Česká golfová federace

Aktuality

Vlašínová stříbrná ve Španělsku, Lieser třináctý

Vlašínová stříbrná ve Španělsku, Lieser třináctý

Petr Halaburda, Čtvrtek 16. ledna 2020

Výbornou formu před kvalifikační školou LET prokazuje Kateřina Vlašínová, která vybojovala druhé místo na turnaji ze série The Gecko Tour. Ondřej Lieser v posledním kole Pro Golf Tour vypadl z TOP 10, ve finiši si polepšil Filip Mrůzek.

Profesionální sezóna se rozjela už na plné obrátky. Stanislav Matuš startoval minulý týden na turnaji European PGA Tour, další dva Češi se vydali na vstupní akci Pro Golf Tour do Egypta a  lépe si vedl Ondřej Lieser, který veze za skóre -7 (68, 69, 72) třinácté místo. Ještě v polovině finálového kola se sice držel v elitní desítce s minimální ztrátou na první místo, ale dnešní výsledek v paru na nejlepší nestačil.

Filip Mrůzek se po nevydařeném úvodním kole zlepšoval a za konečné skóre -3 (74+69+70) bral 26. pozici. Oba hráči jsou přihlášeni rovněž do následujícího turnaje série, který začne na stejném místě v neděli.

Výtečnou formu prokázala pár dnů před startem závěrečné fáze Q-School Ladies European Tour česká profesionálka Kateřina Vlašínová. Zatímco další hráčky jsou teprve v polovině předkvalifikace ve španělském letovisku La Manga, Vlašínová má již účast v závěrečném turnaji zajištěnu a rozhodla se proto otestovat formu v nedaleké Atalyi na nižším smíšeném okruhu The Gecko Tour. Dařilo se jí výborně - obsadila dělené druhé místo za výsledek -7 (67+71+71).

Do třetího kola tamtéž prošel rovněž Roman Šebrle, který obsadil dělené 28. místo (+16), pod hranicí cutu zůstal zkušený amatér David Krajný.

V La Manga mají za sebou hráčky polovinu soutěže a Lucie Hinnerová má dobře vykročeno mezi 60 nejlepších, které se dočkají účasti v pětikolovém kvalifikačním finále v příštím týdnu. Brněnská golfistka je díky výsledku +4 (77+71) na 32. pozici se třemi údery náskoku na postupovou hranici. Čerstvá profesionálka Kristýna Napoleaová (+18) má už k postupu příliš daleko.

LEADERBOARD Pro Golf Tour
LEADERBOARD Q-School Ladies Eurepoean Tour
LEADERBOARD The Gecko Tour

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 16. ledna 2020
Všechny články autora

Související články

Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...
Lieser hraje v Egyptě o vítězství, začala kvalifikac ...

15.01.2020 | Ondřej Lieser vstoupil výtečně do nové sezóny. Po druhém kole úvodního turnaje Pro Golf Tour v Egyptě je na čtvrtém místě, dvě rány za lídrem. Z dvojice Češek vstoupila do kvalifikace Ladies European Tou ve Španělsku lépe profesionálka Lucie Hinnerová.

Další Češi v akci: Start Pro Golf Tour i Q-School ...
Další Češi v akci: Start Pro Golf Tour i Q-School ...

13.01.2020 | Další přední české golfisty čeká v tomto týdnu vstup do sezóny. Série Pro Golf Tour odstartuje prvním turnajem v Egyptě za účasti Ondřeje Liesera a Filipa Mrůzka, první fází začíná kvalifikační škola Ladies European Tour s Lucií Hinnerovou a amatérkou Kristýnou Napoleaovou.

Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění
Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění

29.02.2020 | Nový systém ve světovém amatérském žebříčku WAGR způsobil výrazné změny, ale od té chvíle k velkým výkyvům nedošlo. Dlouhodobě nejlepší Klára Spilková a Ondřej Lieser i nadále vládnou českým profesionálům, v čele amatérů zůstávají Jiří Zuska a Tereza Melecká.

Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...
Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...

23.01.2020 | Nový systém světového amatérského žebříčku WAGR výrazně zamíchal s pořadím nejen českých hráčů a hráček. Nejvýraznější změnou je posun Terezy Melecké do čela českých amatérek, Jiří Zuska si post české jedničky s přehledem drží. Ondřej Lieser a Klára Spilková vládnou nadále mezi českými profesionály.

Silné české zastoupení na Slovak Open Championship
Silné české zastoupení na Slovak Open Championship

14.09.2020 | Osmnáct českých golfistů a golfistek včetně amatérů startuje na dvoudenním turnaji Penati Slovak Open Championship, který začíná dnes na hřišti Legend Course v Penati Golf Resortu. Ambasadorem turnaje je Rory Sabbatini, který loňský turnaj vyhrál v play-off s Ondřejem Lieserem.

Bareš s Lieserem berou páté místo na Pro Golf Tour
Bareš s Lieserem berou páté místo na Pro Golf Tour

31.07.2020 | Dva čeští profesionálové do desátého místa, vítězem golfista trénující na Albatrossu a žijící v Praze. Výraznou českou stopu měl dnes zakončený turnaj Pro Golf Tour nedaleko polské Wroclavi. Jakub Bareš a Ondřej Lieser se dělí o páté místo, vítězem je Julien Brun z Francie.

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...
Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

Profesionální tituly slaví Michal Pospíšil a Kateřin ...
Profesionální tituly slaví Michal Pospíšil a Kateřin ...

16.07.2020 | Novými mistry ČR ve hře na rány mezi profesionály se dnes na hřišti Golf Clubu Austerlitz stali Michal Pospíšil a Kateřina Vlašínová, která navíc obsadila druhé pořadí v absolutním pořadí šampionátu. Nejlepším amatérem byl na třetím místě Vítek Novák.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP