Česká golfová federace

Aktuality

Česko znovu čeká záplava špičkových turnajů

Česko znovu čeká záplava špičkových turnajů

Petr Halaburda, Pondělí 10. února 2020

Stejně jako v loňské sezóně se mohou čeští golfoví fanoušci těšit na bohatý program (nejen) profesionálních soutěží. Tuzemskou zastávku avizují tři nejvyšší mužské evropské série, dvakrát se zde představí i hráčky dvou dámských evropských sérií.

Tradičním vrcholem sezóny bude další ročník mužského D+D REAL Czech Masters, který se bude hrát pod taktovkou společnosti Relmost v druhé polovině srpna (20. – 23. srpna) na Albatrossu, stejný promotér plánuje opět také dvě soutěže ze série European Challenge Tour: Prague Golf Challenge (7. – 10. května, Zbraslav), D+D REAL Czech Challenge (4. – 7. června, Kaskáda).

Dva turnaje přiveze do Česka znovu i „třetiligová“ Pro Golf Tour, která je stejně jako turnaje Challenge Tour obvykle velkou možností pro přední české mladé profesionály i amatéry. Dějiště se mění jen částečně: od 15. do 17. května se bude hrát na Ypsilonu EXTEC Trophy by Atomic Drinks, jednou z posledních akcí seriálu v sezóně bude Huatech Trophy by EXTEC (28. – 30. srpna), který se bude letos hrát v Kynžvartu a Sokolově.

Programy ženských sérií se objevují kvůli změnám ve vedení Ladies European Tour poněkud zpožděně. Druholigová série LET Access Series dokonce svůj sezónní plán ani ještě nezveřejnila, přesto je jisté, že Česká golfová federace přivede již počtvrté jeden z těchto turnajů – Czech Ladies Challenge se bude hrát opět na Konopišti (30. července – 1. srpna). V rozšířeném jízdním řádu Ladies European Tour je znovu i Tipsport Czech Ladies Open (28. – 30. srpna, Karlštejn).

Pro připomenutí již dříve potvrzené domácí vrcholy amatérských turnajů: MMČR na jamky zavítá poprvé do Kácova (27. – 31. května), MMČR na rány se vrací do Karlštejna (5. – 8. srpna). Stejně jako loni bude největší mezinárodní akcí na českém území prestižní ME hráčů do 16 let s názvem European Young Masters (23. – 25. července, Kunětická Hora).

Kalendář akcí ČGF 2020 k 31. lednu 

 

 

Datum: Pondělí 10. února 2020
Všechny články autora

Související články

České turnaje Pro Golf Tour uvidí znovu Ypsilon ...
České turnaje Pro Golf Tour uvidí znovu Ypsilon ...

07.03.2020 | Součástí bohatého letošního programu mezinárodních profesionálních akcí na českém území budou i dva turnaje série Pro Golf Tour, na které jsou tradičně úspěšní čeští hráči. Stejně jako v minulých letech se první akce uskuteční na Ypsilonu, druhá v Sokolově a nově v Kynžvartu.

Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...
Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...

15.01.2020 | Ondřej Lieser vstoupil výtečně do nové sezóny. Po druhém kole úvodního turnaje Pro Golf Tour v Egyptě je na čtvrtém místě, dvě rány za lídrem. Z dvojice Češek vstoupila do kvalifikace Ladies European Tou ve Španělsku lépe profesionálka Lucie Hinnerová.

V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...
V pátek to na Karlštejně vypukne, kolik Češek ...

22.08.2019 | Společný turnaj Ladies European Tour a LET Access Series odstartuje v pátek ráno v Golf Resortu Karlštejn. Na první týčko se postaví 138 hráček, z toho sedmnáct domácích golfistek. Kolik z nich se dokáže protáhnout i do nedělního finále?...

LET, 1. kolo: Spilková útočí, šance na cut pro ...
LET, 1. kolo: Spilková útočí, šance na cut pro ...

28.08.2020 | Rekord hřiště, jeden albatross, výborný závěr Kláry Spilkové a také útok několika amatérek na postup do finálových kol. Hodně toho bylo vidět v úvodním kole Czech Tipsport Ladies Open v Beroun Golf Clubu. Kolo nebylo dohráno kvůli bouřce, sedm flightů musí na hřiště časně ráno.

Pro Golf Tour čeká třídenní západočeská soutěž ...
Pro Golf Tour čeká třídenní západočeská soutěž ...

27.08.2020 | Třináct českých golfistů odstartuje v pátek do českého turnaje série Pro Golf Tour, který začíná v pátek v Sokolově a Kynžvartu. První dvě kola se hrají na obou hřištích, finálové kolo v neděli v Kynžvartu.

European Tour se změní. To bude výhoda Czech Masters ...
European Tour se změní. To bude výhoda Czech Masters ...

21.08.2020 | V tomto týdnu měl se svou promotérskou společností Relmost pořádat už sedmý ročník turnaje D+D REAL Czech Masters. Nejen ten musel Petr Dědek přesunout kvůli pandemii na příští rok, kdy plánuje návrat nejen jediného turnaje European Tour v tuzemsku, ale i turnajů Challenge Tour.

Na Pro Golf Tour byl z Čechů nejlepší Ondřej Lieser
Na Pro Golf Tour byl z Čechů nejlepší Ondřej Lieser

19.08.2020 | Na dalším z turnajů série Pro Golf Tour v Německu se nejlépe předvedl Ondřej Lieser. V současné chvíli nejlepší český golfista na světovém profesionálním žebříčku obsadil dělené patnácté místo. Cutem prošli čtyři ze šesti Čechů.

Klára Spilková se vrací do Evropy, startuje na ...
Klára Spilková se vrací do Evropy, startuje na ...

12.08.2020 | Společný turnajl LPGA a Ladies European Tour je další zastávkou Kláry Spilkové po restartu sezóny. Pro evropskou sérii to je vůbec první turnaj po dlouhé pauze, poslední turnaj sehrála v polovině března v Jižní Africe.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP