaje Pro Golf Tour v Maroku musel jednatřicetiletý český golfista ze hry odstoupit kvůli zraněnému kotníku. Stanislav Matuš nevstoupil ideálně do turnaje, který uzavře úvodní sérii Challenge Tour v JAR.

Tří měsíce čekal český golfista Jan Cafourek na soutěžní kolo, ale jeho vstup do nové sezóny mu příliš nevyšel. Podle jeho slov za tím jsou zdravotní důvody a není jisté, zda se bude mít možnost postavit na start dalšího turnaje série, který začne v Maroku 18. února.

„V úterý mě začal bolet levý kotník, včerejší hra už nebyla proto dobrá. A dnes na drivingu mě to bolelo ještě víc, a tak jsem musel odstoupit. Vyhledám zdejšího lékaře, snad to nebude nic dramatického, abych se mohl dát případně do kupy na další turnaj,“ uvedl golfista.

Stanislav Matuš má za sebou vstup do turnaje, který uzavře úvodní sérii sezóny Challenge Tour v Jihoafrické republice. Po prvním kole je se skóre +3 (76) na děleném 147. místě.

Tři birdie, dvakrát double-bogey a dvě bogey. Tak vypadala jeho skórkarta po dokončení prvního kola v turnaji Dimension Data Pro-Am. Dnešní kolo absolvoval na nejdelším z trojice hřišť The Links s parem 73.

Turnaj se hraje systémem Pro-Am, po boku profesionála hraje vždy jeden amatér. Po třídenních bojích projde cutem 60 nejlepších profesionálů.

LEADERBOARD Challenge Tour

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 13. února 2020
Všechny články autora

Související články

Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour
Dva Češi v TOP 10 na turnaji Pro Golf Tour

09.08.2021 | Dva čeští profesionálové vezou umístění v TOP 10 na turnaji Wolf Open ze série Pro Golf Tour. Nejlépe skončil Aleš Kořínek (-7) na šestém místě, dělenou sedmou pozici vybojoval Jakub Bareš (-6). Těsně za elitní desítkou se na dělené jedenácté příčce umístil Michal Pospíšil (-5).

Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 ...
Pro Golf Tour: Cafourkovo skvělé kolo, v TOP 10 ...

21.07.2021 | Čeští hráči na turnaji Pro Golf Tour v Rakousku prožili vydařený den. Platí to především o Janu Cafourkovi, kterého vydařené kolo (62) vyneslo na dělenou třetí pozici a ve čtvrtek ho čeká boj o druhý titul v sérii, stejně jako aktuálně šestého Aleše Kořínka.

Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...
Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...

21.07.2021 | Šest amatérek na individuálním ME v Itálii, tři muži na prestižním MM Německa, start českého výběru na European Young Masters a řada profesionálů na mezinárodních sériích. Také tento týden přináší pořádně nabitý golfový program.

Nad hranicí cutu jsou na Haugschlagu po 1.
Nad hranicí cutu jsou na Haugschlagu po 1.

28.04.2021 | Pouze Štěpán Daněk, Jakub Bareš (oba -2) a Michal Pospíšil (-1) zvládli úvodní kolo turnaje Pro Golf Tour v rakouském Haugschlagu natolik, že jsou nad předpokládanou hranicí cutu. Bez šancí na třetí kolo nejsou ale ani další čeští hráči, rozestupy jsou minimální.

Vlčková bere konečné 45.
Vlčková bere konečné 45.

19.04.2021 | Karolína Vlčková při svém třetím letošním startu na Symetra Tour prošla premiérově cutem a bere konečné dělené 45. místo. Naopak Janu Cafourkovi se nepodařilo napodobit první start na Pro Golf Tour a v dalším egyptském turnaji neprošel cutem.

Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...
Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...

15.04.2021 | Nevydařený den má za sebou Ondřej Lieser (+8) na Austrian Open, naopak Stanislav Matuš (+3) zůstává ve hře o účast ve finálových kolech. Na Pro Golf Tour získal Jan Cafourek (+3) konečné 38. místo, finálové kolo čeká na Sunshine Ladies Tour Kateřinu Vlašínovou (+3) a Kristýnu Napoleaovou (+4).

Cafourek vstoupil do sezóny parem v Egyptě
Cafourek vstoupil do sezóny parem v Egyptě

13.04.2021 | Úvodním kolem za 72 ran (even par) vstoupil do sezóny český profesionál Jan Cafourek. Na premiérovém turnaji Pro Golf Tour v Egyptě drží po prvním kole dělené 23. místo s náskokem dvou ran na hranici cutu.

Cafourek devátý, Váňová v TOP 20
Cafourek devátý, Váňová v TOP 20

06.03.2020 | Posun ve výsledkové listině zaznamenali ve finálových kolech čeští profesionálové při svých afrických startech. Jan Cafourek bere 9. místo z dalšího turnaje v Maroku, Šideri Váňová skončila na 18. příčce v Jihoafrické republice. Špatně vstoupila do prvního turnaje sezóny Karolína Vlčková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP