Česká golfová federace

Aktuality

Vlašínová stříbrná ve Španělsku, Lieser třináctý

Vlašínová stříbrná ve Španělsku, Lieser třináctý

Petr Halaburda, Čtvrtek 16. ledna 2020

Výbornou formu před kvalifikační školou LET prokazuje Kateřina Vlašínová, která vybojovala druhé místo na turnaji ze série The Gecko Tour. Ondřej Lieser v posledním kole Pro Golf Tour vypadl z TOP 10, ve finiši si polepšil Filip Mrůzek.

Profesionální sezóna se rozjela už na plné obrátky. Stanislav Matuš startoval minulý týden na turnaji European PGA Tour, další dva Češi se vydali na vstupní akci Pro Golf Tour do Egypta a  lépe si vedl Ondřej Lieser, který veze za skóre -7 (68, 69, 72) třinácté místo. Ještě v polovině finálového kola se sice držel v elitní desítce s minimální ztrátou na první místo, ale dnešní výsledek v paru na nejlepší nestačil.

Filip Mrůzek se po nevydařeném úvodním kole zlepšoval a za konečné skóre -3 (74+69+70) bral 26. pozici. Oba hráči jsou přihlášeni rovněž do následujícího turnaje série, který začne na stejném místě v neděli.

Výtečnou formu prokázala pár dnů před startem závěrečné fáze Q-School Ladies European Tour česká profesionálka Kateřina Vlašínová. Zatímco další hráčky jsou teprve v polovině předkvalifikace ve španělském letovisku La Manga, Vlašínová má již účast v závěrečném turnaji zajištěnu a rozhodla se proto otestovat formu v nedaleké Atalyi na nižším smíšeném okruhu The Gecko Tour. Dařilo se jí výborně - obsadila dělené druhé místo za výsledek -7 (67+71+71).

Do třetího kola tamtéž prošel rovněž Roman Šebrle, který obsadil dělené 28. místo (+16), pod hranicí cutu zůstal zkušený amatér David Krajný.

V La Manga mají za sebou hráčky polovinu soutěže a Lucie Hinnerová má dobře vykročeno mezi 60 nejlepších, které se dočkají účasti v pětikolovém kvalifikačním finále v příštím týdnu. Brněnská golfistka je díky výsledku +4 (77+71) na 32. pozici se třemi údery náskoku na postupovou hranici. Čerstvá profesionálka Kristýna Napoleaová (+18) má už k postupu příliš daleko.

LEADERBOARD Pro Golf Tour
LEADERBOARD Q-School Ladies Eurepoean Tour
LEADERBOARD The Gecko Tour

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 16. ledna 2020
Všechny články autora

Související články

Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...
Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...

15.01.2020 | Ondřej Lieser vstoupil výtečně do nové sezóny. Po druhém kole úvodního turnaje Pro Golf Tour v Egyptě je na čtvrtém místě, dvě rány za lídrem. Z dvojice Češek vstoupila do kvalifikace Ladies European Tou ve Španělsku lépe profesionálka Lucie Hinnerová.

Další Češi v akci: Start Pro Golf Tour i Q-School ...
Další Češi v akci: Start Pro Golf Tour i Q-School ...

13.01.2020 | Další přední české golfisty čeká v tomto týdnu vstup do sezóny. Série Pro Golf Tour odstartuje prvním turnajem v Egyptě za účasti Ondřeje Liesera a Filipa Mrůzka, první fází začíná kvalifikační škola Ladies European Tour s Lucií Hinnerovou a amatérkou Kristýnou Napoleaovou.

Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...
Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...

23.01.2020 | Nový systém světového amatérského žebříčku WAGR výrazně zamíchal s pořadím nejen českých hráčů a hráček. Nejvýraznější změnou je posun Terezy Melecké do čela českých amatérek, Jiří Zuska si post české jedničky s přehledem drží. Ondřej Lieser a Klára Spilková vládnou nadále mezi českými profesionály.

Q-School zakončil Matuš pohodovým kolem
Q-School zakončil Matuš pohodovým kolem

20.11.2019 | Pohodovým kolem (67) zakončil Stanislav Matuš turnaj Final Stage Q-School European Tour ve španělské Tarragoně. Přes velmi vydařený den se ve výsledkové listině sice už směrem vzhůru příliš neposunul, přesto bude odjíždět spokojen.

Q-School, 5. kolo: Matuš polevil, TOP 25 už je ...
Q-School, 5. kolo: Matuš polevil, TOP 25 už je ...

19.11.2019 | Horší den prožil Stanislav Matuš v předposledním pátém kole finálové kvalifikace European Tour ve Španělsku. Zapisoval 75 ran (+4) a v celkovém hodnocení poklesl na dělené 69. místo, umístění v TOP 25 je daleko.

Q-School, 4. kolo: Matuš si splnil základní cíl, ...
Q-School, 4. kolo: Matuš si splnil základní cíl, ...

18.11.2019 | Základní cíl pro finále kvalifikace European Tour si splnil Stanislav Matuš, který prošel cutem do závěrečných dvou kol a současně si tak zajistil plnou kartu pro nadcházející sezónu Challenge Tour. V dalších dnech bude bojovat o TOP 25 a cestu do European Tour.

Q-School, 3. kolo: Čeští golfisté se derou nahoru ...
Q-School, 3. kolo: Čeští golfisté se derou nahoru ...

17.11.2019 | Velmi nadějný den mají za sebou čeští golfisté na Final Stage Q-School European Tour ve španělské Tarragoně. Stanislav Matuš (dnes 68) vystoupal po třetím kole už do druhé desítky leaderboardu a Filip Mrůzek (67) se vrátil znovu do hry o postup do závěrečných dvou kol soutěže.

Q-School, 2. kolo: Matuš zůstává v lepší skupině, ...
Q-School, 2. kolo: Matuš zůstává v lepší skupině, ...

16.11.2019 | Stanislav Matuš i po druhém kole kvalifikační školy European Tour zůstává na pozici, která by mu přinesla kýžený postup do dvou finálových kol, zatímco Filip Mrůzek má na hranici cutu stále odstup.

Reklama
Banner