Česká golfová federace

Aktuality

První školení rozhodčích ČGF už v závěru letošního roku

První školení rozhodčích ČGF už v závěru letošního roku

Dalibor Procházka, Středa 23. října 2019

S ohledem na nutnost přeškolit drtivou většinu stávajících rozhodčích do začátku sezóny 2020 ČGF vypsala první kurzy pro rozhodčí 3. a vyšších tříd už v listopadu a prosinci tohoto roku...

Letošní rok byl první rok platnosti nových Pravidel golfu. Pro možnost osvojit si nejprve všechny změny v praxi byla platnost stávajících licencí všech rozhodčích ČGF ponechána do konce března 2020. Pokud však rozhodčí ČGF chce svou činnost v příští a dalších sezónách vykonávat, musí povinné přeškolení absolvovat... 

Někteří rozhodčí k tomu využili jarní kurzy v tomto roce, ale takových bylo opravdu velmi málo. Přitom povinné přeškolení se týká několika set rozhodčích. Aby jarní období v příštím roce bylo méně hektické a také proto, že většina rozhodčích má teď všechny změny pravidel v živé paměti, ČGF vypisuje první kurzy už v listopadu a prosinci 2019.

Níže je seznam všech zatím vypsaných kurzů; některé další v závěru tohoto roku mohou být či budou ještě doplněny. V období od ledna do dubna 2020 se samozřejmě počítá s další vlnou kurzů, aby bylo lze uspokojit všechny zájemce o práci rozhodčího a všechny kluby. 

Přihlášky (včetně přihlášek nových zájemců o práci rozhodčího) směřujte přímo na lektory kurzů, ideálně i s potvrzením vysílajícího klubu. Cena kurzu za osobu je standardně 500 Kč při nominaci klubem (poplatek bude následně fakturován klubu) či 1.500 Kč při individuální účasti zájemce.

Upozorňujeme, že s ohledem na nutnou efektivitu se všechny vypsané kurzy, na něž se přihlásí méně než 20 účastníků, neuskuteční.

Datum: Středa 23. října 2019
Všechny články autora

Související články

Nový handicapový systém - 4.
Nový handicapový systém - 4.

08.11.2019 | V prvních dílech jsme se zabývali obecnými otázkami a historií, je čas přikročit k samotnému představení nového handicapového systému. Takže – jaký vlastně bude?...

Nový handicapový systém - 3.
Nový handicapový systém - 3.

31.10.2019 | V minulém díle jsme se podívali na historii handicapů v celosvětovém měřítku, dnes si stejným způsobem probereme domácí scénu. A že bude na co se dívat!...

Nový handicapový systém - 1.
Nový handicapový systém - 1.

17.10.2019 | Od příštího roku začne platit nový jednotný Celosvětový handicapový systém. Stejně jako v loňském roce s novou edicí Pravidel golfu i tentokrát se v sérii článků budeme věnovat všemu, co je s tím spojeno.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Aleš Libecajt završil svoje působení v pravidlové ...
Aleš Libecajt završil svoje působení v pravidlové ...

13.11.2017 | Čtyři roky zajímavé práce v komisi, kde se tvoří golfová budoucnost. Od svého jmenování v roce 2013 byl členem pravidlové komise Aleš Libecajt a měl štěstí, že mohl být u toho, když se rodila pravidlová evoluce. Generální sekretář ČGF svoje působení v odborné komisi R&A ukončil počátkem listopadu.

NEPSANÁ PRAVIDLA GOLFU: Co ještě lze a co už nelze ...
NEPSANÁ PRAVIDLA GOLFU: Co ještě lze a co už nelze ...

03.11.2017 | Určitě to zažil nebo řešil každý z nás – to dilema, jak si hru zpříjemnit a dobře se pobavit, ale ještě přitom nepřekročit mez toho, co pravidla povolují či naopak zapovídají.

Dvě sezóny s CBA: Co ukázala praxe?
Dvě sezóny s CBA: Co ukázala praxe?

21.09.2017 | Po téměř dvou sezónách se zavedeným opravným koeficientem CBA pro hendikepové úpravy je na čase ohlédnutí a bilancování, zda - a popřípadě jak - se zvolené řešení osvědčilo v praxi. Za tím se ve svém textu podrobně ohlíží Dalibor Procházka, předseda Hendikepové a normovací komise ČGF:...

Czech Masters očima rozhodčího: V pátek se přerušova ...
Czech Masters očima rozhodčího: V pátek se přerušova ...

07.09.2017 | Hvězdy světového golfu, šestnáct českých hráčů v akci, tisíce diváků, přerušené páteční kolo kvůli nezpůsobilému hřišti. I takový byl letošní D+D REAL Czech Masters. Na nedostatek práce si nemohli stěžovat ani rozhodčí. Jedním z mužů uvnitř provazů byl i Aleš Libecajt, předseda STK ČGF.

Reklama
Banner