Česká golfová federace

Aktuality

Přípravná konference ČGF jednala na Konopišti

Přípravná konference ČGF jednala na Konopišti

Petr Halaburda, Sobota 19. října 2019

Zprávy o průběhu letošní sezóny, informace o plnění plánovaného rozpočtu, zprávy komisí, ale také informace o plnění úkolů z březnové Konference ČGF. Takovou měla náplň podzimní přípravná konference ČGF, která zasedala v pátek v Golf & Spa Resortu Konopiště.

Průběh sezóny a také kritickou situaci ohledně financování českého sportu připomněl ve svém úvodním vystoupení prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš. „Katastrofální přístup ze strany státu ohledně financování sportu se nelepší. Dotace byly kráceny, některé nebyly vyplaceny vůbec, je to řízená destrukce sportu. Museli jsme na tento vývoj reagovat úpravami v rozpočtu letošního roku,“ připomněl první muž českého golfu, jaký dopad to mělo přímo na činnost federace.

Poděkoval majitelům pražského Erpetu, z kterého se po pětadvacetiletém působení sídlo ČGF přestěhovalo na jinou adresu. Přidal informaci, že nově koncipován bude také Galavečer českého golfu, který se uskuteční 15. prosince ve Slovanském domě a přímý přenos chystá Golf Channel.

Zdeněk Kodejš vzpomněl i úspěšné projekty Bav se golfem (BSG) a Se školou na golf (SŠNG), které pomáhají zvyšovat popularitu golfu. „Snažíme se vytvářet mediální prostor, ovlivňovat veřejné mínění, ale nedokážeme suplovat činnost klubů a resortů,“ upozornil, že aktivita směrem od členských subjektů je často malá.

Hospodářka Maria Stilerová podrobně seznámila s plněním rozpočtu pro letošní rok, který bude dodržen tak, jak byl schválen na březnové konferenci. A to i přesto, že v průběhu roku MŠMT udělalo v dříve plánovaných dotačních kapitolách výrazné škrty. „Bude dodržen plánovaný schodek, protože jsme nastavili úsporný režim. Ale podobné problémy nás čekají i při sestavování rozpočtu na příští rok, v kterém se budou státní dotace rozdělovat ještě podle současného systému,“ vysvětlila hospodářka.

Sportovní ředitel Luboš Klikar prošel celou sezónu výkonnostního golfu, připomněl největší úspěchy i některé premiéry, které přineslo plánování programu Národního Tréninkového systému. A připomněl, že příští rok je olympijský – Klára Spilková je zatím na pozicích znamenající účast v Tokiu, nejlepší Čech na světovém žebříčku Ondřej Lieser by se ze současného 487. místa potřeboval dostat do TOP 300.

O činnosti Komise pro marketing a média (KMM) informoval její předseda Juraj Werner, viceprezident ČGF. Rozvoj platformy BSG a projektu Se školou na golf rozebral projektový manažer Tomáš Přikryl. Bav se golfem uskutečnila poprvé sérii propagačních eventů Den BSG, do projektu SŠNG v rámci přímé výuky golfu na školách je zapojeno již deset základních škol.

Dominik Maršík informoval o činnosti Komise pro rozvoj. Připomněl, že resorty po celé republice stále ve větší míře řeší, jakým způsobem se vyrovnat s opakujícími suchými léty, komise se také snaží pomáhat greenkeeperům řešit snížení používání pesticidů. Podle jeho slov se daří zvyšovat počet resortů, v kterých jsou vybudována tzv. krátká odpaliště, což je jedna z cest podpory rozvoje golfu pro všechny věkové kategorie, zejména pak nejmenší děti.

Dalibor Procházka představil základní pojmy a to, jak je koncipován celosvětový Nový handicapový systém (WHS). „My na něj přejdeme hned v první fázi, v období od ledna do března 2020. Ale jiné země zvolily jiný plán, čas na přechod mají totiž do konce roku 2021. A třeba Německo k němu přistoupí právě až v závěru roku 2021,“ upozornil Procházka ve svém příspěvku.

Novinkou, která pomůže organizaci a činnosti Tréninkových center mládeže, bude nový softwarový systém, který představil delegátům Tomáš Vrbický. Generální sekretář ČGF Aleš Libecajt připomněl, že systém může výrazně vylepšit komunikaci s hráči, jejich rodiči, ale také zpětnou vazbu pro federaci.

