Česká golfová federace

Aktuality

Statistiky ČGF 2019: Stále přibývá dětských golfistů

Statistiky ČGF 2019: Stále přibývá dětských golfistů

redakce, Pátek 20. prosince 2019

Obdobný trend jako v minulých letech zaznamenaly oficiální statistiky České golfové federace za rok 2019: Stále narůstá počet registrovaných dětí, naopak o necelá dvě procenta se snížil absolutní počet golfistů – aktuálně je evidováno 52.262 hráčů. Vzrostl však počet hřišť a klubů.

Oficiální statistiky každým rokem shrnují vše, co se odehrálo na českých hřištích v uplynulé sezóně. V České republice je aktuálně 109 znormovaných hřišť (+2 proti roku 2018) a na nich působí 187 (+3) klubů.

Pokračuje trend z minulých let co se týče registrovaných hráčů: V celkovém součtu sice ubylo 990 hráčů (-1,8 %), ovšem úbytek je dán odchodem hráčů z předchozích let.

Podle statistik totiž naopak vůbec neklesá zájem nových zájemců o golf. U „prvočlenů„ – tedy golfistů, kteří dosud nebyli v rámci ČGF registrování – zaznamenaly statistiky nárůst o 3618 golfistů, přičemž se proti loňsku zvedl počet i podíl ženských nováčků (1382). 

Klíčovou zprávou pro rozvoj českého golfu je však informace, že stále přibývá mladých golfistů. Nejvíce potěšující fakt je rostoucí počet v kategorii do 18 let, kde ČGF registruje letos o 122 hráčů více než před rokem (+2,2 %).

Počet „prvočlenů“ ve všech mládežnických kategoriích však vystoupal dokonce na 1218 (+170) hráčů, což svědčí o neustále se zvyšující skupině dětí, které se dostanou ke golfu.

Oficiální statistiky ČGF za rok 2019

Autor: redakce 
Datum: Pátek 20. prosince 2019
Všechny články autora

Související články

Třetí liga mužů zná vítěze jednotlivých skupin ...
Třetí liga mužů zná vítěze jednotlivých skupin ...

13.07.2020 | Třetím a čtvrtým kolem byla o víkendu zakončena třetí liga družstev mužů. Známe vítěze čtyř regionálních skupin. Do druhé ligy postupují vždy dvě nejlepší družstva - s výjimkou "B" týmů, které mají ve vyšších soutěžích zastoupení.

Jak na WHS? Metodické pokyny
Jak na WHS? Metodické pokyny

08.07.2020 | Nástup nového Světového hendikepového systému (WHS) byl zpomalen epidemií COVID-19. Ale golf naštěstí patřil k prvním aktivitám, které se dočkaly uvolnění, a tak jsou poslední týdny již ve znamení plnokrevného turnajového provozu. To s sebou samozřejmě přineslo první reálné zkušenosti s WHS.

Změny v ČGF od 1. července: technickým ředitelem ...
Změny v ČGF od 1. července: technickým ředitelem ...

01.07.2020 | K personálním změnám, na které během konference ČGF upozornil prezident Zdeněk Kodejš, dochází v řízení technického a sportovního úseku STK ČGF. Funkce technického ředitele se dnešním dnem ujal Luboš Klikar, sportovním ředitelem je nově Petr Šavrda. ...

1.GPA Czech Mid & Senior Tour se přesouvá z Berouna ...
1.GPA Czech Mid & Senior Tour se přesouvá z Berouna ...

01.07.2020 | První turnaj letošní série GPA Czech Mid & Senior Tour, který se bude hrát od 7. do 8. července, mění místo svého dějiště. Hrát se nebude v Berouně, ale na Karlštejně! ...

Konference měla rychlý průběh, prezident navrhl ...
Konference měla rychlý průběh, prezident navrhl ...

27.06.2020 | Rychlý průběh měla Konference ČGF, která se uskutečnila více než o tři měsíce později kvůli opatřením spojených s nemocí COVID-19. Delegáti schválili rozpočet, mluvilo se také o volbě nového vedení v roce 2021. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš oznámil, že by rád jako svého nástupce viděl Pavla Viduru.

V sobotu se v pražském hotelu STEP sejde Konference ...
V sobotu se v pražském hotelu STEP sejde Konference ...

26.06.2020 | Více než tři měsíce po původně plánovaném termínu se sejde v sobotu Konference ČGF, která zhodnotí uplynulý rok a bude schvalovat úkoly a cíle pro rok 2020. Přestože většina omezení kvůli epidemii už byla rozvolněna, bude shromáždění jednat ještě s ohledem na některá hygienická opatření.

Český golf po epidemii: Výrazné změny v reprezentačn ...
Český golf po epidemii: Výrazné změny v reprezentačn ...

21.06.2020 | Jako jedni z prvních mohli v průběhu epidemie golfisté zpět na hřiště a jako jedni z prvních začali také spřádat plány, jak ještě dohnat posunutou sezónu, která přinesla největší změny především pro zahraniční akce reprezentantů. I to vyplynulo z dnešního prvního letošního setkání ČGF s novináři.

Nově otevřená Dobrouč láká na přírodu a rodinné ...
Nově otevřená Dobrouč láká na přírodu a rodinné ...

20.06.2020 | Rodinné a idylické prostředí podhůří Orlických hor. Na to se mohou těšit golfisté, kteří vyrazí na nově otevřené hřiště Golf Dobrouč. Slavnostní zahájení provozu se uskutečnilo ve čtvrtek 18. června, pro veřejnost otevře své brány počátkem července.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP