Česká golfová federace

Aktuality

Statistiky ČGF 2019: Stále přibývá dětských golfistů

Statistiky ČGF 2019: Stále přibývá dětských golfistů

redakce, Pátek 20. prosince 2019

Obdobný trend jako v minulých letech zaznamenaly oficiální statistiky České golfové federace za rok 2019: Stále narůstá počet registrovaných dětí, naopak o necelá dvě procenta se snížil absolutní počet golfistů – aktuálně je evidováno 52.262 hráčů. Vzrostl však počet hřišť a klubů.

Oficiální statistiky každým rokem shrnují vše, co se odehrálo na českých hřištích v uplynulé sezóně. V České republice je aktuálně 109 znormovaných hřišť (+2 proti roku 2018) a na nich působí 187 (+3) klubů.

Pokračuje trend z minulých let co se týče registrovaných hráčů: V celkovém součtu sice ubylo 990 hráčů (-1,8 %), ovšem úbytek je dán odchodem hráčů z předchozích let.

Podle statistik totiž naopak vůbec neklesá zájem nových zájemců o golf. U „prvočlenů„ – tedy golfistů, kteří dosud nebyli v rámci ČGF registrování – zaznamenaly statistiky nárůst o 3618 golfistů, přičemž se proti loňsku zvedl počet i podíl ženských nováčků (1382). 

Klíčovou zprávou pro rozvoj českého golfu je však informace, že stále přibývá mladých golfistů. Nejvíce potěšující fakt je rostoucí počet v kategorii do 18 let, kde ČGF registruje letos o 122 hráčů více než před rokem (+2,2 %).

Počet „prvočlenů“ ve všech mládežnických kategoriích však vystoupal dokonce na 1218 (+170) hráčů, což svědčí o neustále se zvyšující skupině dětí, které se dostanou ke golfu.

Oficiální statistiky ČGF za rok 2019

Autor: redakce 
Datum: Pátek 20. prosince 2019
Všechny články autora

Související články

PGAC hodnotila uplynulý rok na valné hromadě
PGAC hodnotila uplynulý rok na valné hromadě

19.01.2020 | Uplynulý rok hodnotila na valné hromadě Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR (PGAC). Během slavnostního večera přijala organizace do svých řad osm nových členů.

Kondiční soustředění na horách odstartovalo reprezen ...
Kondiční soustředění na horách odstartovalo reprezen ...

06.01.2020 | Šestidenní horské kondiční soustředění odstartovalo sérii letošních přípravných kempů pro členy Národních tréninkových skupin ČGF. Společného kempu se v Malé Úpě v Krkonoších zúčastnilo 17 hráčů a hráček. ...

Nový handicapový systém - 9.
Nový handicapový systém - 9.

01.01.2020 | Do nového roku s novým handicapovým systémem! V předchozích článcích jsme se věnovali, historii, genezi, hlavním principům i detailním aspektům nového celosvětového handicapového systému. Dnešní novoroční článek shrnuje to nejdůležitější a může tak sloužit jako takový stručný průvodce.

PF 2020
PF 2020

31.12.2019 | Vážení golfoví přátelé, rok končí a my golfisté se už začínáme těšit na ten příští, až budeme moci přestěhovat své hole z indooru, či garáže na své hřiště a plánovat hry se svými přáteli a kamarády. ...

Startuje příprava reprezentačních výběrů, na hory ...
Startuje příprava reprezentačních výběrů, na hory ...

30.12.2019 | Vzhůru do práce bude platit pro přední české golfisty hned zkraje nového roku. Ve středu začne hráčům reprezentačních výběrů společná příprava na kondičním kempu v Krkonoších. Chybět nebudou ani hráči z amerických univerzit včetně Sáry Kouskové, nejlepší amatérce roku 2019.

Krásné a klidné Vánoce
Krásné a klidné Vánoce

24.12.2019 | Přejeme Vám krásné a především klidné Vánoce. Ať je můžete strávit se svými nejbližšími a společně zavzpomínat na všechny pěkné chvíle, které Vám uplynulý rok přinesl. Hodně štěstí a zdraví v roce 2020 - ať to bude u našeho milovaného sportu, v osobním či profesním životě.

Vypsány další termíny kurzů rozhodčích
Vypsány další termíny kurzů rozhodčích

18.12.2019 | S ohledem na nutnost přeškolit drtivou většinu stávajících rozhodčích do začátku sezóny 2020 se první kurzy pro rozhodčí uskutečnily už v listopadu a prosinci, další termíny byly vypsány pro začátek roku.

Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...
Jiří Zuska plánuje v další sezóně vzestup na WAGRu ...

17.12.2019 | Šesté místo na evropském amatérském šampionátu, výborné výsledky za mořem a především skok na světovém žebříčku WAGR. Bylo toho hodně, co přimělo odbornou porotu, aby určila vítězem ankety hledajícího nejlepšího amatérského golfistu roku 2019 dvacetiletého Jiřího Zusku z Podbořánek.

Reklama
Banner