Delegáti na Konopišti se také vrátili k plnění úkolů, které uložila Výboru ČGF březnová konference. Prvním bylo ustanovit pracovní skupinu, která měla za úkol vypracovat návrh změny stanov ČGF týkající se změny členění rozpočtu ve vztahu k „Výdajům na rozvoj golfu a prosazování zájmů členských subjektů ČGF.“

Hospodářka Maria Stilerová seznámila přítomné, jakým způsobem je rozpočet sestavován. Komise v průběhu roku během svých jednání usoudila, že kvůli uvedenému není třeba měnit stanovy, ale stačí vytvořit Směrnici konference, která bude předložena na březnové konferenci. Jednatel GK Čertové Břemeno Jiří Němec předložil protinávrh, o kterém se tak bude na jarní konferenci rovněž diskutovat.

Druhým úkolem bylo připravit návrh změny Volebního řádu. Právní komise ČGF však usoudila, že změna není nutná. Volební řád podle jejího názoru sice není dokonalý, ale další změna by podle ní nebyla vhodná. Výbor ČGF přesto zvažuje, že delegátům březnové konference změnu volebního řádu navrhne.

„Přeji vám krátkou zimu, abyste mohli co nejdéle uzavřít vaše golfová hřiště a po jejím konci je zase co nejdříve otevřít,“ rozloučil se s delegáty přípravné konference prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

Dnes se na Konopišti uskutečnil tradiční turnaj President Trophy určený pro klubové prezidenty. Vítězem na rány (brutto) se stal Karel Štaubert.

Výsledky

 

Ilustrační FOTO

Datum: Sobota 19. října 2019
Všechny články autora

Související články

Členská registrační čísla byla upravena
Členská registrační čísla byla upravena

30.10.2020 | U členských registračních čísel ČGF došlo ke změně. Z důvodu rychlého vyčerpávání prostoru možných čísel v rámci některých klubů bylo přistoupeno k rozšíření této položky tak, aby byla vytvořena dostatečná rezerva.

Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení ...
Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení ...

29.10.2020 | Ani letošní složitý rok nezastavil rozvoj projektu ČGF Se školou na golf. Školy jsou kvůli epidemii koronaviru pro žáky sice uzavřeny s malou přestávkou již od poloviny března, přesto kluby našly způsob, jak navázat na svoji činnost z minulých let a přivést ke golfu další děti.

Zemřel Martin Wojnar, dlouholetý člen STK ČGF ...
Zemřel Martin Wojnar, dlouholetý člen STK ČGF ...

27.10.2020 | Vážení členové ČGF, vážení přátelé golfu, náš krásný sport nám dělá mnoho radosti. Někdy se však nevyhnutelně stává, že přináší i velmi smutné zprávy. S lítostí Vám sdělujeme, že zemřel dlouholetý člen STK ČGF a golfový rozhodčí, pan Martin Wojnar. ...

Stanovisko Právní komise ČGF k opatřením Vlády ČR
Stanovisko Právní komise ČGF k opatřením Vlády ČR

21.10.2020 | Právní komise ČGF vydala stanovisko k opatřením Vlády ČR platným od 22. října 2020. Na jejich základě rovněž shrnula dopady pro golfové prostředí. Individuální hra je povolena, je však třeba dodržovat řadu dalších opatření a omezení.

Podzimní setkání členů Síně slávy ČGF
Podzimní setkání členů Síně slávy ČGF

15.10.2020 | Tradice podzimních setkání Síně slávy ČGF nebyla narušena ani letos, byť v omezených podmínkách. Do Líšnice na setkání se zástupci vedení ČGF, které provázelo přísné dodržování epidemiologických opatření, dorazili v úterý 13. října tři členové.

Kandidátní listina pro volené orgány ČGF pro období ...
Kandidátní listina pro volené orgány ČGF pro období ...

15.10.2020 | Volební komise na svém zasedání v pátek 9. října 2020 zkontrolovala splnění formálních podmínek a sestavila kandidátní listinu pro volené orgány ČGF na období let 2021 až 2025.

Pohár mistrů 2020: tituly slaví Karolína Stará ...
Pohár mistrů 2020: tituly slaví Karolína Stará ...

11.10.2020 | Teprve podruhé v šestnáctileté historii Tipsport Poháru Mistrů ve hře na rány se z absolutního vítězství raduje vítězka ženské kategorie. Šampiónkou se stala Karolína Stará (-3), mužskou soutěž ovládl Ondřej Melichar (+1).

Press Cup a Media Invitational ČGF: na Kácově ...
Press Cup a Media Invitational ČGF: na Kácově ...

06.10.2020 | Turnaj Media Invitational ČGF se na jaře uskutečnit nemohl kvůli koronavirovým opatřením, došlo na něj v závěru sezóny. V Kácově byl součástí již 24. ročníku PRESS cupu, který je tradičně národním šampionátem novinářů hrajících golf - jeho pořadatelem byl Czech Media Golf Club ve spolupráci s ČGF.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP